Historie v souvislostech

Chcete-li mě pravidelně podpořit, zašlete prosím drobnou, ale pokud možno pravidelnou částku na účet:
217845530/0300
Iban: CZ90 0300 0000 0002 1784 5530
BICSWIS: CEKOCZPP
Můžete také jednoduše použít QR kódy.

100 Kč

250 Kč

500 Kč

Pomůže také sdílení na sociální sítě.

A k čemu použijeme Váš dar? Dozvíte se zde.

Nacistické kořeny EU

PDF
epub
mobi

Tento pořad se zabývá tématem nacistických kořenů vzniku Evropské unie a jak nacističtí průmyslníci a bankéři plánovali evropské společenství. V úvodu jsou představené dokumenty a plány vytvořené během druhé světové války, které měly sloužit k integraci evropských zemí. Dále se pořad zaměřuje na korporátní kartely a vliv průmyslových skupin na vznik Evropské unie. Jsou zde zmíněné i kontroverzní postavy jako Walter Hallstein a Carl Friedrich Ophüls a jejich vliv na formování evropské integrace. Na závěr se pořad dotýká tématu manipulace s patenty a kriminální historie německého chemického kartelu IG Farben.

 • 1. díl
  Jak Hitlerovi průmyslníci a bankéři plánovali evropské společenství? 🦅 🇪🇺

  1. díl Jak Hitlerovi průmyslníci a bankéři plánovali evropské společenství? 🦅 🇪🇺

  Vy, kteří jste poslouchali moje dokumentární cykly Utajení démoni nacismu a také Jak Američané prali nacistické zlato, už víte, že nacisté se po druhé světové válce těšili přízni a podpoře mnoha takzvaných vítězných velmocí. Zejména Američané pomohli pohrobkům nacistů znovu povstat z popela a postupně obnovovat své znalosti, sílu a moc. To mělo za následek více…

 • 2. díl
  Od Adenauera přes Kohla po Merkelovou. Panzerfaust rezaví, kartely rostou!

  2. díl Od Adenauera přes Kohla po Merkelovou. Panzerfaust rezaví, kartely rostou!

  Na začátku druhého dílu nacistických kořenů Evropské unie stručně zrekapituluji, o čem jsem hovořil v prvním díle. Podíval jsem se na první dokument s názvem Evropské hospodářské společenství, který nacisté napsali v roce 1942. Tento dokument předpovídá utváření Evropy po válce a vítězství nacistů. To sice nevyšlo, ale mnohé z nastíněných plánů se začly plnit. více…

7 thoughts on “Nacistické kořeny EU

 1. Pre pochybovačov mám jednoduchú radu. Prečítajte si/vypočujte si knihu o ktorej sú obe relácie a potom napíšte, že vám stále chýbajú fakty. Kto nechce vidieť, nšvidí. Kto nechce počuť, nepočuje. S tým sa ale nedá nič robiť.

 2. Určitě bych se zamyslel nad tím zda jsou tyto data relevantní. Není zde žádný zdroj, není zde autor a některá data, které jsem se snažil ověřit nesedí.
  Takže těm co jde o fakta primárně jsi prosím dejte práci a ověřte si tato data z jiných relevantních zdrojů.

  1. Dobrý den, pojďme prosím fakt po faktu. Co konkrétně nedokážete dohledat? A jen maličkost, autorem jsem já, tedy autor nechybí. Těším se ale na konkrétní fakta, na kterých Vám jistě, stejně jako mě, záleží v první řadě.

   Protože zdrojů je extrémní množství, přičemž mnoho z nich představuje archivní dokumenty v pdf, dobové novinové články v obrázcích (jpg), množství literatury a četné uzavřené databáze, zdroje neuvádím jednoduše proto, že není možné na ně odkazovat. Dále po zkušenostech s otevřenými zdroji a články je také neuvádím proto, že po několika měsících tyto nefungovaly. Odkazy http byly jednoduše přesunuté jinam nebo články úplně zrušené a odkazy prostě nefungovaly. Házely 404 not found nebo jiné typy hlášek. Celá logistika ohledně zdrojů a opečovávání takových seznamů mě prostě nebaví a představuje jednu velkou náročnou agendu jejich udržování.

   Dále je nutné zvážit objem archivů, ze kterých se pokoušíte zdrojovat. Využíváte-li vyhledávač Google s upravovanou indexací, upozaďování či předřazování korporátních agentur, není divu, že na mnoho zdrojů či literatury jednoduše nedosáhnete. To ovšem neznamená, že zdroje neexistují. Také, jak jsem uvedl, zdroje mnohdy mizí, buď přesunutím nebo smazáním. Archive. org a wayback machine je na procházení robustním objemem materiálů poměrně těžkopádný. Navíc tzv. relevantní nejsou pouze Washington Post, CNN nebo New York Times, spíš naopak! 😉

   Každopádně pište prosím konkrétně, co nedokážete dohledat. Hezký den.

   ps: Když posloucháte rádio, koukáte na telku, vadí Vám stejně jako zde, že není za každou větou uvedený zdroj? Čistě psychologicky.

  2. V roce 2010 vydala Zdravotní nadace Dr. Ratha tuto knihu. Je to třináct let zpět a vyšla u nás. Můžete ji vzít a porovnat a použít jako další zdroj.
   Podobné názvy jsou jsou pouze náhodou nechtěného a z tohoto hlediska i velkým potvrzením psaného.
   Nacistické kořeny bruselské EU

  3. Pavle, které data nejsou relevantní? Já neznám jediný argument z této série, který by nebyl pravdivý. Zamýšlej se nad sebou, jestli je tvoje myšlení relevantní.
   Ale napiš, které data které „jsi se snažil ověřit“, že „nesedí“. Doufám, že nebudeš citovat z filmového týdeníku z časů Protektorátu, nebo z pražské pobočky MI5 které velí ňákej Pávek. .

  1. Děkujeme za komentář, přesně o fakta a data mě jde primárně. Žádné módní omáčky a pozérské pseudožvanění:). Mějte se hezky a posílám pozdravy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *