Co musíte vědět o čipování pod kůži

Chcete-li mě pravidelně podpořit, zašlete prosím drobnou, ale pokud možno pravidelnou částku na účet:
217845530/0300
Iban: CZ90 0300 0000 0002 1784 5530
BICSWIS: CEKOCZPP
Můžete také jednoduše použít QR kódy.

100 Kč

250 Kč

500 Kč

Pomůže také sdílení na sociální sítě.

A k čemu použijeme Váš dar? Dozvíte se zde.

2. díl

audio

Druhý díl pojednává o čipování a jeho využití v moderní společnosti. V úvodu se hovoří o obavách z čipování a strachu z neoprávněného přístupu k našim údajům. Následuje kapitola, která se věnuje různým způsobům využití čipu a jeho komerčním aplikacím. Další části se pak zaměřují na propagaci čipování v médiích a výhody, které s sebou čipování přináší. Nicméně, následující kapitoly popisují zneužití čipů v různých zemích, jako jsou Spojené státy, Velká Británie, Austrálie, Švédsko, Itálie, Německo, Čína a Česko. Také se diskutuje o tématu nanočipů a odporu proti čipování. Konečně, pořad se zaměřuje na transhumanismus a jeho vývoj v souvislosti s čipováním. Celkově tedy tento pořad nabízí rozsáhlý pohled na téma čipování a jeho využití v různých kontextech moderní společnosti.

Úvod

V minulém prvním díle jsme si představili základní typy a druhy čipů a jeho využití. Prozradili jsme si, že na čip nás bude systém a různé korporace lákat díky výhodám, které, jak budou tvrdit, budeme mít pod svou vlastní kontrolou. Ovšem až bude prolomená počáteční společenská bariéra odporu proti podkožním čipům, začnou se čipy zvýhodňovat, a postupně do nich bude podle zákona nahraný okruh pro uchovávání více dat včetně naší zdravotní karty, občanky, klíčů, vstupů, pinů, hesel, možností placení tedy naší peněženky atd. Představil jsem vám takzvanou zlatou trojici, to znamená postup pro legitimizaci čipování na základě jednoduchého schématu, papír, mobil čip. To si zapamatujme, to je stěžejní a protkává to celý dvoudílný pořad, papír, mobil čip. Ukázali jsme si také komerční využití čipu, a uvedl jsem kapitoly, jak se bude podkožní čipování propagovat v médiích. výhody a benefity, společenská prestiž, vylepšení v uvozovkách našeho zdraví, vylepšení paměti, a velmi zákeřná propaganda únosů našich dětí, které bychom měli očipovat, aby byly v bezpečí. Na konci minulého prvního dílu jsem začal kapitolu, jak je možné sledovat subjekt formou čipů.

Vzdálenost, hacking našich údajů a další zneužití čipu

Jeden z rozšířených způsobů využití podkožních čipů je samozřejmě placení nebo jako vstupenka. Podkožním čipem bychom platili při hromadné dopravě. Vstoupíme do vagónu tramvaje, metra nebo autobusu, přiložíme ruku ke čtečce, pípneme si, strhne se nám ekvivalentní částka za lístek, protože čipem by se platilo. A pokud si myslíte, že kdybyste čip nepřiložili při vstupu do vagónu nebo autobusu, mohli byste se svézt načerno, že byste ten systém hezky česky očůrali, tak se nenechte mýlit.

Možná jsme někteří zaznamenali kauzu, jak byly v Brně nainstalované nové platební terminály, které fungují na platební kartu, bylo to tuším v roce 2019. Jenže když se pasažéři příliš přiblížili ke snímačům s platební kartou v tašce nebo batohu, přístroj si sám automaticky strhnul 25 korun za lístek, a cestující ani nemusel nic na displeji vyťukávat. Něco podobného se už dříve stalo v Ústí nad Labem nebo Ostravě, teď nově i v Brně.

Takže stačí dosah toho terminálu rozšířit, a člověk s podkožním čipem nebude mít na výběr. Ten omyl ukázal, že je to možné, když se to stalo v Ústí nad Labem, Ostravě i Brně. Možná to ale nebyl omyl, ale testování nějakého systému, který bude zavedený v budoucnosti. Takže tomu se nevyhnete, a s podkožním čipem už vůbec ne. Čip by sloužil místo platebních karet a klíčů.

Jde o čipy NFC, tedy near-fieldcommunication. Nearfield znamená komunikaci blízko daného pole. Ten čip o velikosti např. dvakrát 12 mm je velmi malý, a proto vzdálenost, ze které se dají informace přečíst, dají se aktivovat nebo samotný čip upgradovat, je standardně malá, ale jak jsme si ukázali, lze ji rozšířit silnějším dosahem terminálu. Standardně to ale je kontaktní vzdálenost, což znamená, že čtečka, nebo zapisovací systém se musí přiblížit téměř na dotek. Možná teď je to už na delší vzdálenost, já nevím, na platební terminály s klasickou kartou stačí přejet i uvnitř peněženky, a pípnete si, nevím, jak daleko to funguje na ten podkožní čip. Je ale možné předpokládat, že lze ten signál zesílit, amplifikovat.

Dostáváme se k dalšímu ohrožení, a to je hacking našich soukromých dat z čipu nepovolanými osobami. Pokud si myslíme, že by data v čipu byla zašifrovaná, ta se dají samozřejmě dekódovat. Jde o ochranu dat nejen na našich kreditních kartách, ale jak jsme si řekli, na podkožní čipy by postupně byla nahraná všechna naše data pro státní správu, přístup k bance, hesla, piny, zdravotní karta, prostě všechno. Dnes existuje celá škála volně dostupných softwarů do chytrého telefonu. Tím telefonem někdo přejede naši tašku nebo naše kapsy, a získá veškeré údaje nejen přístupu na náš účet, hesla, piny, ale citlivé zdravotní údaje, prostě úplně všechno.

Jak se tomu chceme bránit? Kdo nám sakra zaručí, že se tak nebude dít? Nám tedy ne, protože doufám, že vy, kteří mě posloucháte, si podkožní čip nedáte vstřelit, ale myslím to všeobecně. Nikdo nám takovou ochranu našich dat a údajů nezaručí. Tyto technologie hackování dat z čipů jsou volně k prodeji civilnímu sektoru. Lidé si tento software mohou klidně koupit, když budou hledat, najdou. To ovšem znamená, že vojenský sektor nebo tajné služby zpravodajské rozvědky mají minimálně o dvě generace vyšší technologie. Znamená to, že naše soukromí by bylo podkožními čipy extrémně zranitelné a rizikové.

Těch způsobů zneužití je celá řada. Tak například, uvedl jsem, že čip se používá k otvírání dveří budovy, kam chodíme do práce, naší kanceláře. Na čip se zaznamenávají časy a údaje, kdy jsme otevřeli jaké dveře, kam jsme šli atd. Náš šéf nebo provozovatel aplikace může zjistit, kdy jsme přišli do zaměstnání, jak dlouho jsme trávili v kanceláři, kdy jsme šli do kuchyňky na kávu, jak dlouho jsme tam byli, jestli jsme náhodou nepřešvihli o pár minut vyměřenou pauzu. Jednoduše, může si vyjet, kdy jsme prošli jakou bránou. Je nám příjemná taková možnost, kterou by tím náš zaměstnavatel získal?

Čip ve světě: Žába se vaří

Velká Británie

Podívejme se na některé jednotlivé země, ve kterých je žába s čipem ohřívaná v různé teplotě. Čipování je v různých částech světa na různé úrovni nebo fázi debaty a přijímání společností. Někde je to absolutně nemyslitelné, jinde přijatelné, jinde dokonce doporučované. Funguje to přesně podle stupňů Overtonova okna, kdy systém potřebuje do společnosti protlačit téma, které vytáhl ze skládky veřejného opovržení.

Na Slovenské televize proběhla reportáž, která propaguje čipování ve Švédsku, kde je čipování módní trend, nicméně začněme od začátku. Už jsem hovořil o jedné psychomanipulativní metodě fungující na rodiče, a to čipování dětí jako prevence proti únosu. Jde o kapitolu Děti a čip, můžete si na to překliknout v popise pořadu, kde máte časové razítko u té kapitoly (odkaz číslo 7), a pak se sem vraťte. A právě ve Velké Británii se začalo experimentovat s čipováním už v roce 1998. V tomto roce 1998 Kevin Warwick, profesor kybernetiky na univerzitě v Readingu, si nechal implantovat čip do ruky, aby prokázal, že je to možné, ale také jako způsob zkoumání transhumanistické myšlenky, že fúze technologie s tělem je dalším krokem ve vývoji lidstva. Do popisu pořadu přikládám odkaz číslo 11 na stránku Kevina Warwicka.

