Historie v souvislostech

Chcete-li mě pravidelně podpořit, zašlete prosím drobnou, ale pokud možno pravidelnou částku na účet:
217845530/0300
Iban: CZ90 0300 0000 0002 1784 5530
BICSWIS: CEKOCZPP
Můžete také jednoduše použít QR kódy.

100 Kč

250 Kč

500 Kč

Pomůže také sdílení na sociální sítě.

A k čemu použijeme Váš dar? Dozvíte se zde.

Jak Židé vynalezli Hollywood

PDF
epub

Pořad se věnuje historii vzniku Hollywoodu, který byl vytvořený převážně židovskými imigranty z Evropy. Úvod kapitol ukazuje, jak se Los Angeles stalo v počátku 20. století centrem filmového průmyslu a jak to ovlivnilo město i celou Ameriku. V další části jsou zmíněná jména několika klíčových osobností, kteří se podíleli na budování tohoto průmyslu. Další kapitoly se věnují fikci amerického snu, která se stala hlavním tématem filmové produkce v Hollywoodu. Jsou také popsané životní příběhy několika filmových magnátů, jako Adolpha Zukora, Marcuse Loewa a Otto Kahna. Další kapitoly se zabývají konflikty, které vznikly mezi některými producenty, například mezi Carlem Laemmlem a Thomasem Edisonem. Celkově jsou kapitoly zaměřené na historickou perspektivu a vysvětlují, jak byl Hollywood vytvořený a jak ovlivnil americkou kulturu.

  • 1. díl
    Budování iluze amerického snu. Od kinosálů k filmovým magnátům 🎥🌟

    1. díl Budování iluze amerického snu. Od kinosálů k filmovým magnátům 🎥🌟

    Tento pořad začnu jedním velkým paradoxem. Americký filmový průmysl je základním jádrem a filozofií toho, co chápeme slovem Amerika. Ovšem tuto čirou esenci americkosti vymysleli, založili a provozovali východoevropští židé, kteří s touto americkostí neměli vůbec nic společného. Byla to první generace židovských přistěhovalců z východní Evropy do Ameriky. Doba se posunula a první generace více…

  • 2. díl
    Neurocinema a filmy k ovládání mysli. Témata a agendy ve filmech 💭

    2. díl Neurocinema a filmy k ovládání mysli. Témata a agendy ve filmech 💭

    Druhý díl se zabývá vlivem filmového průmyslu na společnost a jak se tato moc využívá k ovlivňování myšlení diváků. Úvodní kapitola odkazuje na minulý díl pořadu a zmiňuje se o několika osobnostech, které budou dále prozkoumané, jako Louis B. Mayer, Lewis J. Selznick, Samuel Rothapfel a Benjamin Warner s rodinou. Další kapitoly se věnují propagaci více…

5 thoughts on “Jak Židé vynalezli Hollywood

  1. Jako vždy super pořad. Osobně to mám tak, že od momentu, kdy jsem prokoukl všechnu tu faleš a způsob, jakým média i filmy fungují, naprosto opačná interpretace zprávy bývá pravdivější. Dále třeba dnešní filmy jako John Wick (dříve třeba Rambo, Komando), kde hlavní hrdina zabije stovky i tisíce!! anonymních nepřátel, nám skutečně vsugerovávají a normalizují, že zabíjení je ok. U toho Johna Wicka to bylo až absurdní a do očí bijící, proto jsem ani jeden díl neviděl celý. Nedalo se na to koukat.

    U toho Ramba je to vtipné. První film, vznikl podle knihy First Blood, a v podstatě se jedná o dílo protiamerické. Amerika nejen že není schopna postarat se o svoje veterány, ale ještě se k nim staví vyloženě útočně a nepřátelsky. V knize Rambo na konci umírá, ve filmu jde do lágru. Druhý film je už totál proamerická řežba, kdy do hry vstupuje CIA a Vietnam řídí samozřejmě zlí Rusové. A k třetímu filmu uvedu jen to, že v naprostém závěru, těsně před titulky, se objeví nápis „Tento film je věnován statečnému afgánskému lidu.“ :-))) No prostě Američani.

    1. Děkuji, jsem přesvědčený, že tyto informace je důležité uvádět dnes více než kdy jindy. Budu proto rád i za sdílení textových dokumentů či audia kamkoli budete moci. Ohledně Ramba, zřejmě potřebovali v dalších dílech vykompenzovat macešský a liknavý postoj USA ke svým veteránům. Byla to klasická propaganda jako vystřižená z Pentagonu/Hollywoodu. Předloha ovšem vycházela od spisovatele Davida Morrella, který sám o sobě má skvělé knihy. I Rambo tam byl realističtěji popisovaný než jeho klon, který ve filmu „otesánkovsky“ narostl do mašiny na zabíjení. Stejně tak je to třeba s trilogií Návrat do budoucnosti, kde je mnohem lepší kniha, nebo Terminátorem. U všech se knihy více podobají realistickému ztvárnění než filmy. Mějte se fajn.

      1. Tak to většinou bývá, že film na knihu nemá. Od toho Morrella se mi líbil nejvíce Testament a samotný závěr románu. Nebo spíš doslov, pokud si vzpomínám. Ze současné americké(vím Morrell je Kanadan) literatury jsem nejvíce dával přednost nedávno zesnulému Cormacku McCarthymu. A tady bych vyzdvihl filmové zpracování Vlak Sunset Limited s vynikajícími Tommy Lee Jonesem a Samuelem Jacksonem! Jinak bych chtěl poděkovat za vynikající práce, které jsem objevil teprve nedávno, ale už mám mnohé „za sebou“ . A tak vám (a tím i sobě) přeji ještě mnoho a mnoho hodin dalších skvělých pořadů na které se už ted těším. Díky.

        1. Také mnohokrát děkuju, Jirko, za povzbudivá slova. Snad nezklamou ani další pořady, na které se můžete mrknout v rubrice „Připravujeme“. Mějte se hezky.

    2. Možno by sa ešte oplatilo dodať, že praklticky celá dnešná západná civilizácia – a aj časť východnej civilizácie ktorá „žije“ so Západom je podvedomo manipulovaná filmovým priemyslom a to v oveľa väčšej miere ako si to tie stáda ovcí uvedomujú.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *