Zločinecký podnik Bidenů

Chcete-li mě pravidelně podpořit, zašlete prosím drobnou, ale pokud možno pravidelnou částku na účet:
217845530/0300
Iban: CZ90 0300 0000 0002 1784 5530
BICSWIS: CEKOCZPP
Můžete také jednoduše použít QR kódy.

100 Kč

250 Kč

500 Kč

Pomůže také sdílení na sociální sítě.

A k čemu použijeme Váš dar? Dozvíte se zde.

1. díl

audio

Protože jsem ve svých pořadech postupně rozkrýval mafie klanů posledních amerických prezidentů, jako byli Bushové, Clintonové nebo Trumpové, rozhodl jsem se, že se ponořím do dalších spletitých chodeb moci, zákulisních kartelů, bankovních struktur a mezinárodních zločineckých syndikátů. Rozeberu rodinný klan Bidenů. Joseph Biden je posledním americkým prezidentem, a proto si rodinný klan Bidenovýchzaslouží, abychom o nich věděli mnohem více. Mnozí komentátoři chodí kolem horké kaše, nebo jen naťukávají nepříjemná témata. Vy, kdo mě čtete pravidelně, už víte, že já tohle nikdy nedělám. Informace, které uvádím, mám tvrdě podložené z knih, dobových materiálů, článků a archivních záznamů. Nemám ve zvyku pompézně přehánět, abych šokoval přemrštěným líčením skutečností, nebo přibarvováním skutečností.

To, o čem hovořím, je realita zločineckého mezinárodního podsvětí. Právě v něm hraje rodinný klan Bidenů poměrně významnou roli. Každý je postradatelný a pokud jako cenné aktivum nefunguje, nebo hrozí velké vyzrazení, je potichu odstraněn, buď odklizením na neviditelnou pozici, změnou identity, nebo fyzickou likvidací. Mám tu k dispozici zdroje na obsáhlé dodatky z vyšetřovacích zpráv amerického senátu a dalších veřejných zdrojů. Bohužel, rozsáhlé spisy FBI jsou stále před veřejností utajené. Jak to tak bývá, takové materiály bývají uvolňované až v době, kdy jsou stopy zahlazené a peníze rozkradené. Potom se můžeme ptát k čemu vlastně slouží tajné rozvědky a služby? K tomu, aby zadržovaly informace o největších zločinech vládních zločinců a gaunerů a chránily je? Nejspíše ano. Zatímco nějaké trapné zprávy o extrémismu ministerstva vnitra ČR uveřejňují bez servítků konkrétní jména a organizace, ale o zločinech, korupci a kriminalitě nejvyšších politických špiček zarytě mlčí. K čemu nám potom takové rozvědky vlastně jsou? Rozvědky, které si platíme. Aby před námi tajily a zadržovaly informace? Aby chránily gaunery, kteří by se měli smažit v pekle a viset s vyplazeným jazykem za všechny křivárny, války a genocidy, kterých se ve světě dopustily?

Stejné je to i v USA. Proto je Joseph Biden považovaný za knížete čistoty a patrona veřejné morálky. Tvrdé autentické informace jsou cenzurované a do zpráv hlavního proudu se nedostanou. Ocitáme se v brutálním potlačování nepohodlných nebo kritických názorů. To všechno díky velkým technologiím, velkým korporacím, velkým mediálním domům, které jsou ovládané našimi diktátorskými, totalitními a autoritářskými vládami zločinců. Zpravodajská alternativa stále více rozbíjí jejich kontrolu nad námi. Kontrolu nad naší myslí z toho pohledu, co si máme myslet a co ne.

Důvod, proč režimy cenzurují je ten, že naše informace jsou pravdivé a pro ně nebezpečné. Rozbíjíme jejich monopol kontrolovat média i naši mysl. Rozbíjíme jejich schopnost vydělávat peníze, protože stále více lidí chodí na zpravodajskou alternativu a tím pádem nevěří prorežimním servilním žvástům. Pojďme se tedy ponořit do toho, co víme a známe o rodinném klanu Bidenových.

JoeBiden: Všechno je v rodině

Partnery Bidenovy rodiny jsou často zahraniční vlády, přičemž k obchodům dochází v temných zákoutích mezinárodních financí, jako je Kazachstán, Čína, Kostarika, Jamajka, Ukrajina a Rusko. Mezi postavy patří pochybné společnosti, násilně odsouzení zločinci, zahraniční oligarchové a další lidé, kteří obvykle očekávají protislužby. Joeova veřejná moc umožňuje členům Bidenovy rodiny uzavírat vysoce lukrativní obchody, které by jinak pravděpodobně nezískali. Tyto obchody také často probíhají s vidinou toho, že JoeBiden prokázal laskavost partnerům, kteří takové rodinné příslušníky vítají. Nejedná se o několik nesourodých podniků, ale spíše o výdělečné podniky, které se jeví jako součást dobře organizovaného rodinného podniku. Zjevné sebeobohacování rodiny Bidenových závisí na politickém vlivu JoeaBidena a týká se nejméně pěti členů rodiny: Joeův syn Hunter, dcera Ashley, bratři James a Frank a sestra Valerie.

JoeBiden ze Scrantonu v Pensylvánii je součástí amerického politického života od roku 1972, kdy byl v pouhých devětadvaceti letech zvolen do amerického senátu. Amerika sledovala, jak JoeBiden pohřbil svou první manželku a dceru po tragické automobilové nehodě hned po svém zvolení a krátce před Vánocemi. Jakoby těch tragédií nebylo dost, viceprezident JoeBiden pohřbil další dítě, syna BeauaBidena, když v roce 2015 zemřel na rakovinu mozku.

Ačkoli nebyl tak ideologický jako někteří, zůstal progresivním neoliberálním demokratem až do morku kostí. Každému Američanovi, který věnuje pozornost politice, byl Biden známou postavou ještě předtím, než ho v roce 2008 zvolilBarack Obama na post viceprezidenta. Částečně to bylo proto, že dlouhá léta působil jako předseda dvou vlivných senátních výborů – zahraničního a soudního. To bylo poměrně medializované. Ostatní aspekty zahrnující složité a zastřené mezinárodní obchody jeho rodiny, využívající Joeova politického postavení a moci, byly zkoumané jen zřídka.

Bidenovi začínali ve Scrantonu v Pensylvánii, ale kvůli finančním potížím se přestěhovali do Delaware. JoeBiden se vrhl do politiky. V sedmadvaceti letech Joe kandidoval do rady okresu New Castle v Delaware. Od tohoto počátku byla Joeova politická kariéra rodinnou záležitostí. Jeho mladší bratři James a Frank zorganizovali dobrovolnickou armádu mladých lidí, kteří pracovali v silných demokratických okrscích.O pouhé dva roky později, kdyžJoeBiden kandidoval do amerického senátu, byl jeho finančním předsedou tehdy teprve dvaadvacetiletý James. Jeho sestra Valerie byla manažerkou kampaně. Ta pak vedla všechny jeho politické kampaně v následujících třech desetiletích. Od prvních vstupů do politiky až do současnosti se Bidenův politický život prolíná s jeho rodinou. Od počátku tvořila Bidenova rodina jádro politických operací.

Bidenovi se podařilo získat 276000 dolarů na senátní kampaň, což byla v roce 1972 významná částka pro volby v malém státě, jako byl Delaware. Velkou část koordinační práce odvedl jeho bratr James, který se jako finanční předseda snažil získat podporu národních odborů, politických vůdců a finančníků z celé země. Tak začalo jeho působení ve funkci amerického senátora, než se stal prezidentem. Několik týdnů po jeho volebním vítězství v roce 1972 a vstupu na scénu celostátní politiky, došlo k tragédii. Jeho manželka a dcera zahynuly při autonehodě, jeho dva synové byli zranění. Sestra Valerie se k němu nastěhovala, aby mu pomohla s chlapci Hunterem a Beauem. Joe dojížděl z Washingtonu domů do Delaware téměř každý den vlakem Amtrak, aby byl s nimi doma. Traduje se, že když se JoeBiden někde zdržel, vytáhl hodnost senátora. V mnoha dnechzavolal průvodčímu a vlak na něj počkal, dokud Joe nenastoupil. Ostatní cestující na železnici museli prostě počkat.

Mraky se v Joeově osobním životě rozestoupily o několik let později. Jeho mladší bratr Frank mu dal telefonní číslo a navrhl mu, aby zavolal dívce jménem Jill.Bude se ti líbit, Joe,“ řekl Frank „Nemá ráda politiku.“ S Joem a Jill to začalo být vážné. Bylo jasné, že to někam směřuje. Rodina si toho všimla a bratři James sdělili Jill: " Snem této rodiny je, aby se Joe stal prezidentem, máte s tím nějaký problém?."Jill se zeptala:"A co jako s tím?" Večeře byla důkazem, že rodina považovala své štěstí za spjaté s Joeovým politickým vzestupem. Bidenova politická kariéra byla do značné míry rodinnou záležitostí. Katolický kněz oddal Joea a Jill v roce 1977 při obřadu v kapli OSN v New Yorku. V roce 1981 se jim narodila dcera Ashley. Když děti vyrostly, přestěhovali se do sídla, které kdysi patřilo společnosti DuPont v Greenville ve státě Delaware.

Během následujících tří desetiletí se senátor JoeBiden stal stálicí ve Washingtonu a nasbíral progresivní hlasovací výsledky v nejrůznějších otázkách. JoeBiden se ale dostal do prvního střetu zájmů. Senátor Biden totiž prosazoval přijetí nového zákona o bankrotu. Tím se dostal do rozporu s většinou svých kolegů z Demokratické strany. Hlasoval proti návrhu zákona, který vyžadoval, aby společnosti vydávající kreditní karty lépe upozorňovaly na nebezpečí splácení minimálních měsíčních splátek. Jednoduše, aby se lidi nenechali napálit na měsíčních poplatcích o kterých nevěděli, a pak museli platit pokuty a penále. JoeBiden byl pouze jedním z pěti demokratů, kteří hlasovali proti. Ve stejném období, mezi lety 2001 až 2005, dostával syn Hunter honoráře za poradenství od MBNACorporation, velké delawarské banky a společnosti vydávající kreditní karty. Střet zájmů doslova jako prase,ale to nebylo všechno.

V době, kdy senátor JoeBiden zasedal v senátním výboru pro soudnictví, usilovně pracoval také na legislativě týkající se soudních sporů o poškození azbestem. Shodou okolností, jeho syn Beau pracoval pro právnickou firmu ve Wilmingtonu ve státě Delaware, která se zabývala případy azbestových sporů,také střet obřích rozměrů. Během let v senátu měla Bidenova rodina finanční prospěch i jiným způsobem, protože JoeBiden využíval politickou moc. Joeova sestra Valerie vedla všechny jeho senátní kampaně a také jeho prezidentské kampaně v letech 1988 a 2008. Valerie ale byla vedoucím partnerem ve firmě pro politické zprávy s názvem Joe Slade White&Company; jediní dva vedoucí pracovníci uvedení v této firmě byli Joe Slade White a Valerie. Firma dostávala vysoké honoráře od Bidenových kampaní, které Valerie vedla. Jen během prezidentské kampaně v roce 2008 plynulo její firmě od společností CitizensforBiden a BidenFor President dva a půl milionu dolarů za poradenství. Mějme na paměti, že Joe Slade White&Company pracovala pro Bidenovy kampaně více než 20 let. Kolik desítek milionů si jen takto museli odklonit na své účty? Jak uslyšíme, bylo to jen drobné kapesné.

Hunter Biden: Ze stínu na výsluní

Ocitáme se na počátku nového tisíciletí. Senátor a později viceprezident JoeBiden byl úzce spojený se senátorem Johnem Kerrym. Spojovalo je dlouholeté přátelství, které se dědilo přes generace. Syn Hunter Biden tehdejšího viceprezidenta JoeaBidena a nevlastní syn Christopher Heinz někdejšího ministra zahraničí Johna Kerryho, nesmírně profitovali z tajných obchodů, které uzavřeli s čínskými společnostmi. JoeBiden a John Kerry jsou pilíři washingtonského establishmentu už více než třicet let. Oba muži se sblížili, když spolu několik desetiletí působili v americkém senátu. Oba spolu často hovořili o otázkách zahraniční politiky. To, že jejich synové začali v červnu 2009 společně podnikat, nebyl zrovna blesk z čistého nebe.

Jen v rychlosti – to, že je Chris Heinz nevlastním synem Johna Kerryho je způsobené tím, že jeho pravý otec, senátor John Heinz z Pensylvánie, tragicky zahynul při leteckém neštěstí v roce 1991. Tehdy bylo Chrisovi osmnáct let. V květnu 1995 se jeho matka Teresa provdala za senátora Johna Kerryho z Massachusetts. V témže roce Chris promoval na Yaleově univerzitě, a potom získal titul MBA na Harvard Business School. Tento pořad cílím na rodinný klan Bidenů, pokusím se odfiltrovat co nejvíce vedlejších odboček, abychom neztráceli pozornost, neměli v tom zmatek a vyznali se v dalším vyprávění.

Hunter Biden, nejmladší syn JoeaBidena, prošel od ukončení studia práv na Yaleově univerzitě v roce 1996 řadou zaměstnání. Jak jsem zmínil v minulé kapitole, nejprve nastoupil na pozici manažera v MBNA, velké bance vydávající kreditní karty se sídlem v Delaware. Ve státě, kde jeho otec zastupoval senát. Hunter Biden vyřizoval právní záležitosti pro MBNA, která byla jedním z největších sponzorů kampaně jeho otce. Potom přešel na krátkou dobu do Clintonovy administrativy na ministerstvo obchodu, kde sloužil pod Billem Daleym, bratrem chicagského starosty. V roce 2001 se spojil s Williamem Oldakerem,který byl dlouholetým washingtonským pobočníkem a poradcem JoeBidena pro volební kampaně. Jeho syn Hunter si s Williamem Oldakerem založili lobbistickou firmu. Byla to advokátní kancelář Oldaker, Biden a Belair s kancelářemi na Connecticut Avenue jen pár bloků od Bílého domu.Zastupovala klienty včetně firem zabývajících se internetovým hazardem, univerzit a indiánských kmenů. Ve stejné kanceláři sídlila lobbistická firma National Group, kterou také vedl William Oldaker. Mezi její klienty patřila i Delawarská univerzita.

Jen takový příklad: Společnost PartyGaming, provozující online hazardní hry na Gibraltaru, se ocitla v problémech. Americké ministerstvo spravedlnosti vydalo předvolání k soudu více než tuctu bank, které s touto společností spolupracovaly. Společnost potřebovala pomoc ve Washingtonu. Najala si – koho jiného, než Huntera Bidena, aby za ni lobboval. Pravděpodobně nebylo na škodu, že jeho otec byl předsedou senátního výboru pro zahraniční vztahy a vysoce postaveným členem senátního výboru pro justici, který má dohled nad ministerstvem spravedlnosti. Právě ministerstvem, které tuto hazardní firmu vyšetřovalo.

Pojďme ale dál. Hunter ve firmě zůstal až do roku 2008, kdy přítomnost syna jako lobbisty zřejmě nevytvářela ten správný obraz pro jeho otce, který byl vybraný jako protikandidát Baracka Obamy. Hunter se pokoušel i o jiné podniky. V roce 2006 spojil síly se svým strýcem Jamesem Bidenem a vrhl se do podnikání v oblasti hedgeových fondů. Oba koupili investiční společnost ParadigmCapital Management, která spravovala jeden a půl miliardy dolarů. Hunter Biden se ujal vedení jako předseda představenstva, ale s Paradigmem to téměř od začátku nevypadalo dobře. Bidenovi rychle zjistili, že firma nespravuje jeden a půl miliardy dolarů, ale mnohem méně než polovinu. A zprávy byly ještě horší. Nájemce jménem Ponta Negra Group, který si od Paradigmu pronajímal kancelář, byl obviněný z organizování mnohamilionového investičního podvodu. Hunterův Paradigm se také spojil se společností Stanford Capital Management, která byla odhalená jako obří Ponziho schéma v jednom z největších případů finančních podvodů v americké historii. Hunterův Paradigm pro Stanford Capital spravoval fond, ale navzdory tomu nikdy nebyl obviněný z žádného pochybení. Bidenovi však skončili v rozsáhlém soudním sporu, ve kterém byli obvinění z podvodu a zkreslování informací v souvislosti s nákupem společnosti Paradigm. Bidenovi trvali na tom, že se ničeho nedopustili a v prosinci 2008 žalobu urovnali. Většina profesní kariéry Huntera Bidena se nesla ve stínu dráhy jeho otce. Právě on spolu se zbytkem rodiny Bidenovýchtvořil jádro politických operací[JoeBidena.

Politika byla uzavřeným okruhem, rodinnou záležitostí. Hunterova práce během mnoha otcových kampaní v průběhu let zahrnovala i to, že stál pod pódiem, když Biden mluvil a ukazoval na hodinky, aby mu připomněl, kdy má přestat mluvit. Bidenovi míchali politiku, rodinu a podnikání dohromady. Když JoeBiden kandidoval do úřadu, posílal také peníze, původně na jeho kampaň, členům své rodiny. Do roku 2008 zaplatily peníze z Bidenovy kampaně rodinné příslušníky a jejich firmy více než dva miliony dolarů. Podle vlastního vyjádření jsou si Joe a Hunter mimořádně blízcí. "To nejlepší, co jsem se [od svého otce] naučil," řekl jednou Hunter, "je, že rodina je na prvním místě před vším."

V roce 2009 byl Hunterův otec viceprezidentem Spojených států amerických. Hunter Biden se stal společenskou stálicí ve Washingtonu a pravidelně se fotografoval s mocnými lidmi. Spolu se svou tehdejší manželkou Kathleen truchlili s otcem a matkou na Arlingtonském národním hřbitově, když byl v srpnu 2009 uložený k poslednímu odpočinku senátor Edward Kennedy. V listopadu 2009 si Hunter zajistil cenné pozvání na státní večeři při příležitosti návštěvy indického premiéra. Ve Verizon Center ve Washingtonu se zúčastnil basketbalového zápasu mezi Georgetownskou univerzitou a Dukeovou univerzitou. Měl místa na hřišti vedle svého otce a Baracka Obamy. Účastnil se také akcí pro celebrity.

Schéma praček peněz:Rosemont a její klony

Nacházíme se v roce 2009. Hunter Biden spojil síly se svými blízkými přáteli a spolužáky z Yaleovy univerzity. Devonem Archerem a Christopherem Heinzem založili řadu podniků. Jak už víme, Christopher Heinz je nevlastním synem senátora a přítele JoeBidena, Johna Kerryho. Druhý jejich parťák, Devon Archer, byl dlouholetým přítelem jak Chrise Heinze, tak i jeho nevlastního otce Johna Kerryho. Devon Archer dokonce bydlel s Chrisem Heinzem na koleji, když oba studovali Yale. Tedy, abychom v tom měli pořádek, máme tu tři osoby. Hunter Biden, syn JoeBidena. Chris Heinz, nevlastní syn Johna Kerryho, přítele JoeBidena. Devon Archer, kamarád z koleje Chrise Heinze a přítel Johna Kerryho.

Tito tři kumpáni, Biden, Heinz a Archer nejprve založili společnost RosemontCapital. To byl základní kmen stromu. Mimochodem RosemontFarm je název devadesátiakrového panství rodiny Heinzů u Fox Chapel v Pensylvánii. Malý fond se rychle rozrůstal. Brzy potom začali zakládat další klony kolem kmenové RosemontCapital. Rosemont Seneca Partners, RosemontRealty a Rosemont Seneca Technology Partners. Jako místo na Manhattanu, hlavním městě světových financí, si Rosemont Seneca pronajala prostory ve Washingtonu. Obsadili cihlovou budovu na Wisconsin Avenue, hlavní dopravní tepně exkluzivní čtvrti Georgetown. Jejich kanceláře se nacházely necelý kilometr od třiadvacetipokojového sídla Johna a Teresy Kerryových v Georgetownu a pouhé dva kilometry od kanceláře JoeaBidena v Bílém domě i od jeho rezidence na Námořní observatoři. Hunter Biden a jeho partneři vytvořili pozoruhodnou konstelaci společností s ručením omezeným. Mnohé tyto společnosti sloužily jako průtokové, aby mohli řídit tok zahraničních peněz. Patřily k nim společnosti Oldaker, Biden a Belair, Seneca GlobalAdvisors, Rosemont Seneca Advisors, RSP Investments, Eudora, RSTP 1, RSTP 2 Alpha a Bravo, Owasco a Skaneateles. Řízení těchto společností a financí Huntera Bidena měl na starosti jeho kolega Eric Schwerin, mimochodem bývalý úředník Clintonovy administrativy.

Sotva uplynul rok a půl Obamovy vlády, začal Hunter Biden se svými obchodními partnery v RosemontSenece vypracovávat memorandum nazvané JRB FutureMemo. Toto memorandum se týkalo obchodních příležitostí pro JoeaBidena po jeho odchodu z Obamovy vlády. "Mike má hotový docela dobrý návrh," napsal Erik Schwerin Hunteru Bidenovi. "Má smysl zjistit, jestli bude mít tvůj táta v příštích týdnech, až budeš ve Washingtonu čas, abychom si o tom promluvili? Tvůj táta mi právě volal ohledně své hypotéky. A zmínil se, že bude brzy hodně pryč a vrátí se opravdu až na Svátek práce, takže mě napadlo, že by to mohla být vhodná doba. Také by se mu hodily nějaké zprávy o jeho budoucích možnostech, jak si vydělat."

Syn Hunter a otec JoeBiden se zřejmě řídili obchodním modelem, který nabízí přístup k nejvyšším patrům moci ve Washingtonu výměnou za mezinárodní obchody za velké peníze. Umístění společnosti Rosemont Seneca Partners ve Washingtonu do tohoto modelu zapadá, protože přístup do Bílého domu představoval zejména pro zahraniční elity hlavní prodejní artikl při zajišťování soukromých obchodů. Ovšem je jasné, že se nejedná pouze o Huntera Bidena, ale o samotného JoeaBidena. Hunter Biden a jeho otec JoeBiden mají do jisté míry propletené finance. Hunter Biden si soukromě stěžoval rodinným příslušníkům na placení účtů svého otce:

"Mám vás všechny rád," napsal své dceři Naomi 3. ledna 2019, "Ale nedostává se mi žádného respektu a to je asi v pořádku – zřejmě to pro vás funguje. Doufám, že všichni dokážete to, co já a zaplatíte všechno za celou rodinu za 30 let. Je to opravdu těžké. Ale nebojte se, na rozdíl od táty vás nebudu nutit, abyste mi dávali polovinu platu."

Myšlenka, že by se na obchodech Huntera Bidena mohl podílet jeho otec, se potenciálně realizovala, když Hunter Biden, nebo jeho obchodní partner Eric Schwerin zařídili viceprezidentovi soukromé telefonní linky. Cena těchto soukromých telefonních linek se pohybovala od 190 do několika set dolarů měsíčně. Společnost Rosemont Seneca Partners platila JoeBidenovi několik těchto telefonních linek po dobu jedenácti let, po celou dobu, kdy byl ve funkci senátora nebo viceprezidenta. Proč tehdejší viceprezident JoeBiden potřeboval neveřejný soukromý prostředek, který neměl žádný z amerických prezidentů před ním?

Existuje nespočet dalších příkladů komunikace mezi Hunterem Bidenem a jeho partnery ve společnosti Rosemont ohledně placení účtů tehdejšího viceprezidenta JoeaBidena. Mezi ně patřilo i placení dodavatelům, kteří prováděli renovaci domu JoeaBidena v Delaware. Bidenův obchodní partner Erik Schwerin napsal Hunterovi v červnu 2010 a ptal se:"Co by mělo být zaplacené z mého účtu a které by měly být odložené, nebo zaplacené z účtu sociálního zabezpečení společnosti Wilmington Trust?“

Peking University Founder (2009-2011)

Hunterova společnost Rosemont Seneca se ovšem začala rychle orientovat na Čínu. Všeobecně se hovoří o tom, že syn amerického prezidenta, Hunter Biden má po celém světě společnosti obchodující s cennými papíry. Ovšem kdo primárně pomohl Hunteru Bidenovi se založením tak obrovských finančních operací? Jde o celosvětové pračky peněz v rámci nepřehledné spleti finančních transakcí, nesmírně složitého systému nástrojů a mechanismů. Pokud bychom chtěli nasvítit tento úhel mezinárodních zločineckých syndikátů, byli bychom na správné stopě. Viděli bychom, že politici a obří strany, jako třeba republikáni nebo demokraté, mají své donátory, sponzory a mecenáše, kteří je financují. Vedle korporací jsou největšími dárci politických stran a hnutí banky. Ovšem výměnou za to slouží vybrané rodinné klany politiků a jejich stran nebo hnutí jako toky pro peníze, které světové bankovní kartely potřebují vyčistit a vyprat. Jsou to klasicky peníze z narkotik, zbraní, pašování lidí nebo prostituce. Kdo jste poslouchali mé pořady Nesvatá aliance mezi Vatikánem, mafií a CIA, víte zatraceně dobře o čem hovořím. Právě tady jsem podrobně mezinárodní finanční bankovní kartely rozebíral. Rodinný klan Bidenů je jedním z takovýchto cenných aktiv bankovního kartelu a Wall Streetu na straně demokratů v Americe.

Ukážeme si to nejprve na Číně. Tady si musíme položit zásadní otázku. Kdo pomohl Bidenovi vybudovat tyto velké finanční mechanismy? Sám by to rozhodně nezvládl, k tomu je potřeba armáda pomocníků v branži. Odpověď na tuto otázku zní, že finančníci s úzkými vazbami na nejvyšší úrovně čínské rozvědky pomohli Hunteru Bidenovi vybudovat nebo vstoupit do několika globálních společností. Tyto finanční machinace Bidenových v Číně probíhají už více než 10 let. Nové důkazy jasně ukazují, že Bidenova rodina obdržela během působení JoeaBidena ve funkci viceprezidenta přibližně třicet jedna milionů dolarů od čínských podnikatelů s velmi úzkými vazbami na nejvyšší úrovně čínské rozvědky. Člověka zaráží mimořádná koncentrace zpravodajských vazeb podnikatelů, kteří tyto obchody s Bideny uzavřeli. Vazby sahají do nejvyšších pater čínské rozvědky, včetně bývalého šéfa ministerstva státní bezpečnosti, šéfa zahraničního náboru pro čínskou rozvědku a shluku organizací Jednotné fronty využívaných je pro zpravodajské operace na Západě.

Řada čínských úředníků, ze kterých několik mělo kontakty na zpravodajské služby, se až příliš ráda pustila do obchodu s Hunterem Bidenem, tehdy synem viceprezidenta, později prezidenta. Je pravděpodobné, že měli jiné cíle, než jen vydělávat peníze. Podnikání v Číně často vyžaduje mít správné politické kontakty a vztahy; mít vlivné rodinné jméno může být nesmírně výhodné. Hunter Biden a jeho partneři ve společnosti Rosemont spojili své síly s jinou politicky propojenou poradenskou společností Thornton Group. V čele této firmy se sídlem v Massachusetts stojí James Bulger, synovec nechvalně známého mafiánského zabijáka Jamese WhiteyhoBulgera.

WhiteyBulger byl nestorem gangu Winter Hillz jihobostonské mafie. Měl na svědomí devatenáct vražd, a potom se dal na útěk. Později byl dopadený, zatčený a odsouzený. Whiteyho mladší bratr Billy Bulger je otcem Jamese Bulgera. Právě tento James působil ve správní radě Thornton Group. Dříve byl vedoucím představitelem senátu státu Massachusetts. Mezi Bulgerovy partnery v tomto podniku patřil Michael Lin, známý také jako Lin Junliang, který byl spoluzakladatelem této skupiny. Michael Lin měl v Pekingu značné konexe. Michael Lin pocházel z Tchaj-wanu. V roce 2005 se přestěhoval do Pekingu a pracoval jako vedoucí investic pro Peking University Founder, mocný investiční nástroj, který má silné vazby mezi nejvyššími představiteli Komunistické strany Číny. Společnost Peking University Founder má také hluboké obchodní vazby na čínské zpravodajské služby. Právě tento Michael Lin pomohl Hunteru Bidenovi dostat se do nejvyšších pater čínského vedení. Necelých dvanáct měsíců po otevření Rosemont Seneca měli Hunter Biden a Devon Archer v Číně přístup k osobám s velkým finančním a politickým vlivem. Popis tohoto setkání na čínsko-jazyčných webových stránkách Thornton Group byl objevný:

Čínští manažeři vřele přivítaliskupinu Thornton s jejím americkým partnerem, předsedou představenstva Rosemont Seneca Hunterem Bidenem (druhým synem současného viceprezidenta JoeaBidena). Účelem schůzky bylo:"Prozkoumat možnosti obchodní spolupráce a příležitosti."