http://www.kevinwarwick.com/project-cyborg-1-0/

Ovšem tento britský expert na kybernetiku profesor Kevin Warwick z Readingu přišel s myšlenkou implantace počítačových čipů pod kůži o 4 roky později, v roce 2002. Pojďme si ho poslechnout, odkaz číslo 12 najdete také v popise pořadu.

https://www.youtube.com/watch?v=33R96pzMHCo

Profesor Kevin Warwick o několik let později vypráví o tom, že si nastřelil čip do svého nervového systému, a ten přes počítač napojil přes Internet. A když v New Yorku zvedl ruku, tak propojená robotická ruka v Reddingu v Británii kopírovala pohyb jeho ruky, čili také zvedl robotickou ruku. Jen tím, že on sám zvedl svou ruku, vyslal přes nervovou soustavu z čipu napojeného na Internet signál, aby robotická ruka na druhé straně Atlantiku kopírovala pohyb jeho ruky.

Jestli jsem to tedy správně pochopil. On potom rozvádí, jak to stimuluje i jeho mozek zpětnými signály z té robotické ruky v Británii zpátky do New Yorku, odkud prováděli ty pokusy, když uchopí předmět, nebo stiskne prsty nějaký předmět atd. Poslechněte si to, přikládám odkaz číslo 12 na Youtube.

Tedy tento profesor KevynWarwick s čipováním dětí přišel ve Velké Británii už v roce 2002, ale tehdy se to ještě neujalo. V té době s tím přišel krátce po dvou brutálních vraždách dvou jedenáctiletých dívek v anglickém Sohamu. Jak jsem uvedl, ten nápad se tehdy neujal, odmítli ho jak zastánci lidských práv, tak také dětské charitativní organizace. Ovšem následoval ho profesor Gasson také z Readingu, který si nechal v roce 2009 do levé ruky implantovat skleněnou kapsli s RFID čipem a v roce 2014 byl dokonce zanesený do Guinnessovy knihy rekordů za svoji experimentální práci s implantovanými mikročipy.

Ve Velké Británii byla založená společnost Bioteq, kterou vede ředitel Steven Northam. Právě on prohlásil, že jeho společnost dostává každý den dotazy ohledně platebních implantátů. BioTeq ve Velké Británii implantoval mikročipy zhruba 250 lidem. Ovšem britská média čas od času vyjedou s článkem o mikročipech, aby lidé nezapomínali, a stále se tato myšlenka udržovala v hlavách veřejnosti. Třeba článek v britském Guardianu z listopadu 2019, tedy těsně před vypuknutím pandemie covidu. Článek nese název: Vzestup mikročipů: jsme připraveni, aby se technologie dostala pod kůži? Odkaz číslo 13 přikládám do popisu pořadu.

https://www.theguardian.com/technology/2019/nov/08/the-rise-of-microchipping-are-we-ready-for-technology-to-get-under-the-skin

Tady shrnují dosavadní průběh čipování v USA, ve Švédsku atd. Pojďme tedy do Spojených Států.

USA

Zřejmě první společností v Americe, která vyrobila i uvedla mikročip pod kůži na trh jako komerční aplikaci, je kalifornská společnost Applied Digital Science, zkráceně ADS. Sadu k čipování lidí ovšem nabízí v USA několik dalších firem, například DangerousThings z amerického Seattlu ve státě Washington. Odkaz číslo 14 v popise pořadu.

http://dangerousthings.com/

Její zakladatel AmalGraafstra o biohackingu říká: "Je to nový druh evoluce."

Odkaz číslo 15 přikládám do popisu pořadu.

http://amal.net/

Když se podíváme na čipy, které na DangerousThings nabízejí, tak zůstaneme fakt zírat a naprosto ohromení. Tak třeba Balíček Lifestyle za 270 dolarů, odkaz číslo 16.

https://dangerousthings.com/product/lifestyle-bundle/#more-details

Balíček Lifestyle vás pokryje 4 různými technologiemi zabalenými do tří čipových implantátů plus biomagnetem. Jeden čip třeba z toho balíčku pracuje se smartphony podporujícími NFC, některými komerčními systémy řízení přístupu a dveřními zámky a USB bezkontaktní čtečky.

