Zločinecký podnik Bidenů

Chcete-li mě pravidelně podpořit, zašlete prosím drobnou, ale pokud možno pravidelnou částku na účet:
217845530/0300
Iban: CZ90 0300 0000 0002 1784 5530
BICSWIS: CEKOCZPP
Můžete také jednoduše použít QR kódy.

100 Kč

250 Kč

500 Kč

Pomůže také sdílení na sociální sítě.

A k čemu použijeme Váš dar? Dozvíte se zde.

2. díl

audio

Stručně zrekapituluji a shrnu, co jsme se dozvěděli v prvním díle zločineckého podniku Bidenů. Začal jsem kým jiným než JoeBidenem a jeho politickou kariérou v americkém senátu. Už tehdy Bidenovi položili základní schéma, kdy politika a podnikání jedno jsou a všechno je to v rodině. Přešel jsem k Hunteru Bidenovi, synovi JoeBidena. Ten začal podnikat s nevlastním synem senátora Johna Kerryho, Chrisem Heinzem. Třetím kumpánem do party byl Devon Archer, také přítel Johna Kerryho. Všichni tři rozjeli schéma pro pračku peněz. Kmenovou společností byla RosemontCapital, kolem které stavěli další Rosemonty napojené na různé kapitálové struktury po světě.

Podíval jsem se na Peking University Founder, společnost BohaiHarvest Huntera Bidena, přes kterou točil miliony z Číny do svých firem v Americe, ale také na Harvestfund management a HarvestGlobalInvestment. Už podle názvu je nám jasné, že šlo o typické pračky peněz, které byly spojené s Bidenovými. Měli další pračku peněz BurnhamAssetInvestment. Měli dokonce přítele samotného amerického velvyslance v Pekingu. Prováděli obchody s čínskou CITIC, nebo ChinaOceanShippingCorporation. S těmi chtěli Bidenové privatizovat řeckou železnici, když už předtím Číňané koupili řecký přístav Pyreus.

Bidenové pak dál prali peníze s Číňany přes nemovitosti prostřednictvím jednoho klonu společnosti Rosemont. Bidenovi dokonce zprostředkovali obchody samotnému předsedovi valného shromáždění OSN na Čínu. Prostě neuvěřitelné hemžení světových zločineckých syndikátů prorostlých do nejvyšších pater systémových organizací.

Hunterova čínská asistentka

Do Hunterových plánů náhle a nechtěně zasáhla FBI. Patrick Ho byl jedním z Yeovýchnejvyšších poručíků a vedoucím pracovníkem společnosti CEFC. Patrick Ho, který byl kdysi tajemníkem pro vnitřní záležitosti v Hongkongu, měl buclatý obličej, nosil brýle s drátěnými obroučkami a široce se usmíval. V listopadu 2017 ho FBI zatkla v New Yorku kvůli obvinění z úplatkářství. Údajně nabízel peníze africkým úředníkům v rámci odvážné operace zahrnujícísměrování nezákonných plateb diplomatům OSN – prostřednictvím sítě prostředníků, milionářů a podezřelých špionů. Když nasvěcujeme různé úhly mezinárodních zločineckých syndikátů, vidíme tady skutečně prorostlou korupci až po samotnou OSN.

Diplomaté a úředníci OSN přijímají nezákonné platby od různých lobbistů, korporací nebo v tomto případě dokonce i čínské vlády. Šéf valného shromáždění OSN Vuk Jeremič se setkal a uzavíral obchody s čínským podnikatelem napojeným na čínskou vládu a rozvědky. Toto setkání a obchody mu zprostředkoval klan Bidenů. A zařaďme si toto všechno do doby, kdy probíhal hysterický řev proti čínské Huawwei. To probíhalo přesně v té době, kdy Hunterovi a jejich přátelé čile obchodovali s Čínou. Vůbec se o tom nehovoří. Ten řev, hýkání a skučení kolem Číny je tak pokrytecký. Stejné je to s řevem kolem Ruska. Mezinárodní zločinecké syndikáty, rozvědky a přední exponovaní politici, včetně rodiny amerického prezidenta JoeBidena, uzavírali obří megalomanské, monstrózní, monumentální obchody s Čínou a všechny to nechávalo chladnými. Ani slovíčko, ani písmenko.

U nás se ale vřeštělo a pořvávalo na čínský Huawei jako bezpečnostní riziko. Tak to jsme jako u imbecilů, tohle přece není normální. Dokonce Bidenovi Patricka Ho a CEFC obhajovali po jeho zatčení v listopadu 2017. Představte si, že CEFC najala Huntera, aby poskytoval právní zastoupení v tomto případu. Jeho advokátní kanceláři Owascobyl vyplacený honorář ve výši jednoho milionu dolarů. Patrick Ho ovšem přiznal vinu a šel do vězení.

Předtím, než šel Patrick Ho do vězení, dostal Hunter Biden k dispozici asistentku jménem JiaQiBaová. Ta získala magisterský titul na naší známé čínské univerzitě Tsinghua, kde bylo její studium financované vládním stipendiem. Víme, že ve správní radě této pekingské univerzity sedí přední kapitáni největších světových korporací a bank, už jsem o tom hovořil častokrát. Po ukončení studia pracovala jako výzkumná asistentka v čínské vládní Národní komisi pro rozvoj a reformy, která je zodpovědná za řízení ekonomiky země. Tento zaměstnavatel spadá pod Státní radu, vládnoucí orgán. Potom přešla do společnosti OneGateCapital. Jde o investiční firmu se sídlem v Šanghaji, jejíž podniky jsou financované čínskými vládními subjekty. Asistentka Baová nabízela Hunteru Bidenovi rady ve všech oblastech, od energetických obchodů až po prezidentskou kampaň jeho otce. Vyřizovala také měsíční bankovní instrukce týkající se převodu finančních plateb.

Bidenovo centrum

V únoru 2017 Pennsylvánská univerzita oznámila, že bývalý viceprezident JoeBiden byl jmenovaný profesorem. Univerzita také oznámila, že vzniká Bidenovo centrum, které má propagovat vizi bývalého viceprezidenta v oblasti globálních záležitostí. Toto Bidenovo centrum bylo od počátku obsazené blízkými spolupracovníky a spojenci JoeBidena, kteří se pak podíleli na jeho prezidentské funkci. To samozřejmě není nic neobvyklého. Steve Ricchetti, dlouholetý poradce, působil po určitou dobu jako výkonný ředitel Bidenova centra. Anthony Blinken, další blízký spolupracovník, také působil jako výkonný ředitel centra, než se v roce 2019 vydal pracovat na prezidentské kampani. Když byl JoeBiden zvolen prezidentem, Ricchetti se stal poradcem Bílého domu, Blinken americkým ministrem zahraničí.

Provoz organizace, jako je Bidenovo centrum, vyžaduje miliony dolarů ročně a tyto peníze je třeba získat. V tomto případě panuje mnoho záhad ohledně toho, odkud finanční prostředky pocházejí. Bidenovo centrum nezveřejňuje finanční údaje oddělené od univerzity, pokud jde o dary – ať už zahraniční, nebo domácí. Stručně řečeno, neexistuje žádný zřejmý záznam o tom, kdo Bidenovo centrum financuje. Přesto by tok peněz na Pensylvánskou univerzitu měl zvednout varovný prst a poskytnout vodítko, kdo financuje činnost Bidenova centra. Potom, co Bidenovo centrum oznámilo, že je otevřeno na Pensylvánské univerzitě, se dary z čínské pevniny pro Pensylvánskou univerzitu téměř ztrojnásobily. Za tři roky obdržela univerzita přibližně patnáct milionů dolarů. Ve třech letech potom se celková částka blížila čtyřiceti milionům dolarů. Velká část čínských peněz, které na Pennsylvánskou univerzitu přitekly po otevření Bidenova centra, je anonymní. To, co se podařilo zjistit o některých dárcích, vyvolává důležité otázky.

19. dubna 2018, jen několik týdnů po otevření Bidenova centra, zaslala banka ChinaMerchants Bankpennsylvánské univerzitě příspěvek ve výši 950000 dolarů. Tato banka je státním podnikem pod přímým dohledem Státní rady. 2. srpna 2019 zaslala záhadná čínská firma CathayFortunejeden milion dolarů. Zakladatelem a šéfem firmy je YuYong, kterého australský list FinancialReview popsal jako tajnůstkářského čínského miliardáře, který má podle všeho silné vazby na komunistickou stranu. Samotná společnost Cathay je majoritním akcionářem čínské společnosti s názvem ChinaMolybdenum. Látka molybdenum je pro vojenské stavby kritickým minerálem, pomáhá zpevňovat ocel. ChinaMolybdenum se shodou okolností také podílí na společném podniku s investičním fondem BohaiHarvest Huntera Bidena, který společně investuje do afrického měděného dolu. To jsou panečku přesahy mezinárodních zločineckých syndikátů. Ale pojďme dál.

Ministr zahraničí Anthony Blinken měl v době, kdy vedl Bidenovo centrum, také soukromou poradenskou společnost WestExec. Jednou z rolí této Blinkenovy firmy bylo: Pomáhat americkým výzkumným univerzitám orientovat se v problémech vyplývajících z toho, že na jedné straně dostávají výzkumné granty od amerického ministerstva obrany a na druhé straně přijímají zahraniční peníze z Číny. Společnost WestExec to uváděla jako jednu ze svých služeb na svých webových stránkách – až do doby, než JoeBiden přijal na národním sjezdu Demokratické strany v srpnu 2020 nominaci na prezidenta. Pak zkoumání tohoto střetu zájmů záhadně smazali.

Biden prezidentem

Během prvních devíti měsíců ve funkci prezidenta JoeBiden přitvrdil svou rétoriku vůči Pekingu. Byla to ale jen prázdná rétorická cvičení, jak jsme u politických tlachalů zvyklí i v Čechách. První americká rodina se těší hlubokým finančním obchodům zahrnujícím desítky milionů dolarů s čínskými subjekty a podnikateli s přímými vazbami na čínské zpravodajské služby. Ve skutečnosti se každý obchod, který Bidenovi v Číně zajistili, týkal osob hluboce napojených na špionážní aparát Číny. Mezi beneficienty těchto obchodů patří Hunter Biden a James Biden, syn a bratr prezidenta Bidena. Společnost Rosemont Seneca zřídila samostatné telefonní linky pro spojení s JoemBidenem a platila za tento měsíční účet, což není legální. Jak jsme viděli, Hunter Biden a JoeBiden své finanční prostředky promazávali a podle Huntera výrazně přispěl k finančnímu blahobytu svého otce.

Jak je možné, že Bidenův klan má úzké finanční vazby na představitele napojené na čínské zpravodajské služby? Jak je možné, že se tu na jedné straně vřeští a skučí na čínský Huawei, ale na druhou stranu tyto maximálně prorostlé obchodní aktivity Bidenových s Čínou nikomu nevadí a nikdo ani nepípne s kritikou? To jsou všechna mainstreamová korporátní média tak zkorumpovaná? Zřejmě ano.

Být to Donald Trump, tak by snad ani nemohl vylézt z domu. Rodinný klan Bidenových je vznešeným vlajkonošem svobody a demokracie.

Ukrajina: Začátky Burismy

Bidenovi neobchodovali pouze v Číně, ale také v Kazachstánu, Rusku nebo Ukrajině. Právě na Ukrajinu se teď vypravíme. Zatímco tehdejší viceprezident JoeBiden dohlížel na americkou politiku vůči Ukrajině, jeho syn Hunter se stal členem představenstva jedné z nejvýnosnějších a nejzkorumpovanějších ukrajinských energetických společností. Bidenovi se díky této transakci mohli stát potenciálními miliardáři. Jak jsem zmínil na začátku pořadu, tehdejší viceprezident JoeBiden byl úzce spojený se senátorem Johnem Kerrym. Ukrajina v té době, hovoříme o době kolem roku 2014, čelila politickým turbulencím v rámci kyjevského Majdanu a mocným oligarchům bojujícím o zdroje. Ukrajina je totiž obdařená pokladnicí energetických zdrojů, zejména ropy a zemního plynu. Toto bohatství je cílem zkorumpovaných oligarchů a mocných mafiánů, kteří se je snažili ovládnout.

Povězme si něco blíže o Burismě, která byla centrem této obrovské kauzy Bidenových. Burisma je ukrajinskou plynárenskou společností s hlubokými politickými vazbami v zemi a druhým největším soukromým producentem zemního plynu na Ukrajině. Mnoho aktiv společnosti Burisma je silně koncentrovaných ve východních oblastech země.

Mykola Zločevskij

Společnost Burisma byla založená v roce 2006 kyperskou registrací Mykolou Zločevským, budoucím ministrem ekologie a přírodních zdrojů za vlády Viktora Janukovyče. Mykola Zločevskij si udělil licence na rozvoj bohatých plynových polí. Za zmínku stojí, že licenci na největší naleziště zemního plynu na Ukrajině, Sachalinské naleziště, odebral někomu jinému a předal ji společnosti napojené na Burismu.

Pro doplnění portrétu ještě dodám, že Zločevskij měl během působení ve vládních službách pověst rozmařilce se zálibou v auťácích Bentley a příležitostných Rolls-Roysech. Jeho další podnikatelské záměry také odrážejí jeho pověstný životní styl. Vlastní superexkluzivní módní butik v centru Kyjeva s názvem Zlocci. S křišťálovými lustry, stoly s mramorovou deskou a zapuštěnými interaktivními panely prodává doplňky z aligátora, pštrosa, úhoře a ještěra. V obchodě Zlocci nás sada sladěných krokodýlích šatů s páskem vyjde na 2800 dolarů, v přepočtu 70 tisíc korun. Průměrný Ukrajinec by za ni musel utratit téměř devět měsíčních platů, dnes určitě ještě víc.