Jednalo se tehdy o schůzky s největšími a nejmocnějšími finančními institucemi podporovanými čínskou vládou. V dubnu 2010 se setkali s vysoce postavenými čínskými úředníky, včetně vedoucího oddělení soukromého kapitálu čínské vládní společnosti ChinaInvestmentCorporation. V tomto kontextu je velmi důležité načasování. Hunterova schůzka v Číně se totiž uskutečnila těsně před setkáním viceprezidenta JoeBidena s čínským prezidentem ChuŤin-tchaem během summitu o jaderné bezpečnosti ve Washingtonu. Tato první cesta v dubnu 2010 byla úspěšná. James Bulger potom Hunterovi napsal:"Vaše přítomnost byla pro nás všechny obrovským přínosem."

V lednu 2011 se Devon Archer znovu setkal s čínskými představiteli na nejvyšší úrovni. Přitom zajistil Hunteru Bidenovi a jeho týmu schůzky s čínskými dominantními finančními institucemi. Například jedna z těchto společností, CITIC, podléhá přímo Státní radě Číny, nejmocnějšímu řídícímu orgánu v zemi. Další, ChinaInvestmentCorporation, je jedním z vládních státních investičních fondů. Právě s těmito společnostmi začali Bidenovi obchodovat. O pár měsíců později, v dubnu 2011, se Hunter Biden a jeho partneři vrátili do Asie a navštívili Tchaj-wan i pevninskou Čínu. Na této cestě v dubnu 2011 se Hunter Biden a jeho partneři setkali s někým, koho nazvali superpředsedou. Tento superpředseda hrál hlavní roli při zajištění velkého obchodu.

Superpředsedou je Che Feng, čínský magnát s úzkými vazbami na čínskou rozvědku. Che Feng byl úspěšným podnikatelem a ovládal řadu společností. Stal se hlavním hráčem ve vztazích mezi Hunterem a Pekingem. Che Feng ovšem potřeboval zůstat ve stínu a projevovat mimořádnou diskrétnost kvůli svým velmi vlivným přátelům a rodinným příslušníkům. Jeho tchán byl guvernérem Čínské lidové banky a byl předsedou Národní rady pro fond sociálního zabezpečení, což je čínský státní penzijní fond. Čínská Národní rada se později stala investorem do Hunterova soukromého kapitálového fondu. Ještě důležitější ovšem bylo, že Che Feng měl další znepokojivé vazby – byl obchodním partnerem MaŤiena, tehdejšího náměstka ministra státní bezpečnosti. MaŤien měl také finanční vazby na naši známou společnost Peking University Founder, kde pracoval Michael Lin, obchodní partner Bidenových. MaŤien byl také ředitelem úřadu číslo 8 ministerstva, který se zaměřoval na cizince pomocí kontrarozvědného aparátu, hlavně na diplomaty, podnikatele a reportéry.

Francouzský odborník na zpravodajské služby Roger Faligot uvedl, že MaŤiandohlížel na operace v samotné Americe.MaŤien, tchán čínského obchodního magnáta a partnera Bidenových, Che Fenga, byl velmi zaneprázdněný muž. Kromě své zpravodajské práce měl prý šest milenek.

Takže, abychom to chápali v kontextu, čínský podnikatel s úzkými vazbami na nejvyšší špičky pekingské špionážní agentury prováděl finanční transakce se synem amerického viceprezidenta, později prezidenta. Dozvíme se o tom v masmédiích, která si dříve zakládala na vřeštění proti Číně? Ani slovíčko, ani písmenko. Když jeden obchoduje v Číně, je to zlo a skoro ho ukřižují a přibijí na vrata, ale tak obrovské napojení rodinného klanu Bidenů na Čínu se obchází po špičkách. Proč? Protože Biden frčí, je v kurzu, je to přece liberální politik. Co naši vykroužkovaní svazáčtí Piráti? Takémlčí jako zařezaní. Dokonce se ministr zahraniční Jan Lipavský setkával s AnthonymBlinkenem, jakoby se nechumelilo. Proč je netepou a nepeskují za naprosto monstrózní, monumentální obchody s Čínou? Tady jdou asi lidská práva stranou, že,pokrytci !

Všechna korporátní masmédia, která o tomhle mlčí, jsou odporní pokrytci. Zase musí zpravodajská alternativa uvádět věci na pravou míru. Podle e-mailové korespondence byly vztahy Huntera Bidena se superpředsedou Che Fengem vřelé. O půl roku později, v říjnu 2011 se Hunter a jeho partneři vrátili do Hongkongu jako Cheovi hosté. Superpředseda je ubytoval v luxusním hongkongském hotelu FourSeasons, aby s ním mohli vést další rozhovory o obchodních příležitostech. Hunter Biden už tehdy cestoval s ochrankou tajné služby.

BohaiHarvest: Čínská pračka Hunterových (2011-2016)

Musíme si položit další základní otázku. Proč se o tomto obřím napojení Bidenů, a tedy samotných amerických demokratů na Čínu mlčí? Je to pořád stejná písnička, kterou opakuju v mnohých svých pořadech. Tento plán totiž spočíval v propojení čínské finanční moci s těmi, kdo mají přístup k nejvyšším patrům moci v západním světě. Společně vytvořili subjekt s názvem BohaiHarvest RST. Tím vytvořili peněžní velmoc financovanou největšími čínskými finančními institucemi podporovanými vládou. Hunter Biden a jeho partneři byli doslova nadšení tím, co jim superpředseda Che Fengpřinášel – příležitost spolupracovat s největšími státními finančními konglomeráty.

Harvestfund management a HarvestGlobalInvestment: Pračky peněz

Jedním z těchto velkých investičních fondů a mezinárodní pračky peněz byl HarvestFund Management, v jehož čele stála další klíčová postava Bidenových obchodů v Číně. ČaoSüe-ťün, známý také jako Henry Čao. Byl předsedou HarvestFund Management a také generálním tajemníkem Komunistické strany Číny. "Posláním naší strany je přinášet lidem štěstí," prohlašoval, "a obrodit národ pro lidi."

ČaoSüe-ťün, další postava, která měla nasměrovat peníze Hunteru Bidenovi, měl také vazby na samotné špičky čínské rozvědky. Jednu z Čaových společností, HarvestGlobalInvestments, spoluzakládala ŤiaLi-čchingová, dcera ŤiaČchun-vanga, který byl v té době členem stálého výboru politbyra. Její otec, ŤiaČchun-vang, byl ministrem státní bezpečnosti. To znamenalo, že měl na starosti tajnéslužby, špionáž a domácí i zahraniční zpravodajskou činnost. Ve světě čínské rozvědky není nikdo mocnější. Od roku 1985 ŤiaČchun-vang řídil zahraniční špionážní sekci ministerstva státní bezpečnosti. Nakonec řídil celou zpravodajskou službu až do roku 1998, kdy se stal šéfem veřejné bezpečnosti. Tím dostal na starost další zpravodajské operace, státní policii a dokonce i čínský gulag. Byl to zkrátka muž, který třináct let řídil čínský špionážní aparát. ŤiaČchun-vang pomáhal rozvíjet takzvanou čínskou strategii ryb v hlubokých vodách. Tato strategie spočívala v rozvoji tisíců speciálních agentů ukrytých v nejhlubších vrstvách společnosti. Příbuzní jeho dcery ŤiaLi-čchingové, byli také hluboce spjatí s komunistickou stranou. Její tchán, LiouJün-šan, byl během prvních jednání s HarvestGlobalInvestments, vedoucím oddělení propagandy Komunistické strany Číny.