Další čip z balíčku nahrazuje kompletně platební kartu a klíčenku, tedy opět zámkové a dveřní systémy. Dále tu třeba píší, vybírám jen namátkou. Na rozdíl od jiných NFC implantátů není VivoKeySpark 2 jednoduchý NFC čip, je to bezpečné spojení s budoucností. Se Sparkem se nemusíte jen upgradovat, stáváte se součástí nejpokročilejší kryptobionické komunity na světě a vaše nové digitální schopnosti se budou rozšiřovat s růstem platformy VivoKey. Vítejte v budoucnosti.

Díky čipu, jak tu uvádějí, získáte kontrolu přístupu, a můžete tak otevřít pokoj, dům nebo garážová vrata mávnutím ruky. Můžete také díky čipu odemknout auto a nastartovat ho nebo vaši motorku. Jiné čipy tady nabízejí vychytávky, že se rozsvítí vícebarevná led dioda, která je vidět pod kůží, a ta dioda se rozsvítí, když ten čip budeme mít ve správném úhlu ke čtečce, aby správně fungoval. Pak tu třeba najdeme balíček UltimateImplant za 225 dolarů, odkaz číslo 17.

https://dangerousthings.com/product/ultimate-implant-bundle/

Balíček Magneto za 250 dolarů, odkaz číslo 18.

https://dangerousthings.com/product/magneto-bundle/

atd., ale třeba v sekci implantátů je naprosto neuvěřitelné, co tu nabízejí. Vedle klasických platebních čipů jako Walletmor, odkaz číslo 19

https://dangerousthings.com/product/walletmor/

fungující na principu peněženky, tu najdeme Titan snímající biomagnet za 500 dolarů. Jde o lékařský titanový zapouzdřený snímací biomagnetický implantát. Oni zaručují, že tento titanový implantát nebude mít nikdy poruchu krytu nebo mechanické poškození jakéhokoli druhu. Dokud je robustní titanový kryt nainstalovaný v našem těle, zůstane neporušený a udržuje magnetické jádro v bezpečí. Jde o nový typ zapouzdření čipu lékařsky šetrným biologickým titanem místo klasického křemičitého nebo sodno-vápenatého bioskla.

Pak tu třeba nabízejí CyborgTransformationKit, sada pro transformaci kyborga za 100 dolarů, odkaz číslo 20.

https://dangerousthings.com/product/cyborg-kit/

Souprava pro transformaci kyborga obsahuje naše dva nejpopulárnější čipové implantáty a naše nástroje pro testování v terénu, které vám pomohou zvládnout vaše nové schopnosti kyborgů. Mě přijde, že se jedná o podobnou věc jako ten první balíček lifestyle životního stylu, ty čipy nabízejí plus minus tytéž možnosti, akorát že je to o 160 dolarů lacinější. Pokud si chcete přečíst víc, do popisu pořadu vám hodím odkaz číslo 21 na ty implantáty a čipy, můžete si projít seznam, ale já myslím, že pro naše účely tohle stačí, abychom si uvědomili, v jaké pokročilé úrovni se tyto čipy vyrábějí.

https://dangerousthings.com/category/implants/

Samozřejmě v USA vznikají iniciativy, které by měly čipování postavit mimo zákon. Jednu z takových iniciativ představil demokratický poslanec ze státu Nevada Skip Daly. Odkaz číslo 22 přikládám do popisu pořadu.

https://www.leg.state.nv.us/App/NELIS/REL/80th2019/ExhibitDocument/OpenExhibitDocument?exhibitId=38027&fileDownloadName=0315WS_AB226%20packet.pdf

Nedovolené čipování, které některé firmy nutí svým zaměstnancům, začínají řešit i další státy např. Arkansas, odkaz číslo 23

https://5newsonline.com/2019/01/24/arkansas-house-votes-to-ban-forced-microchipping-of-workers/

New Jersey a Tennessee, které připravují zákony chránící zaměstnance firem. Odkazy 23 a 24 přikládám do popisu pořadu.

https://legiscan.com/NJ/text/A2687/2018

Ovšem na vzdory tomu všemu v USA stejně jako ve Švédsku, k tomu se za chvíli dostanu, už společnosti nutí své zaměstnance, aby si pod kůži nechali nastřelit čip. Třeba v srpnu 2017 se pracovníci společnosti Three Square Market v americkém státě Wisconsin, ta firma se specializuje mimochodem na prodejní automaty, tak zaměstnanci té firmy se nechali implantovat mikročipy pod kůži. 41 zaměstnanců, kteří se přihlásili k čipování, obdrželo bezplatná trička s nápisem Dostal jsem čip. Jako ten pitomec, který se nechá očipovat, a ještě to troubí do světa, a je na to hrdý, jakoby to bylo něco, s čím by se měl chlubit. Do popisu pořadu přikládám článek z USA Today, odkaz číslo 25.