V roce 2012 prezident Janukovyč odvolal Zločevského z funkce ministra ekologie a přírodních zdrojů a jmenoval ho do Rady národní bezpečnosti a obrany. Naštěstí o rok dříve byla vlastnická struktura společnosti Burisma v tichosti převedená na kyperskou společnost BrocitiInvestments. Tento ostrovní stát se stal oblíbeným místem ruských aktivit, kde díky velmi přísným zákonům o utajení parkují svůj majetek oligarchové, mafie, vládní úředníci a agenti zpravodajských služeb.

Ihor Kolomojskij

Zločevského jméno bylo se společností stále spojené. Ovšem hlavní dceřiné společnosti Burismy nyní uváděly stejnou obchodní adresu jako plynárenská firma kontrolovaná ukrajinským oligarchou jménem Ihor Kolomojskij. Na zemi prolezlé korupcí a kšeftováním to o něčem svědčí. Ukázalo se ale, že Kolomojskij je důstojným obchodním partnerem pro syna JoeaBidena a nejbližší okolí Johna Kerryho.

Ihor Kolomojskij s hustými stříbrnými vlasy, brýlemi v drátěných obroučkách a hustým plnovousem se narodil do rodiny inženýrů z východní části Ukrajiny. Jeho mocenskou základnou byl Dněpropetrovsk, od května 2016 Dněpr. Jde o průmyslové centrum Ukrajiny, které bylo kolébkou řady mocných ukrajinských osobností. Dněpr je známý jako působiště exprezidentů Leonida Kučmy a Oleksandra Turčynova a oligarchů, jako je Viktor Pinčuk.

Před rozpadem Sovětského svazu byla oblast mocenskou základnou sovětského vůdce Leonida Brežněva. Kolomojskij prostřednictvím své společnosti Privat Group ovládal největší ukrajinskou finanční instituci PrivatBank. Prostřednictvím KolomojskéhoPrivatBank dostávala ukrajinská armáda výplatu a byly rozdělované státní důchody. Ovládal také mediální společnosti a letecké společnosti. V zemi je někdy nazývaný"Kolomojským králem." V jeho kanceláři se nachází obří nádrž se žraloky, ale většinu svých obchodů dělá ze svého luxusního domu ve Švýcarsku. Zdá se, že Kolomojskému na pravidlech příliš nezáleží. Je držitelem ukrajinského, izraelského a kyperského pasu. To je problém, protože ukrajinská ústava zakazuje dvojí občanství. Když byl Kolomojskij na tuto skutečnost dotázaný, zavtipkoval:"Ústava sice zakazuje dvojí občanství, ale trojí občanství zakázáno není."

Kolomojského násilné a brutální obchodní praktiky vynikají i v tomto drsném koutě světa. Britský soudce miliardáři vytkl, že převzal kontrolu nad jednou ukrajinskou společností pod hrozbou použití zbraně.Konkurenční oligarchové ho zažalovali u britských soudů a tvrdí, že se podílel na vraždách a bití v souvislosti s předchozí obchodní transakcí. Kolomojskij použil kvazivojenskétýmya vyslal najaté rowdies vyzbrojené baseballovými pálkami, železnými tyčemi, plynovými a gumovými pistolemi a motorovými pilami, aby v roce 2006 převzali kontrolu nad ocelárnou Kremenčuk. Použil také kombinaci falešných soudních příkazů, často za účasti zkorumpovaných soudců nebo registrátorů a taktiky silné ruky,aby očistil konkurenční členy představenstva. Kolomojskij důrazně popírá jakékoli nezákonné aktivity.

Námluvy Bidena s Burismou

Proč Hunter Biden a lidé z Kerryho okolí považovali Kolomoiského za vhodného obchodního partnera není známé. Kolomojskij vybudoval své mnohamiliardové impérium přepadáváním jiných společností, což je násilná ukrajinská forma fúzí a akvizic se zbraněmi. Totiž, abychom rozuměli -na Ukrajině existují skutečné firmy registrované s kancelářemi a vizitkami. Tyto firmy se specializují na různá přepadávání firem, což zahrnuje ozbrojené chlapy, padělání dokumentů, uplácení notářů, uplácení soudců a tak dále.

Ačkoli je tato praxe běžná na Ukrajině, Kolomojskij vyniká. Mnohými je označovaný za oligarchu nájezdníka, který je obviněný z toho, že zhruba deset let do roku 2010 prováděl masivní nájezdnickou kampaň. Vzhledem k tomu všemu by nemělo být překvapením, že Kolomojského obchodní praktiky se už dlouho těší pozornosti amerických orgánů činných v trestním řízení. Kvůli svým aktivitám byl nakonec zařazený na seznam amerických vládních zákazů udělování víz, což mu zakazovalo legální vstup do Ameriky.

Jak uvidíme, z tohoto seznamu byl Kolomojskij vyřazený krátce potom, co se Hunter Biden a Devon Archer stali členy představenstva jeho energetické společnosti. Je proto důležité pochopit události na Ukrajině, které se odehrávaly v době, kdy Hunter Biden a Devon Archer vstoupili do Burismy. Může to také vysvětlovat, proč byli ke vstupu přizvaní.

V únoru 2014 vyvrcholila série protestů a stávek na západní Ukrajině kyjevským Majdanem. Z úřadu byl sesazený prezident Viktor Janukovyč. Kyjevský Majdan vynesl k moci loutkovou vládu s prokazatelným příklonem k nacismu. Lidé na Krymu si zvolili svobodným referendem zhruba devadesáti osmi procenty připojení k Ruské federaci. Krym je strategickým poloostrovem, který nabízí přístav do Černého moře. Ve východní oblasti Ukrajiny, včetně Dněpropetrovska, se rozpoutaly kruté boje.

Hovořím o tom proto, že právě Burisma má v této oblasti mnoho svých energetických aktiv. Kolomojskij byl jmenován gubernátorem Dněpropetrovska. Pro Huntera Bidena a DevonaArchera se opět naskytla příležitost uzavřít dohody v návaznosti na oficiální povinnosti viceprezidenta a ministra zahraničí. Jeho otce JoeBidena.

Začátkem března 2014, jen několik dní po připojení Krymu k Rusku, navštívil ministr zahraničí John Kerry Kyjev. Přijel s příslibem amerických úvěrových záruk ve výši jedné miliardy dolarů a nabídkou technické pomoci. Oznámil také jednoznačnou americkou politickou a morální podporu Ukrajině. Byl to ale viceprezident JoeBiden, kdo se nakonec stal hlavní osobou v politice Obamovy administrativy vůči Ukrajině. Časopis ForeignPolicy poznamenal: "Nikdo v americké vládě neměl nad Ukrajinou větší moc než viceprezident JoeBiden."

Bidenovamoc v souvislosti s ukrajinskou politikou totiž sahala daleko za hranice Washingtonu. Byl považovaný za hlas západních podporovatelů Ukrajiny.JoeBiden pravidelně telefonicky konzultoval různá témata s ukrajinským prezidentem. Mezi lety 2014 až 2017 podnikl pět cest na Ukrajinu. Činil tak v době, kdy se jeho syn Hunter a obchodní partneři jeho syna, připravovali na uzavření výhodné dohody s násilnickými oligarchy Kolomojským a Zločevským.

Abychom všechno správně pochopili, musíme, jak je mým starým dobrým zvykem, všechno přísně odvíjet podle časové osy chronologicky. 16. dubna 2014 Devon Archer soukromě navštívil Bílý dům, aby se setkal s viceprezidentem JoeBidenem. Nepodařilo se zjistit dobu trvání této schůzky, protože podle záznamů Bílého domu schůzka trvala do 23:59 hodin, což je konec dne, od kdy se konec schůzky nezaznamenává. O necelý týden později, 22. dubna, došlo k veřejnému oznámení, že Devon Archer byl požádaný, aby se stal členem správní rady společnosti Burisma. Tři týdny potom, 13. května, bylo oznámeno, že se připojí i Hunter Biden. Ani Biden, ani Archer neměli v energetickém sektoru žádné zkušenosti ani zázemí. Společnost Burisma ani neskrývala, že do představenstva vstupuje syn viceprezidenta a finanční manažer rodiny amerického ministra zahraničí. Zmínili se o tom hned v prvním odstavci své tiskové zprávy:

"Devon Archer je ikonickou postavou současné americké politiky. Podle amerických médií je spolu s Christopherem Heinzem, nevlastním synem Johna Kerryho, tehdejšího ministra zahraničí USA, součástí vedení rodinné nadace Heinz Family Office. Působil jako hlavní poradce Johna Kerryho a v roce 2004 během prezidentské kampaně. Dnes je spoluzakladatelem a výkonným ředitelem společnosti Rosemont Seneca Partners, kde je jeho partnerem Hunter Biden, syn současného viceprezidenta USA Josepha Bidena."

Načasování tohoto oznámení bylo příznačné. Den před Archerovým jmenováním, 21. dubna, přistál viceprezident JoeBiden v Kyjevě na sérii setkání na vysoké úrovni s ukrajinskými představiteli. Viceprezident s sebou přivážel velmi vítané podmínky programu Agentury Spojených států amerických pro mezinárodní rozvoj USAID na pomoc ukrajinskému plynárenskému průmyslu a přísliby další americké finanční pomoci. Spojené státy a Mezinárodní měnový fond brzy potom napumpovaly do ukrajinské ekonomiky více než jednu miliardu dolarů.

Hunter Biden se zase snažil dát dohodě co nejlepší tvář. Tvrdil, že svým vstupem do představenstva skandály opředeného producenta zemního plynu přispěje k rozvoji ekonomiky a prospěje ukrajinskému lidu. To jistě přispěl. V této souvislosti uvedl, že je to pro Ukrajinu velmi důležité. Hunter Biden také uvedl, že jeho úlohou bude konzultovat společnost v otázkách transparentnosti, správy a řízení společnosti a odpovědnosti, mezinárodní expanze a dalších priorit. Mezi jeho povinnosti patřilo také poskytování podpory společnosti mezi mezinárodními organizacemi. Jmenování Bidena a Archera do představenstva společnosti Burisma nezůstalo bez povšimnutí v Číně, kde se Rosemont Seneca těšila z pokračujícího pokroku svého investičního fondu BohaiHarvest s čínskou vládou. Čínská vládní média přinesla několik článků o Bidenově ukrajinském podniku.

Další američtí lobbisté pro Burismu

Na výplatní listinu Burismy se brzy dostal další spojenec exministra zahraničí Johna Kerryho. Necelý měsíc potom, co se Kerryho chráněnec Devon Archer stal členem představenstva, najala Burisma ve Washingtonu nového lobbistu Davida Leitera, bývalého Kerryho personálního šéfa v Senátu. Přístup Burismy do mocenských koridorů na druhém konci světa ve Washingtonu vypadal jasně.

Na konci června 2014 čtyři američtí senátoři Markey, Shaheen, Wyden a Murphy, vypracovali dopis prezidentu Obamovi, ve kterém žádali o větší americkou pomoc ukrajinskému energetickému průmyslu. Burisma ve svém prohlášení okamžitě ocenila rozsah americké legislativní podpory pro rozvoj rozsáhlých a nevyužitých ukrajinských zdrojů a zvýšení transparentnosti a řádné správy věcí veřejných.

V roce 2016 Burisma zorganizovala a spolupořádala setkání ukrajinského prezidenta Petra Porošenka s vrcholnými zákonodárci USA ve Washingtonu. Na akci v kongresovém sále v návštěvnickém centru amerického Kapitolu se Devon Archer připojil k Porošenkovi a členům amerického kongresu a senátu, aby diskutovali o ukrajinských otázkách. Výběr Huntera Bidena, který se měl starat o transparentnost a řízení společnosti Burisma, byl zvláštní. Biden měl jen malé, pokud vůbec nějaké, zkušenosti s ukrajinským právem, respektive s profesionálním právním poradenstvím. Zdálo se, že ho nijak nerozhodila skutečnost, že v době jeho nástupu do představenstva Burismy britský vládní úřad pro závažné podvody zabavil dvacet tři milionů dolarů z bankovních účtů Mykoly Zločevského. Britský úřad pro závažné podvody také usiloval o přístup k jeho švýcarským bankovním účtům a k účtu společnosti u BNP Paribas v Londýně. Britští úředníci se případem zabývali více než rok, ale narazili na překážku, když ukrajinští prokurátoři odmítli při vyšetřování spolupracovat. Do ledna 2015 britský úřad pro závažné podvody účty odblokoval.

Hunter v Burismě

Podnikání na Ukrajině není pro slabé povahy. Podle mnohých statistik je Ukrajina jedním z nejzkorumpovanějších míst na světě. Jak uvedl jeden z autorů agentury Reuters, korupce na Ukrajině je tak špatná, že by se za ni styděl i nigerijský princ. Zdá se ale, že i v takovém korupčním prostředí Burisma vyniká. Hunter Biden a Devon Archer vstupovali do jedné z nejzkorumpovanějších firem ve velmi zkorumpované zemi. Rok potom, co Hunter Biden do firmy nastoupil, aby nabídl pomoc v oblasti dodržování předpisů a právních záležitostí, varovali zkušení pozorovatelé z oboru investory, že Burisma je stále společností, které je třeba se vyhnout.

"Každý, kdo uvažuje o investici do ukrajinského plynu nebo do tohoto vlivného hráče Burismy, by měl pochopit, že další zastávkou [pro jeho peníze] bude Švýcarsko," prohlásila jedna z publikací z oboru. A pokračovala:"Burisma, registrovaná na Kypru v roce 2006, neprošla ani tou nejzákladnější kontrolou due diligence. Její registrační dokumenty je nemožné dohledat. Nezveřejňuje žádné informace o majetku ani finanční záznamy, ani nezveřejňuje žádné auditované finanční výkazy. Naprostá netransparentnost znamená, že každý zájemce – včetně potenciálních investorů – se musí spoléhat pouze na tiskové zprávy o budoucích plánech a záměrech Burismy."