Zpět k BohaiHarvest:

Jednání a obchody

Na této svůdné a lukrativní transakci, kterou Hunter v roce 2011 realizoval, se podíleli dva finančníci s vazbami na nejvyšší úrovně čínské rozvědky. Šlo o miliardový soukromý kapitálový fond. Tento lukrativní obchod byl sjednaný v tichosti. Hunterovi partneři chtěli, aby jeho účast na dohodě zůstala utajena alespoň do doby, než bude obchod uzavřený. Jednání ve společnosti BohaiHarvest pokračovala několik měsíců. Z e-mailové korespondence vyplývá, že čínští partneři neočekávali, že by se Hunter Biden a ostatní Američané aktivně zapojili do činnosti fondu; většinu těžké práce by odvedli oni. Na jaře 2013 byla dohoda o BohaiHarvest v závěrečné fázi vyjednávání. V červnu 2013 se zadavatelé sešli v Pekingu, aby probrali podmínky. Ačkoli Bidenovi právníci tvrdili, že Hunter se těchto závěrečných jednání neúčastnil, podle záznamů o cestách tajných služeb byl Hunter v Pekingu mezi 13. až 15. červnem 2013. V prosinci 2013 se Hunter do Pekingu vrátil. Tentokrát přiletěl letadlem Air ForceTwo se svým otcem.

Viceprezident JoeBiden se potýkal s množstvím problémů mezi Amerikou a Čínou. Uspořádal setkání na vysoké úrovni s čínskými představiteli. Čím Hunter trávil čas v Číně, je už jasné méně. Hunter ale později přiznal, že svého otce představil svému obchodnímu partnerovi Jonathanu Li v hale jejich hotelu. O deset dní později byla společnost BohaiHarvest zaregistrovaná v Pekingu. Hunterovi byl později nabídnutý desetiprocentní podíl v podniku a místo v představenstvu. Podíl na základním kapitálu vyžadoval, aby vložil kapitál, ale ten zřejmě neměl dostatečný. Čínští manažeři mu tedy poskytli půjčku. Tím mu zaručili podíl ve více než miliardové investiční společnosti. V lednu 2014, pouhý měsíc po dokončení transakce s BohajHarvest, si Hunter Biden a Devon Archer naplánovali schůzku s čínským velvyslancem ve Washingtonu. Účel schůzky zůstává nejasný. Společnost BohaiHarvest vydala prospekt pro investory, ve kterém se uvádí, že Hunter Biden působil ve správní radě. Společnost poznamenala, že Rosemont Seneca přinesla rozsáhlé politické a obchodní sítě v Americe a Evropě. Superpředseda Che Feng se z obchodu vytratil potom, co byli on i MaŤien zatčení a obvinění z praní špinavých peněz, respektive z úplatkářství. Partnerství mezi Hunterem a čínskými představiteli ovšem už bylo rozběhnuté.

Generální tajemník čínské komunistické strany ČaoSüe-ťün domlouval s Hunterem Bidenem další obchody. BohaiHarvest nebyl jen investiční fond zapojený do běžných obchodních dohod. Měl těsné vazby na politické kruhy i kruhy v rozvědce. Tento Hunterův fond začal nakupovat nebo investovat do strategicky významných společností v Číně a v Americe. Jednou z jejich prvních investic byla investice do společnosti China General NuclearPowerCorporation, kde Hunterova firma působila jako hlavní investor. FBI později tuto firmu odhalila jako prostředníka jaderné špionáže na Západě. V dubnu 2016 byla tato společnost a její inženýr Allen Ho, obvinění Obamovým ministerstvem spravedlnosti z krádeže jaderných tajemství Spojených států amerických.

Hunterova BohaiHarvest také přispívala k podkopávání americké národní obrany. To paradoxně nikomu nevadilo, že v Americe nakupovala společnosti s jasným vojenským využitím. BohaiHarvest třeba koupila americkou společnost HennigesAutomotive, firmu známou pro antivibrační technologie s vojenským i civilním využitím. Zájem čínské armády o tuto společnost byl zřejmý, zejména proto, že BohaiHarvest při uzavírání obchodu spolupracovala s Čínskou korporací leteckého průmyslu AVIC. Ta je jedním z největších čínských vojenských dodavatelů.

Američtí představitelé označili AVIC za hlavního viníka krádeží amerických obranných technologií. Záhady finančních vazeb Huntera Bidena na Čínu umocňují i další skutečnosti. V červenci 2014 Hunter Biden učinil neobvyklý krok a odmítl cesty tajných služeb na své budoucí zahraniční cesty. Tajná služba tuto skutečnost sdělila senátnímu výboru pro vnitřní bezpečnost a vládní záležitosti, ale neposkytla žádné vysvětlení, proč Biden tento krok učinil. V roce 2015 požádal tajnou službu o ochranu při cestě do Evropy, ale ne při žádné cestě do Číny.

BurnhamAsset Management: Další pračka peněz

Hunter Biden se také zapojil do dalšího finančního podniku s názvem BurnhamAsset Management. Do tohoto podniku patřil jeho přítel Devon Archer a podnikatel jménem Jason Galanis. Ti aktivně komunikovali s ČaoSüe-ťünem, který pomáhal rozjet BohaiHarvest.ČaoSüe-ťün toužil využít svou společnost HarvestGlobalInvestment, ve které byl partnerem dcery bývalého šéfa čínské rozvědky, k uzavření dalších obchodů s Hunterem. Není možné znát úplný rozsah finančních vazeb Huntera Bidena na společnost HarvestGlobalInvestments. Ovšem ze soudních dokumentů vyplývá, že Čaova firma poslala do pračky peněz BurnhamAsset Management pět milionů dolarů. Mezi těmito dvěma obchody obdržel Hunter přibližně dvacet pět milionů dolarů od čínských podnikatelů, kteří byli napojení na nejvyšší úrovně čínské rozvědky.

Bylo by toho více. JoeBiden se pravidelně setkával se zahraničními klienty svého syna, zejména s těmi z Číny a Ukrajiny. K Ukrajině se vypravím za chvíli. Několik těchto schůzek se konalo "offthebooks", což znamená, že se neobjevily v návštěvních knihách Bílého domu. Kromě setkání s čínskými manažery v Bílém domě v roce 2011 z e-mailových záznamů vyplývá, že se JoeBiden setkal také s fixerem společnosti BurismaVadymem Požarským. Ukrajinská Burisma v té době mimochodem platila Hunterovi jeden milion dolarů ročně, ale k tomu se dostanu v další kapitole.

Přítel Hunterových na pekingské ambasádě:CITIC a další obchody

Důležitou součástí této politické sítě byl Max Baucus, který působil jako americký velvyslanec v Číně. Baucus dříve působil v americkém senátu po boku JoeaBidena po mnoho let. Byli to přátelé. Jinými slovy, Bidenové měli svého kamaráda jako číslo 1 na americké ambasádě v Pekingu vedle všech ostatních kontaktů. Hunterovy nové kontakty na nejvyšších mocenských úrovních v Pekingu se staly pro jeho firmu vizitkou pro potenciální klienty a investory. John DeLoche, který vedl s Hunterem Rosemont Seneca Technology Partners, napsal v e-mailu z května 2014 potenciálnímu klientovi následující:

"Máme v Číně hluboké vztahy a mohli bychom vám představit řadu potenciálních partnerů, včetně ChinaInvestmentCorporation, státního investičního fondu v hodnotě 400 miliard dolarů, a také několik dalších potenciálních investorů a partnerů. Hunter a Devon tráví v regionu hodně času a příští týden se k nám vrátí s kompletním seznamem potenciálních představitelů, o kterých budete moci přemýšlet."

Další čínský státní investiční fond CITIC se obrátil na Rosemont a požádal Huntera Bidena o představení amerických společností ve strategických odvětvích. V jednom případě chtěli čínští investoři vstoupit do amerického leteckého průmyslu."Vedoucí pracovnice CITIC neustále zdůrazňovala, kolik peněz mají a jsou ochotní do těchto podniků investovat," napsal Erik Schwerin Hunterovi v květnu 2014.

Hunter v Řecku: Čínská hedvábná stezka

Hunter se mezitím zapojoval do stále většího počtu čínských obchodů. Jedna z transakcí se týkala plánu na koupi řeckých státních železnic, které byly privatizované. Hunter Biden a jeho obchodní partneři tak hodlali učinit za čínské peníze. Peking by transakci financoval a on a jeho partneři by ji uskutečnili. Pro čínskou vládu by to byl strategicky důležitý krok. Také zapojení Hunterovy firmy by učinilo transakci přijatelnější pro západní vlády, které se stále více obávaly rostoucího vlivu Pekingu v Evropě.

Kdo že byl Hunterovým čínským partnerem? Byla to ChinaOceanShippingCorporation, státem kontrolovaná firma s hlubokými vazbami na čínskou armádu a námořnictvo. Byla založená v roce 1961. Někteří vojenští stratégové tuto společnost označují za pátou ruku čínského námořnictva.ChinaOceanShippingCorporation už tehdy vlastnila většinu řeckého přístavu Pireus. Součástí jejího geostrategického plánu bylo investovat do infrastrukturních projektů ze západního Balkánu vedoucích do přístavu.

Amerika měla velké obavy, že čínské firmy napojené na stát pronikají do střední Evropy způsobem, který by Pekingu poskytl strategickou výhodu. To je jasné, že?! Američané si mysleli, že budou kontrolovat strategické cesty do Evropy přes jejich obří základnu Camp Bomdsteel v Kosovu a najednou zjišťují, že je Čína začala ekonomicky válcovat. Přetvářel se tak obrazec vlivových sfér na geopolitické šachovnici. Američané by se museli začít dělit o dobyté území, což se jim samozřejmě nechtělo. Čína měla ale fundovanou geostrategii. Přístav v Řecku vlastněný společností ChinaOceanShippingCorporation je regionálním uzlem nové čínské hedvábné stezky. Tato čínská strategie Šňůry perel byla navržená tak, aby využila přístavy v celém regionu a postavila seamerickému námořnictvu.

Nákup řeckého železničního systému by Pekingu pomohl ještě více. Nová trasa čínských výrobků přes přístav Pireus je o osm dní rychlejší než jakákoli jiná trasa do střední Evropy. Dohoda byla jednoduchá: ChinaOceanShippingCorporation by všechno zaplatila a financovala by 100% kupní ceny za osobní železniční dopravu. Díky tomu by Hunter Biden a jeho partneři mohli vydělávat peníze bez jakýchkoli investic. Vykutálení obchodníci, ale takhle se to dělá. Stejně tak postupoval Donald Trump s jeho značkou. Ostatní tozatáhli a on shrábl peníze z jeho podílu.

Hunterův řecký partner byl starý rodinný přítel Michael Karloutsos, syn otce Alexe Karloutsose, vysokého úředníka řecké pravoslavné arcidiecéze v Americe. Karloutsosovi a Bidenovi měli silné přátelství trvající desítky let. Poprvé se setkali v roce 1980. Manželka otce Alexe je členkou správní rady nadace BeauBidena. Když byl JoeBiden v roce 2020 zvolený prezidentem, otec Alex musel dokonce rozptýlit zvěsti, že se připojí k nastupující administrativě. Dohoda s Číňany o koupi řecké železnice padla. Italské státní dráhy přeplatily čínské aBidenovy partnery v soutěži o aktiva. Hunterova ochota podílet se na obchodech, které by byly geostrategicky výhodné pro Peking, se ovšem stávala pravidlem.

RosemontRealty a GeminiInvestments: Pračky přes nemovitosti

Jak jsem zmínil v kapitole Začátky Huntera, Hunter Biden spoluzaložil s Devonem Archerem a dalšími partnery realitní společnost RosemontRealty. Vlastnili komerční nemovitosti po celých Spojených státech amerických. Hunter se při své cestě do Číny a na Tchaj-wan v roce 2011 snažil najít další investory. Přitom vysvětloval, že některé z nejbohatších rodin v Americe svěřují společnosti RosemontRealty správu investic do nemovitostí už léta.Ale zřejmě se setkal s malým nebo žádným zájmem. V roce 2014, kdy obchody s Pekingem začínaly přinášet ovoce, Hunter a jeho partneři obdrželi nabídku od hongkongské firmy GeminiInvestments na koupi realitního podniku. Podle interních e-mailů to byl jedinečný kanál i pro čínské investory, kteří chtěli v Americe umístit kapitál do nemovitostí. Rodokmen čínské GeminiInvestments byl podobný jako u ostatních společností, se kterými Hunter jednal. Měly hluboké zpravodajské nebo vojenské vazby. V případě GeminiInvestments se mateřská společnost tehdy jmenovala Sino-Ocean Land, dnes Sino-Ocean Group. Byla jednou z největších realitních společností v Pekingu.

Předseda Sino-Ocean Land byl zároveň předsedou ChinaOceanShippingCorporation. Kolik čínská firma za RosemontRealty zaplatila, je těžké zjistit. GeminiInvestments koupila 75% podíl ve společnosti. Součástí podmínek byl závazek Číňanů vložit do společnosti kapitál ve výši tří miliard dolarů. Podle e-mailů Hunteru Bidenovi zůstal jeho podíl v Rosemontu i s novým čínským vlastníkem. Není jasné, kolik peněz na této transakci vydělal. V roce 2015 obdržel Hunter Biden od společnosti RosemontRealty platbu ve výši 188616,56 dolarů. Není známé, jaké další peníze mu mohly přijít, ani zda stále drží podíl ve společnosti.

Společnost RosemontRealty měla kromě Huntera Bidena i další politické vazby. V čele RosemontRealty stál Daniel Burrell, absolvent Yaleovy univerzity, který pracoval na prezidentské kampani Johna Kerryho v roce 2004. Hlavním investorem ve společnosti RosemontRealty byl subjekt s názvem Rosemont Real Estate GP. Kdo přesně vlastní Rosemont Real Estate GP není jasné; v dokumentech Komise pro cenné papíry ovšem firma uvádí svou adresu jako adresu kanceláře rodiny Heinzových v Pittsburghu a také sdílí telefonní číslo s RosemontCapital v New Yorku.

CEFC: Bidenovi a Srbsko

V prosinci 2015 se na Huntera Bidena obrátil Vuk Jeremič, který působil jako srbský ministr zahraničí a spolupracoval s viceprezidentem JoemBidenem. Vuk Jeremič se později stal šéfem Valného shromáždění OSN. Chtěl si domluvit soukromou schůzku s jedním z nejbohatších a nejvíce kontaktních čínských podnikatelů. Vuk Jeremič napsal Eriku Schwerinovi, Bidenovu obchodnímu partnerovi:

"V neděli 6. prosince budu mít ve Washingtonu soukromou večeři se starým přítelem z Číny YeJiemaingem, jedním z deseti nejbohatších čínských podnikatelů. Je předsedou představenstva a většinovým vlastníkem společnosti CEFC ChinaEnergy, druhé největší soukromé společnosti na šanghajské burze. Je velmi mladý a dynamický, 39 let s konexemi na nejvyšší úrovni ve své zemi."