https://www.usatoday.com/story/news/2017/08/01/microchip-wisconsin-three-square-market-employees-get-microchips-hand/528657001/

Jenže tato společnost Three Square Market má svou dlouhodobou vizi o bezhotovostním platebním systému pro jejich prodejní automaty. Vize zakoupení občerstvení na pracovišti jediným pohybem zápěstí. Přikládám odkaz číslo 26.

https://32market.com/public/32chip.html

Austrálie

Samozřejmě tuto událost Three Square Market si nenechala ujít ani australská média, přikládám také odkaz číslo 27.

http://www.9news.com.au/national/2017/07/24/14/25/us-company-microchips-employees

Zájem o čipování roste tím pádem i v Austrálii. Platební společnost Visa loni mezi protinožci zjišťovala, kolik z nich by používalo čip v těle, který by byl alternativou k tradiční plastové platební kartě, mobilu nebo chytrým hodinkám. Kladně odpověděla víc než čtvrtina dotázaných. V Austrálii byl dokonce založený tým, který zkoumá, proč se lidé rozhodují implantovat mikročipy do svých těl. Součástí toho výzkumného týmu je třeba profesor interakce člověka s počítačem na University of MelbourneFrank Vetere. Nicméně v Austrálii vznikla už od roku 2016 společnost Chip My Life. Psal o ní třeba CamberraTimes, odkaz číslo 28 přikládám do popisu pořadu.

https://www.canberratimes.com.au/story/6005383/more-than-a-hundred-canberrans-have-implantable-microchips/

V CamberraTimes se chlubí, že klinika, která implantuje čipy pod kůži je v Sydney, a v Cambeře se plánovala na další měsíce, tedy pravděpodobně už je také v provozu minimálně od roku 2017. Jenže spoluzakladatelem této australské společnosti Chip My Life je sám usvědčeným a odsouzeným hackerem SkeeveStevens.

SkeeveStevens byl v roce 1995 odsouzený ke třem letům vězení za krádež a zveřejnění čísel kreditních karet 1200 předplatitelů společnosti AUSNet. V jakém bezpečí u něj budou majitelé čipů, kteří budou přes čip platit, a jejich ID se bude posílat do jeho databáze, tedy databáze společnosti Chip My Life tohoto usvědčeného hackera? On tvrdí sice, že nemá přístup k uživatelským datům, ale věřte mu. Jeho manželka ShantiKorporaalová si čip nechala střelit pod kůži také, opět odkaz číslo 29 přikládám do popisu pořadu.

https://www.news.com.au/technology/gadgets/wearables/australians-embracing-superhuman-microchip-technology/news-story/536a08003cb07cba23336f83278a5003

Švédsko

Čipový piercing je nejrozšířenějším ve Švédsku. Mimochodem společnost, která té americké firmě Three Square Market poskytla mikročipy je švédská firma Biohax International, a jejím majitelem je JowanÖsterlund. Takže vítr fouká ze Švédska. Tato firma Biohax International, její odkaz číslo 30 přikládám do popisu pořadu

https://www.biohax.tech/

nabízí společnostem po světě podkožní mikročip pro jejich zaměstnance, který jim umožňuje otevírat dveře, přihlásit se do svých počítačů a nakupovat občerstvení v jejich prostorech jednoduchým přejetím ruky. V samotném Švédsku používá podkožní čip například stockholmský inovátorský hub Epicenter. Více jak 700 zaměstnanců si mohlo nechat implantovat individuální čipy, kterými v kancelářském komplexu otevřou zámky dveří, zaplatí v automatech s občerstvením, anebo spustí tiskárnu nebo další sdílená zařízení. Sám ředitel Patrick Mesterton si nechal čip nastřelit jako jeden z prvních. Odkaz číslo 31 na Daily Mail o švédské firmě Epicenter přikládám do popisu pořadu.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2934241/Swedish-company-implants-microchips-staff.html

Ve Švédsku už čipem pod kůží můžete platit za členství ve fitness centrech, nebo platit třeba i jízdenky na vlak. Švédská národní železnice je už kompatibilní s čipy společnosti Biohax a jako země plánují, že budou zcela bezhotovostní společností do roku 2023. Přikládám odkaz číslo 32 do popisu pořadu.