Burisma a PrivatBank: Kam zmizely prachy?

Navzdory přetrvávajícím právním otázkám, které se kolem Burismytočí, Devon Archer a Hunter Biden nesli její vlajku po celém světě. Devon Archer zastupoval společnost Burisma na ropné výstavě na pobřeží Mexického zálivu v Louisianě koncem roku 2015. Hunter Biden se zúčastnil konference Energetická bezpečnost pro budoucnost v Monaku. Sponzoroval ho monacký kníže Albert II. a Hunter Biden se k němu připojil na pódiu spolu s bývalým německým vicekancléřem Joschkou Fischerem.

Kolik Bidenovi a Archerovi zaplatila Burisma? To nelze zjistit. Nejsou povinní své odměny zveřejňovat. Lze si jen představit, že propůjčení svého jména podezřelé společnosti si vyžádalo vysokou částku. Vzhledem k velkým částkám, které podniky platí za reklamu, vztahy s veřejností a marketing, se lze ptát, kolik peněz Burisma investovala do získání důvěryhodnosti jmenováním dvou politicky velmi propojených Američanů do své správní rady? I když nemůžeme vysledovat částky, které šly Hunteru Bidenovi a Devonu Archerovi, můžeme zmapovat finanční prostředky a výhody plynoucí majitelům Burismy na pokyn otce Huntera Bidena, viceprezidenta JoeaBidena a důvěrníka DevonaArchera, ministra zahraničí Johna Kerryho.

Transakce vyvolávají otázky nejen kvůli svému načasování, ale také kvůli velkým částkám peněz, o které se jedná. Připomeňme, že oligarchovi a majiteli společnosti BurismaKolomojskému byl zakázaný vstup do Ameriky kvůli právním obavám z jeho aktivit na Ukrajině. To se ovšem v roce 2015, po nástupu Bidena a Archera do správní rady, změnilo. Na zásah amerického velvyslanectví v Kyjevě mu byl umožněný vstup zpět do Ameriky. Pak ovšem došlo ke zmizení 1,8 miliardy dolarů garantovaných americkými daňovými poplatníky. JoeBiden i John Kerry se zasazovali o to, aby Ukrajině bylo s laskavým svolením Mezinárodního měnového fondu poskytnuto1,8 miliardy dolarů ve formě půjček garantovaných daňovými poplatníky. Tyto prostředky byly zemi půjčené na udržení likvidity finančních trhů. Velká část těchto peněz měla jít přes KolomojskéhoPrivatBank. A více než miliarda dolarů z Privatbanky prostě zmizela. Kam se tyto peníze poděly? Díky vyšetřovací práci ukrajinské protikorupční hlídací skupiny Naši groši, v překladu Naše peníze, můžeme skutečně sledovat únik této velké sumy peněz na soukromé účty v zahraničí. Naši groši zmapovala složitý tok peněz na základě zkoumání řady soudních rozhodnutí hospodářského soudu ukrajinské Dněpropetrovské oblasti, kde byl Kolomojskij gubernátorem až do svého odchodu ze země.

Vysvětlil ukrajinský dozorčí orgán: "Dvaačtyřicet ukrajinských firem vlastněných padesáti čtyřmi offshorovými subjekty registrovanými v karibských, amerických a kyperských jurisdikcích a napojených na skupinu společností Privat Group, nebo s ní spojených, si vzalo na Ukrajině od PrivatBank úvěry v hodnotě 1,8 miliardy dolarů. Firmy si pak objednaly zboží u šesti zahraničních dodavatelských společností, z nichž tři byly registrované ve Spojeném království, dvě na Britských Panenských ostrovech a jedna v karibském státečku Svatý Kryštof a Nevis. Platba za objednávky – 1,8 miliardy dolarů – byla krátce potom předplacená na účty dodavatelů, které byly shodou okolností v kyperské pobočce PrivatBank. Jakmile byly peníze odeslané, ukrajinské dovozní společnosti se s ukrajinskou PrivatBank dohodly, že jejich úvěry budou zaručené objednaným zbožím. Samozřejmě, že to všechno byl podvod a složitá firemní struktura jen zástěrka. Žádné dodavatelské společnosti žádné zboží nedodaly. Částka 1,8 miliardy dolarů fakticky zmizela z PrivatBank a byla vypraná prostřednictvím sítě offshorových subjektů.Tato transakce v hodnotě 1,8 miliardy dolarů, s pomocí falešných smluv, byla jednoduše operací na odčerpání majetku."

Kolomojskij a Zločevskij

V prosinci 2016 byly ukrajinské úřady nucené znárodnit KolomojskéhoPrivatBank, když se zjistilo, že banka vybírala úspory od Ukrajinců a potom se zapojila do masivního poskytování důvěrných úvěrů.Tajemné krycí společnosti si braly velké půjčky a nesplácely je. Obrovské částky peněz jednoduše zmizely. Ukrajinská vláda byla nucená převzít banku do svého vlastnictví a zajistit, aby zákazníci o své peníze nepřišli. Jednoduše museli vytunelovanou banku znovu postavit na nohy tím, že do ní nalili státní peníze. Jeden ukrajinský zákonodárce to označil za největší loupež ukrajinského státního rozpočtu v tomto tisíciletí. Když zmizí peníze, lidé chtějí odpovědi. A tak bylo na žádost rozzlobených úředníků v Americe a na Západě zahájené vyšetřování.

Zakladatel společnosti Burisma Mykola Zločevskij, bývalý ministr životního prostředí, se obratně snažil vyhnout trestnímu obvinění. A tak nastoupil Hunter Biden, který využil svých kontaktů ve Washingtonu, aby Zločevskému pomohl v jeho korupčním případu. Burisma si na pomoc najala bývalého právníka Obamova ministerstva spravedlnosti Johna Burettu a poradenskou firmu Blue Star Strategies, kterou vedli bývalí úředníci Clintonovy administrativy. Prostě deepstate na mezinárodním poli jak vyšitý. John Buretta později vyprávěl, jak komunikoval přímo s ukrajinskými prokurátory s výslovným cílem dosáhnout stažení obvinění. V únoru 2016 mu ukrajinské úřady zabavily majetek kvůli podezření, že se podílel na nezákonném obohacování. Zločevskij uprchl ze země a byl zařazený na seznam hledaných osob na Ukrajině. Ukrajinská generální prokuratura zabavila jeho plynové vrty společnosti Burisma. Daňové úřady ho začaly vyšetřovat pro podezření z daňových úniků. Ale pak, téměř stejně rychle jako bylo vyšetřování Zločevského a Burismy zahájené, bylo zastavené v září 2016. Pod tlakem JoeaBidena ukrajinští představitelé propustili ukrajinského prokurátora, který vyšetřoval Burettu. JoeBiden se později pochlubil, že prokurátora nechal vyhodit tím, že pohrozil zadržením jedné miliardy dolarů americké pomoci Ukrajině. Jak prosté. JoeBiden: „Pokud nevyhodíte prokurátora, který vyšetřoval Burismu, nedáme vám peníze.“