Erik Schwerin mu odpověděl:"Víte, co se stalo? Je zajímavé, že jste nadnesl jméno předsedy CEFC. Ve skutečnosti nás oslovil Hunterův známý, abychom Hunterovi domluvili schůzku se stejným pánem i na příští týden. Nebyli jsme si jistí, zda to má smysl, ale díky tomu, že má s vámi přátelství, máme z toho lepší pocit."

Ye je štíhlý, pohledný a obvykle ho najdeme v dobře padnoucím obleku. Dokonce i v čínských kruzích je záhadou, jak se v tak mladém věku stal jedním z největších čínských finančních hráčů. Jak uslyšíme, mezi jeho konexe na nejvyšší úrovni patří čínská zpravodajská služba a armáda. Hunter Biden s Yeem navázal úzké pracovní vztahy na několika frontách. Hunter také spolupracoval s Yeem a jeho společníky s nadějí, že se CEFC stane globální energetickou společností s rozsáhlými energetickými podíly v zemích, jako je Omán, Rumunsko, Kolumbie a Lucembursko. Hunter měl v tomto úsilí ústřední roli organizátora.

Povězme si krátce o zpravodajských kontaktech CEFC. Sídlila v části francouzské koncese, v Šanghaji, v oblasti kontrolované především čínskou armádou. Jednou z prvních obchodních partnerek Ye byla vnučka jednoho ze zakladatelů čínské armády,maršála YeJianyinga. Ye vybudoval svou firmu získáním majetku od LaiČangšinga, bývalého důstojníka armády, úzce spojeného s čínskou vojenskou rozvědkou. LaiČangšing prý jezdil po Pekingu v neprůstřelném mercedesu s poznávací značkou ozdobenou výrazným čínským znakem v červené barvě. To naznačovalo, že jeho vůz patřil generálnímu štábu čínské armády. Ye má i další vazby na čínský vládní vojenský, zpravodajský a politický aparát. Mezi lety 2003 až 2005 byl zástupcem generálního tajemníka Čínské asociace pro mezinárodní přátelské kontakty.

Tato asociace je financovaná čínskou zpravodajskou službou. Konečně, na Yeovu společnost jsou napojení čínští vojenští důstojníci, kteří jsou také spojení s Národní obrannou univerzitou. CEFC měla velké ambice v Americe a po celém světě. Jedním z plánů bylo investovat do americké infrastruktury. Byly založené dva subjekty. Hudson West IV a SinoHawk. Právě sem Ye mohl investovat peníze, aby se tento plán uskutečnil. Na jejich vedení se podílel Hunter Biden. Protože mu ale chyběly jakékoli odborné znalosti, byl k řízení infrastrukturního fondu přizvaný zkušený finanční manažer.

Tony Bobulinski, který spravoval peníze pro některé z nejbohatších lidí na světě, měl s řízením mezinárodních obchodů bohaté zkušenosti. Strávil nějaký čas s Hunterem Bidenem a jeho strýcem Jamesem Bidenem, který se na projektu také podílel. Setkal se dokonce i s JoemBidenem. Tony Bobulinski se od jednoho spolupracovníka rychle dozvěděl, že téma účasti JoeaBidena v těchto podnicích bylo vždy citlivou záležitostí. Jednoduše musel být zticha a nesměl se o tom nikde zmiňovat. Tony Bobulinski se brzy začal hádat s Hunterem Bidenem, který nebyl spokojený s platebním balíčkem, který měl od podniku obdržet. Plat 850000 dolarů a dvacetiprocentní podíl na základním kapitálu mu nestačily. Podle korespondence měl Hunter držet dalších 10 % vlastního kapitálu pro JoeBidena.

Stále chamtivější Hunter chtěl více peněz. Hunter Biden měl skutečně se svými přáteli v čínské CEFC a se svou rodinou velké plány. Snažil se proto všechno zjednodušit sloučením CEFC se svou rodinou. V roce 2017 plánoval umístit své podniky, Bidenovu nadaci, jednu z kanceláří svého otce a CEFC, společně do kancelářských prostor ve Washingtonu. Peníze se začaly sypat. Přibližně za rok poslala CEFC Hunterovi téměř šest milionů dolarů. V červenci 2017 začala CEFC poskytovat Bidenovým bezúročné, odpustitelné půjčky. Výkonný ředitel CEFC ČaoRunlong napsal, že pět milionů dolarů bylo zamýšleno jako peníze půjčené rodině Bidenových, nejen Hunterovi. V srpnu 2017 poslala společnost CEFC InfrastructureInvestment, Hunterově advokátní kanceláři Owasco 100000 dolarů. O čtyři dny později tato firma převedla pět milionů dolarů jinému subjektu kontrolovanému Yem. Tato firma pak začala Hunterově advokátní kanceláři Owasco posílat pravidelné platby. Podle zprávy amerického senátu pak Hunter převedl téměř 1,4 milionu dolarů z těchto peněz firmě Lion Hall Group, kterou ovládal jeho strýc James Biden a jeho manželka Sara Bidenová. 8. září 2017 požádali Hunter Bidena GongwenDong, Yeův americký agent, o úvěrovou linku. Hunter, jeho strýc James a jeho teta Sara se stali oprávněnými uživateli kreditních karet k tomuto účtu. Nakoupili luxusní zboží v hodnotě 100000 dolarů.

Závěr

To je všechno k prvnímu dílu Zločinecký podnik Bidenů, co se dozvíte příště ve druhém závěrečném díle? Začnu záhadnou čínskou asistentkou Huntera Bidena, která vystudovala stejnou univerzitu v Pekingu, v jejíž správní radě sedí prvotřídní kapitáni světových korporací a bank. Lidé z vnitřního kruhu prostě musí být pečlivě vybraní ze stejných globalistických stájí.

Podívám se na další pračku peněz, tentokrát na Bidenovo centrum, které bylo zřízené pod pennsylvánskou univerzitou. JoeBiden se nakonec stal prezidentem. Uvedu dvě nejkřiklavější jména jeho spolupracovníků.

Potom, co dokončím Čínu, ze které toho už moc nezbývá, přejdu plynule na Ukrajinu. Proberu kompletní korupční kauzu Bidenových s napojením na ukrajinskou plynárenskou společnost Burisma. Podívám se nejprve na její začátky, budu pokračovat Mykolou Zločevským, pak Ihorem Kolomojským a přejdu k námluvám Huntera Bidena a DevonaArchera s Burismou, do jejíž správní rady nakonec vstoupili. Podívám se také na další americké lobbisty pro Burismu, protože tu byli napojení velcí hráči z Washingtonu.

Hunter Biden začal v Burismě působit. Pak se podívám na PrivatBank Ihora Kolomojského, která byla zapojená do korupčního schématu v rámci Burismy i navazujících věcí. Bidenovi se ale neomezovali pouze na Ukrajinu.

Podívám se třeba na to, jak obchodní partner Huntera Bidena, Devon Archer, vytuneloval peníze z nadací pro indiánské rezervace v USA, také přes havajské fondy. Nakonec se podívám na aktivity Bidenových v Kazachstánu nebo v Rusku, což bude ale jen velmi stručně pro dokreslení celkového světového globálního schématu.