https://qz.com/1218290/cash-is-dying-in-sweden-in-part-because-of-its-history-of-robberies/

V zemi tří korunek ho mají nejméně tři tisícovky lidí. Přikládám také odkaz v češtině číslo 33 o jedné švédské firmě, pokud si o tom chcete přečíst trochu víc, ale v podstatě je to jen protáčení všeho, co v těchto dílech uvádím.

https://news.microsoft.com/cs-cz/features/nocni-smena-bez-lidi-a-cipy-v-rukou-jak-vypada-tovarna-kde-praci-prebiraji-roboti-a-ai/

A proč právě Švédsko je lídrem této technologie? Protože jeho vzdělaní a progresivní obyvatelé jsou nakloněni inovacím a otevřené společnosti, ujistí nás korporátní média hlavního proudu. Jsou zvyklí sdílet osobní údaje. K propagaci čipování došlo už i na slovenské televizi, která glorifikovala v superlativech švédský čipovací systém. Pojďme si tuto reportáž v krátkosti analyzovat.

Slyšeli jsme, jak velmi sugestivním a jednostranným způsobem líčí přednosti, klady a výhody čipování? V reportáži představitelé firem rozjásaně uvádí výhody čipování, především jako skvělou náhradu klíčů od dveří, případně od automobilu, ale také jako náhradu platebních plastových karet a běžných papírových peněz. Čipy dále mohou uchovávat zdravotnické informace, zdravotní kartu obvodního lékaře, záznamy o covidových testech, záznamy o očkování, čip může obsahovat hesla k přihlašování na webové stránky na internetu nebo v mobilu, hesla k přihlašování k elektronickému bankovnictví, čip může obsahovat osobní údaje pro potřeby policie, tedy jako náhrada občanského průkazu, čip může sloužit jako náhrada cestovního pasu, ale také může sloužit jako covidový pas.

Takto čip vychvalovali na Slovenské televizi. Švédsko přesně koresponduje s tím, co jsem předeslal v kapitole Papír, mobil čip. Jakmile bude dokončený druhý krok, druhá fáze, bezhotovostní společnost, veškeré platby pofrčí přes chytré telefony a na ně nalinkované platební karty, jakmile ten krok bude před koncem, začne se rozjíždět třetí krok, čipování pod kůži. Papír, mobil, čip. Naprosto učebnicovým příkladem je právě Švédsko. Tam už si s hotovostí skoro neškrtnete, všude ve Švédsku potažmo ve skandinávských zemích platíte pouze kartou nebo přes mobil. Platíte ve trajektech pro převoz, platíte v parcích, platíte na prohlídky památek, galerie, muzea, cokoli, absolutně všechno bezhotovostně kartou nebo přes mobil. Druhá fáze dokončená, rozjíždí se progresivní inovativní čipování pod kůži. Papír, mobil, čip. Švédsko jako prvotřídní laboratoř globalistů nám tu cestu ukazuje.

Itálie

Nenechme se mýlit, čipy se nerozšiřují pouze v USA, Austrálii, Británii nebo Švédsku, ale když setrváme u Evropy, tak se čipování rozjíždí i v Itálii. Švédská společnost Biohax, kterou jsem popisoval, má divize i v zahraničí. Třeba Biohax Italia vede EricLarsen, tak ti čekají na schválení v Itálii od lékařských středisek a ministerstva zdravotnictví. EricLarsen se nechal slyšet, že během prvních šesti až osmi měsíců v Miláně a Římě implantuje čip asi 2500 lidem.

Německo

Technologie čipování pod kůži se rozvíjí také v Německu. Slavná firma Kaspersky zabývající se počítačovou bezpečností nabízela účastníkům akce v Berlíně implantaci čipu pod kůži, to bylo v roce 2015. Například hamburský start-up Digiwell se věnuje implantaci mikročipů pod kůži. Implantaci zákazníkům provádí sám ředitel společnosti, Brazilec Patrick Kramer, který podle jeho slov voperoval lidem za poslední rok a půl zhruba dva tisíce čipů. Tři mikročipy má pod kůží na ruce i samotný Kramer. Jeden čip využívá k otevírání dveří, druhý mu ukládá zdravotní data a třetí je ke sdílení kontaktních informací.