Pokračujme dále. Zhruba za čtyři měsíce 16. ledna 2017, se na letiště Boryspoljihovýchodně od ukrajinského hlavního města snášelo letadlo Air ForceTwo. Měla to být poslední zahraniční cesta JoeaBidena před odchodem z funkce. Byla zima a tma. Oblečený do svrchníku sestupoval rychle po schodech a na letištní ploše ho přivítala delegace ministerstva zahraničí. Byla to jeho ukrajinská labutí píseň, jak napsala agentura Reuters:"Rozlučková návštěva jednoho z nejsilnějších politických stoupenců Ukrajiny." Obamova administrativa pod Bidenovým vedením nalila do země asi tři miliardy dolarů. Později večer se JoeBiden setkal s ukrajinským premiérem a potom následovala pozdně večerní schůzka s jeho přítelem Petrem Porošenkem, ukrajinským prezidentem. Jak uvedl deník Kyiv Post, tato druhá schůzka proběhla za zavřenými dveřmi a podrobnosti většiny jejich jednání nebyly zveřejněné.

Čtyři dny před Bidenovým příjezdem vydala Burisma dramatické oznámení:„Ukrajinští státní zástupci ukončili trestní vyšetřování společnosti Burisma a jejího zakladatele. Vzhledem k tomu, že všechna soudní řízení proti skupině Burisma jsou uzavřená, umožní nám to zvýšit objemy výroby a tok zahraničních investic na Ukrajině, zvážit přilákání mezinárodních společností do země, splnit sociální a investiční povinnosti a také řádně zaplatit v plné výši všechny požadované daňové povinnosti do rozpočtu. Je to velký krok vpřed pro Ukrajinu obecně a pro skupinu Burisma zvlášť."

JoeBiden se setkal s ukrajinským prezidentem Petrem Porošenkem. Byl také vřele přivítaný ukrajinskými představiteli, kteří v něm viděli svého nejsilnějšího zastánce na Západě. JoeBiden vyzval Ameriku a Západ, aby stály za ukrajinskou vládou:"Mezinárodní společenství musí i nadále jednotně vystupovat proti ruskému nátlaku a agresi," řekl novinářům, když stál po boku Porošenka.

Navzdory obrovskému množství důkazů o korupci a trestné činnosti týkající se společnosti Burisma zůstal Devon Archer ve společnosti zapojený až do konce roku 2016, zatímco Hunter Biden stále dál působil jako člen představenstva a poskytoval právní pomoc. Své odměny nikdy nezveřejnili. A více než miliardu dolarů, která zmizela z banky jejich obchodního partnera, se nikdy nepodařilo získat zpět.

Jak se tunelují indiáni?

Indiánská rezervace Pine Ridge v Jižní Dakotě je od Ukrajiny na hony vzdálená. Ovšem zdejší příběh pomáhá zasadit celosvětové aktivity společnosti Rosemont Seneca do kontextu. Kmen OglalaSioux, který je domovem jednoho z nejchudších indiánských kmenů v Americe, se po léta snažil přilákat investice a obchodní příležitosti pro své členy. Od roku 2014 byl kmen okrádaný díky složitému podvodnému schématu, na kterém se podílel známý podvodník. Muž, který byl kdysi prohlášený za nového krále porna, Kerryho důvěrník a partner společnosti Rosemont Seneca Devon Archer. Byl to odvážný plán. Více než dva roky Archer spolupracoval s několika dalšími osobami, aby z tohoto kmene vylákal více než šedesát milionů dolarů v podobě dluhopisů. Výnosy, které měly jít tomuto kmeni, byly nakonec použité na nákup luxusního zboží a naplnění pokladny podvodníků.

Do schématu byla zapletená společnost BurnhamAsset Management. Vzpomínáte si, jak jsem už řešil tuto pračku peněz v minulém díle? BurnhamAsset Management, Hunter Biden byl místopředsedou této společnosti. Ve správní radě zasedal Devon Archer. Miliony proudily přes subjekt řízený Archerem s názvem Rosemont Seneca Bohai. Všechno mělo skončit zatčením DevonaArchera americkými federálními agenty v květnu 2016. V březnu 2014 se Devon Archer, muž s dlouhou historií podvodných finančních schémat vydal do Las Vegas v Nevadě, aby se zúčastnil Národního ekonomického summitu rezervací.

Jednalo se o konferenci o ekonomickém rozvoji indiánských rezervací z celé země. Na scénu vstupuje další významná postava. John Galanis a jeho syn James Galanis. Otec John Galanis stál za obchodem s akciemi typu pump and dump, který se týkal Centra pro prodlužování vlasů a za obchodem s nemovitostmi. V tomto obchodě vylákal peníze od Eddieho Murphyho a Sammyho Davise mladšího. V roce 1988 byl odsouzený k sedmadvaceti letům vězení za daňové podvody. V roce 2000 ho časopis Forbes označil za jednoho z největších zločinců s bílými límečky posledních desetiletí.

Syn Jason Galanis byl zapojený do vlastních investičních schémat. V roce 2003 byl nazvaný novým králem porna, kvůli své první stránce pro zpracování plateb za pornografii online. Podle časopisu Forbes, právě John Galanis přímo z vězení řídil Jasonovy finanční aktivity a třicetkrát denně volal svému synovi, aby s ním probral obchodní záležitosti. Ve Vegas si Galanisovi sedli s vedoucími představiteli WakpamniLakeCommunityCorporation, kmenové společnosti pro hospodářský rozvoj, kterou vlastnili Siouxové z kmene Oglala. Navrhli, aby kmen vydal dluhopisy a získal tak kapitál na ekonomické projekty. Kmenoví vůdci byli ochotní investovat mimo jiné do vinařství. Když se obchod připravoval, syn Jason Galanis oslovil DevonaArchera a dalšího finančníka, BevanaCooneyho, aby jim nabídl podíl na obchodě.

Devon Archer a jeho spojení s Bidenem a Kerrym, se ukázalo jako atraktivní, legitimizující faktor pro aktivity Galanisových. Když syn Jason Galanis sháněl investory, posílal e-mailem propagační materiály, které měl použít, když to bylo vhodné, aby ukázal, kdo jsou vaši finanční sponzoři. V rubrice Vedení se jako první objevilo jméno DevonaArchera, řídícího partnera Rosemont Group, soukromé kapitálové společnosti s hodnotou 2,4 miliardy dolarů, kterou spoluvlastní Hunter Biden a Chris Heinz.

Dále bylo uvedeno, že je místopředsedou a členem investičního výboru společnosti BohaiHarvest. V srpnu byla vydaná první emise dluhopisů v hodnotě dvacet sedm milionů dolarů. O necelé dva měsíce později, 1. října, se uskutečnila druhá emise dluhopisů v hodnotě patnáct milionů dolarů. Kdo tyto dluhopisy koupil? Podle Komise pro cenné papíry a burzy byly prostředky z prvního prodeje dluhopisů odkloněné na nákup druhého prodeje, přičemž k tomu byla využitá společnost Rosemont Seneca Bohai.

24. září 2014 bylo na účet makléřské společnosti Rosemont Seneca Bohai v New Yorku převedeno patnáct milionů dolarů od subjektu jménem Thorsdale. Peníze tam ovšem nezůstaly dlouho. 1. října společnost Rosemont Seneca Bohai koupila celou druhou emisi kmenových dluhopisů za patnáct milionů dolarů. Archer se tedy rozhodl, že dluhopisy koupí za patnáct milionů dolarů. To ale samozřejmě nebyla pravda. Finanční prostředky byly zpronevěřené z první emise kmenových dluhopisů. O něco více než o půl roku později 9. dubna 2015, převedla společnost Rosemont Seneca Bohai, těchto patnáct milionů dolarů v kmenových dluhopisech na obskurní makléřský účet na Bermudách s názvem VL Assurance. Jak američtí prokurátoři zdůraznili, Rosemont výměnou za tento převod neobdržel nic, co by mělo ekonomickou podstatu, například podíl na vlastním kapitálu společnosti VL Assurance.

Podle federálních vyšetřovatelů a státních zástupců byly výnosy z prodeje těchto dluhopisů zpronevěřené a byly použité na různé projekty. Peníze, které měly jít kmeni, byly nakonec použity ve prospěch rodiny Galanisových a DevonaArchera. Část výtěžku šla na fond právní obhajoby Johna a Jasona Galanisových, kteří měli účty za právní služby související s jiným finančním schématem. Část šla na luxusní předměty. Galanisovi vložili peníze z kmenových dluhopisů mimo jiné do nákupu drahých věcí od značek Prada, Gucci a Valentino. Další peníze skončily v kapsách DevonaArchera, včetně více než 700000 dolarů. Některé skončily na účtech společnosti Rosemont Seneca Bohai. Některé z těchto peněz se mohly dostat k jinému subjektu společnosti Rosemont.

Havaj: PearlHarbor pro Bidenovy

Společnost Rosemont Seneca Technology Partners, která uváděla Huntera Bidena jako poradce a Chrise Heinze jako investora, vytvořila společný podnik se státem Havaj s názvem Mbloom, jehož cílem bylo inkubovat na ostrovech různé high-tech společnosti. 19. května 2015 proběhlo na burze Nasdaq IPO malé high-tech společnosti Code Rebel. V čele společnosti stál Arben Kryeziu, německý občan narozený v Kosovu, který vedl havajskou společnost Mbloom. Syn Jason Galanis a další dva členové společnosti použili výnosy z kmenových dluhopisů k nákupu až 87 % akcií v tento den. Tím akcie vzrostly z nabídkové ceny pět dolarů na patnáct dolarů za akcii. Zbývající akcie nakoupil Devon Archer a několik dalších investorů. Schéma se začalo rozplétat, když se kmenoví vůdci začali zajímat, kam peníze putují.

Federální úřady zahájily vyšetřování a 11. května 2016 byl Devon Archer a další osoby zapojené do schématu zatčení a obvinění ze spiknutí za účelem spáchání podvodu s cennými papíry. K nákupu dluhopisů použili také penzijní fondy a rychle čelili také občanskoprávním žalobám. Penzijní fond zaměstnanců pneumatikářské společnosti Michelin zažaloval Archera a ostatní u soudu s tvrzením, že obžalovaní:"Shrábli výnosy z uzavření dluhopisů, aby si vytvořili fond, ze kterého se platilo některým obžalovaným na podporu jejich životního stylu, právních poplatků a spekulativních podniků."

Podle trestních oznámení nakonec 700513 dolarů putovalo Archerovi prostřednictvím účtu společnosti Rosemont Seneca Bohai. Jak v trestním oznámení, tak v občanskoprávních žalobách je uvedený Devon Archer, ale nikdo jiný spojený s Rosemont Seneca. Ačkoli neexistuje žádný přímý důkaz, že Hunter Biden nebo Chris Heinz věděli o schématu kmenových dluhopisů, korporátní struktura jejich společného podnikání naznačuje, že o tom vědět mohli, a možná měli. V trestním oznámení státní zástupci uvedli, že Devon Archer byl zakladatelem společnosti RosemontCapital a byl spojený se společností BurnhamAsset Management. Jméno Huntera Bidena ovšem nebylo zmíněné.

Firma, která byla použitá k převodu peněz, se jmenovala Rosemont Seneca Bohai. Podle právních záznamů v New Yorku používá společnost Rosemont Seneca Bohai stejnou obchodní adresu jako ostatní subjekty Rosemontu zahrnující Huntera Bidena i Chrise Heinze. Přes bankovní účty společnosti Rosemont Seneca Bohai procházely velké částky peněz, někdy až patnáct milionů dolarů. Hunter Biden byl společníkem společnosti Rosemont Seneca. Byl také místopředsedou představenstva společnosti BurnhamAsset Management. Vážně si toho všeho nevšiml? Je to těžko uvěřitelné. Devon Archer byl v květnu 2016 zatčený za svou roli v podvodu s kmenovými dluhopisy. Zpráva tiskové agentury hovořila za vše.

"Ředitel představenstva BurismaHoldings Devon Archer zatčený," hlásal titulek. Syn Jason Galanis byl za účast na podvodu odsouzený na čtrnáct let. Po Archerově zatčení bylo jeho jméno z představenstva společnosti Burisma odstraněné. Hunter Biden zůstává dál členem správní rady a poradcem společnosti Burisma. Inu, tito střelci mají prostě hroší kůži.

Rusko: Vdova po starostovi Moskvy

Různé soudní dokumenty, včetně finančních záznamů ze soudního procesu s Hunterovým obchodním partnerem Devonem Archerem, nabízejí některé zajímavé indicie týkající se dalších obchodů. Hunter Biden je uzavřel po celém světě. A to v době, kdy byl jeho otec viceprezidentem. Investiční účet Morgan Stanley, ze kterého Hunter pravidelně dostával peníze, ukazuje další peníze přicházející ze záhadných zdrojů z celého světa. Je tu třeba vklad ve výši 142300 dolarů z dubna 2014 od společnosti NovatusHoldings ovládané kazašským oligarchou. Tuto offshorovou firmu řídí KengesRakišev, jehož tchán je bývalým místopředsedou kazašské vlády a blízkým spojencem kazašského diktátora NursultanaNazarbajeva.

V srpnu 2014 přišlo Hunterovi na účet 1,2 milionu dolarů od anonymní společnosti prostřednictvím malé švýcarské banky BSI. V roce 2016 byla BSI jednou z několika bank, které byly součástí vyšetřování zpronevěry a praní špinavých peněz. Ty zahrnovaly deset zemí a nejméně 4,2 miliardy dolarů v neregulérních transakcích.

Přesuňme se teď do Ruska. Devon Archer během soudního procesu popsal finanční vztah s ruskou oligarchouJelenou Baturinou. Je vdovou po bývalém moskevském starostovi. Je to miliardářka s rozsáhlými politickými konexemi v Moskvě a vazbami na ruský organizovaný zločin. Jelena Baturina je také blízkou spojenkyní Vladimira Putina. Devon Archer uvedl, že Jelena Baturina investovala dvě stě milionů dolarů do různých investičních fondů, na kterých se Archer podílel. Právě Jelena Baturina Hunteru Bidenovi zaplatila 3,5 miliony dolarů, potom následně další menší platby v součtu čtyř milionů. Proč proboha vdova po moskevském starostovi Jelena Baturina zaplatila Hunteru Bidenovi celkem zhruba osm milionů dolarů? Stále více analytiků se kloní k tomu, že šlo o počátek praní špinavých peněz.

Závěr:Politici, partaje, fondy a nadace jako pračky peněz

Na předchozích schématech vidíme, že mezinárodní zločinecké syndikáty perou peníze prostřednictvím vybraných rodin, jejich politických stran nebo hnutí a na ně navázaných fondů nebo nadací. Ty štědře sponzorují světové bankovní kartely, pro které tyto vybrané politické rodiny, jejich strany či hnutí, na ně napojené fondy a nadace, perou špinavé peníze. Bankovní kartely provozují síť offshorových společností v daňových rájích, které umožňují realizovat tyto nesmírně sofistikované mechanismy řetězení plateb přes stovky takových společností.

Politici, jejich partaje, jejich fondy a nadace, slouží jako toky peněz. Pokud nastane nějaký velký průšvih, politik bude odstřelený. Proč politik? Protože ten sloužil jako vstupní bod pro tyto špinavé finanční transakce. Finanční bankovní kartely jsou v pozadí. Ty jen politiky financují jako kompenzaci za to, že politici, partaje, na ně napojené fondy a nadace pro bankovní kartely vykonávají špinavou práci. Slouží jako toky pro praní peněz.

Například zmíněná Jelena Baturina je nejbohatší ženou v Rusku. Je blízkou spojenkyní Vladimira Putina. Podobně jako lidé kolem Donalda Trumpa. Opět je úplně jedno, kdo sedí v Bílém domě jako prezident, protože všichni spolu drží basu. Kompletní galérka mezinárodních syndikátů zločineckého podsvětí.

Mohl bych tu hovořit i o dalších progresivních neoliberálních demokratech, kteří jsou zkorumpovaní až do morku kostí. Třeba Kamala Harrisová nebo Bernie Sanders. Obávám se ale, že kromě pár fajnšmekrů by to nikoho příliš nezajímalo. Jsou to ale ohromně zajímavé případy.

Nasvěcujeme různé úhly tohoto mezinárodního podsvětí a vidíme pod lupou různá základní schémata. Jako svorník jsem si pro tento dvoudílný cyklus vybral rodinu Bidenových. Ta pere peníze přes Čínu, Rusko, Kazachstán, Mexiko nebo Ukrajinu. Podporuje zločince a oligarchy. Nebo úředníky OSN včetně předsedy valného shromáždění OSN, včetně jeho obchodů s Čínou, jak jsme sdělili. Nicméně všechno by nebylo možné realizovat bez tiché podpory CIA a Wall Streetu.

Stejně jako Donalda Trumpa celé čtyři roky tepali za napojení na Rusko, mohli JoeBidena tepat za napojení třeba na Čínu. Ovšem nic takového neproběhlo. Proč se na jedné straně vřeštělo kolem čínského Huaweie, ale na druhé straně se naprosto mlčí kolem Bidenových a jejich obřích obchodech v Číně? Protože rodina Bidenů má krytí v těch nejvyšších pozicích. Je součástí celosvětového schématu praní peněz podobně jako jsem to popisoval v mé trilogii Clintonova vražedná mašinérie.

Rukopis Wall Streetu a hlavně CIA je tu naprosto zřejmý. Opět jde o vrostlou korupci do systému od nejnižšího komunálu až po špičky globálního mocenského řízení. Korupce jako synonymum pro samotnou politiku. Politik bez peněz prostě neexistuje. Politik ty peníze někde musí vzít. Kde? Jsou to sponzoři, donátoři, korporace, banky. Žádní drobní střadatelé po stokorunách. Pokud si tohle někdo myslí, tak je totální hňup. Ještě větší hňup je, když nějakou stokorunu podobné zločinecké partaji pošle.

Všichni od politika něco chtějí. Pokud je to vrcholný politik na skutečné globální úrovni, tím nemyslím nějaký poskok typu Fialy a dalších, zapojí se do celosvětové pračky peněz pro tyto bankovní kartely. Moc za peníze. Nejsou peníze, není moc. Kdo má peníze, vydává příkazy a pokyny. Kdo peníze chce, musí poslouchat. Korupce vrostlá do systému od základu. Politika jako synonymum pro korupci.

Politici se nezpovídají občanům. Občané jsou jen plankton pěšáckých voličů, který legitimizuje politiku. Politiku jako fasádu pro organizovaný zločin. Politika je pouhou zástěrkou pro občánky, aby se dohadovali o barevných fangličkách, o ideách a vizích partají, o cárech papíru zvaných volební programy. Proč myslíte, že média zahlcují prostor neustálým tlacháním o tom, co kde jaký politik žvanil, co mu na to jiný politik odpověděl? Masmédia prostě vypouštějí kouřové clony, aby udržela politiku legitimní. Aby vytvářela iluzi pro občany, že zasvěceným angažovaným tlacháním o politice něco změní. Že když příště půjdou volit, něco se změní. Iluze výběru. Kouřové clony. Udržování architektoniky moci.

Psychologická bariéra a ideologická clona. Kdyby lidé skutečně prohlédli, že politika je jen fasádou, která legitimizuje organizovaný zločin, celosvětové praní peněz, napojení na zločinecké syndikáty, politika by ztratila autoritu a legitimitu. Najednou by lidé viděli v celé své brutalitě to podstatné, co se za politikou skrývá. Média zahlcují neustále veřejný diskurz tlacháním o politice, aby přehlušila stále větší pochybnosti lidí o tomto zkorumpovaném systému, který vyhrožuje, blokuje, šikanuje. Tito lidé si neuvědomují, že oni jsou těmi posledními pěšáky, kteří rozhodují. Když stojí uvolební urny a vhazují volební lístek, mají pocit, jak se podílejí na politické kultuře své země. Proboha, to je vrchol trapnosti. Iluze výběru.

Je to udržování architektoniky moci stále stejných struktur. Když s nimi někdo drží basu a peče s nimi, může obchodovat třeba s Čínou nebo Ruskem jako Bidenovi. Když se jim někdo nelíbí, tak mu to nasolí podobně jako Trumpovi. A že Trump je stejný gauner jako Bidenovi. Ovšem Bidenovi dostali vstupenku do celosvětového schématu praní peněz. Tyto zločinecké syndikáty, korporace a banky jim na oplátku zajistí obrovské bohatství. Udělej něco pro nás, my zase něco pro tebe. Stejně jako Clintonovi, Bushovi nebo Trumpovi. To je to hlavní, co bychom si měli zapamatovat.