Klientem Digiwellu se stal například právník, který chtěl mít přístup k důvěrným souborům, ale nechtěl si pamatovat hesla, nebo teenager bez horních končetin, který čip v noze užíval k otevírání dveří. Mikročip teď pomáhá i staršímu muži s Parkinsonovou chorobou, který se před svým domem zhroutil poté, co se dvě hodiny neúspěšně snažil dostat klíč do zámku. Nyní používá čip v ruce, aby s ním otevřel dveře. Prostě klasické oťukávačky a naklepávačky společnosti, nejdřív věci, bez kterých se obejdete, a postupně se bude přidávat a nabalovat o funkce pro státní orgány.

Čína

Zastavme se chvilku u Číny. Hovoří se o digitální diktatuře nebo digitálním koncentráku, a už také v Číně, kdo nemá mobilní aplikace, tak i v rámci cestování se nikam moc nedostane, na nádražích už nemají lístky, všechno bývá vykoupené přes Internet z mobilů, letenky na letištích totéž, rezervace hotelů, které jsou obsazené apkami z mobilů, chcete jet v Číně taxíkem, máváte na taxíky, nikdo téměř nestaví, všichni jedou aplikace typu Uber, a s hotovostí nic nekoupíte, téměř všechno se platí QR kódy, a třeba obyčejné automaty na kafe ve školách fungují taktéž v režimu QR kódu, a s hotovostí si na těch automatech nic nekoupíte, a to bylo ještě před covidem, u nás mnoho věcí téměř nepředstavitelných. Jde o stejný vývoj jako ve Švédsku, kde na vrcholu křivky vzrůstu bezhotovostního platebního systému a placení přes mobil nalinkovanou platební kartou tu pomalu také přecházejí k technologii čipů pod kůži.

Česko

Podívejme se na Česko. Jak jsme si řekli, takové mikročipy používají ve světě zatím desítky tisíc lidí. V Česku je má v těle několik desítek jedinců, vesměs soustředěných v

Paralelní polis

v pražských Holešovicích ve spolupráci s hell.cz. Platí jimi v bitcoinech útratu v tamní kavárně. Odkaz číslo 34.

https://www.paralelnipolis.cz/

Tento institut založili lidé kolem skupiny Sto Hoven. To jsou ti, kteří vyvěsili trenýrky na pražském hradě, a kupodivu při tom nebyli zastřelení jako něco, co vylezlo ze skládky, podobně jakoby se to jistě stalo, kdyby někdo bez povolení pronikl do Bílého domu.

Myslím, kdyby to byl volič Trumpa, protože u Antify nebo Black LivesMatter by z toho určitě udělali chrabrý boj za demokracii. Pokud by jim tam vytloukli pár oken a posprejovali zeď, média by byla v tranzu, jak bojují za svobodu. Nicméně tento spolek Paralelní Polys v pražských Holešovicích založili lidé kolem skupiny Sto Hoven. Přikládám odkaz číslo 35 do popisu pořadu

https://www.lupa.cz/clanky/prvni-lide-v-cesku-maji-v-tele-cip-plati-s-nim-za-kafe-a-oteviraji-dvere/

a jednak další odkaz číslo 36 obecně z roku 2016 ohledně čipování v Česku.

https://www.root.cz/zpravicky/prvnich-jedenact-cechu-ma-pod-kuzi-nfc-cip/

Roman Prymula

První vlaštovku v Česku o přípravě globálního čipování přinesl poradce ministra zdravotnictví Roman Prymula. Reportáž je pod odkazem číslo 37.

https://cnn.iprima.cz/musime-vedet-kdo-uz-byl-ockovany-at-uz-na-papire-nebo-cipu-navrhuje-prymula-19141

Roman Prymula tedy připustil v pořadu Partie na CNN Prima news možnost čipování obyvatelstva v souvislosti s evidencí očkovaných osob. Prymula v tom rozhovoru uvedl, že EU řeší otázku evidence a rozlišování obyvatelstva, aby bylo jasné, kdo je očkovaný, kdo je testovaný a kdo prodělal covid. Šlo o neděli 14. února 2021.

Podle Romana Prymuly se v podstatě uvažuje v EU o třech různých certifikátech, které budou mít buď papírovou podobu, nebo se bude jednat o mobilní aplikace v telefonech, anebo dokonce o čipy, ve kterých bude očkovací, testovací a epidemiologický status trvale zaznamenaný. Roman Prymula přesně postupuje podle skriptovaného scénáře, který jsem popsal v kapitole, papír, mobil, čip. Přesně tímto způsobem to probíhá. Nejdříve papír, ten je neefektivní, můžete ho zmuchlat, vyhodit, zapomenout.

Druhý krok apka na mobilu, mobil nosíme každý u sebe, je to báječné, ovšem mobil můžeme opět nechat doma, ztratit, apku smazat nebo hacknout. Zato čip, panečku, ten si jentak nikdo nevyřízne. A kdyby vyřízl, bylo by to podezřelé, a třeba by za to byly sankce, mastné pokuty. Ani si ho nehacknete, prostě je to něco, co s vámi bude spojené na věky.

Roman Prymula vysvětlil, že o této věci se už dlouho diskutuje na úrovni Evropské unie, aby se zajistilo, že lidé, kteří budou očkovaní proti covidu, budou mít vyšší benefity a celá ekonomika EU to bude moci využít a reflektovat.

Vidíme, jak už se tu opatrně rýsují výhody lidí, kteří budou nejen očkovaní, ale budou to moci prokázat skrze podkožní čip? Benefity, stimuly, motivace, výhody, pobídky. V tomto pořadu sledujeme velmi nenápadnou zmínku, je to z celkových 55 minut pořadu jen několik sekund, ale člověk musí být vážně ve střehu, aby si takovýchto informačních trhlin všímal. To nám totiž dá jasnější obrysy toho, co se peče zatím jen v zákulisí, co se vaří, co se míchá, co bublá v té kuchyni globalistů.

Nikdo není dokonalý, ani Prymula není dokonalý, a on se podle mě normálně lidsky prokecl. Uvědomme si, že jak oni neustále absolvují série jednání za zavřenými dveřmi, v utajení, v zákulisí, za oponou, tak už se jim smazává a slévá to, co je tajné, co nesmí říct, nebo co už veřejnost ví, a můžou s tím do médií, prostě ten kontrast mezi tajnými a veřejnými informacemi se jim slévá dohromady, nemají tam jasný předěl jasnou čáru, tohle říct tady, tohle neříct tam.

A když tyhle papaláše sledujeme, Prymula je navíc zaháčkovaný ve společnosti Etage napojené přímo na světovou zdravotní organizaci WHO, takže má informace skutečně z první ruky, tedy když tyto fotbalové, teplické a vyšehradské papaláše sledujeme, jsme neustále vestřehu, dříve či později se prokecnou, protože ten tlak a stres neustojí. Nejsou to stroje.

Elity postupně vaří žábu, hmatají tykadly ve společnosti, zjišťují, jak razantní a tuhý je ve společnosti odpor proti čipování atd. Žába se začala vařit, ta teplota vody se postupně zvyšuje, ale kapalina ještě není dostatečně natolik vařící, aby z ní lidé vyskočili. Žába se musí vařit pomaloučku.

Nanočipy

Pojďme na další kapitolu. Nanočipy je velmi ožehavé téma, kolem kterého panuje mnoho různých domněnek, dohadů, konspirací, zkreslení a dezinformací, byť tato slova nemám vůbec v lásce. Ovšem nanotechnologie je na velmi pokročilé úrovni a velmi rychle se rozvíjí. Není důvod si myslet, že by se tato technologie nemohla kombinovat se samotnými čipy.

Pojem nanotechnologie je odvozen z řeckých slov nanos (trpaslík) a techné (dovednost, zkušenost). Je přímo stvořená k tomu, aby se mohla díky miniaturizaci vpravit třeba do čipu. Opět, aby mě nikdo něco nepodsouval, netvrdím, že tam jsou, ale že je nesmysl se domnívat, že by v čipech být nemohla. Je jako stvořená pro čipy.

Už v roce 2000 založil prezident Bill Clinton Národní iniciativu pro nanotechnologie, která koordinuje federální výzkum a vývoj v oblasti nanotechnologií, a v roce 2003 přijal americký Kongres zákon o výzkumu a vývoji nanotechnologií 21. století. V USA je celkem 13 federálních agentur, které provádějí nanotechnologický výzkum a vývoj, a dalších 12 organizací, které regulují a umožňují vzdělávání a školení v oblasti nanotechnologií. V mezi čase se do nanotechnologického výzkumu a vládních nanotechnologických programů zapojilo 60 států po celém světě. Jednoduše nanotechnologie je bouřlivě a prudce se rozvíjející průmysl už přes 20 let, do kterého je zapojeno více jak 60 zemí z celého světa.

Nanotechnologie se už dnes velmi široce používá v medicíně. Třeba pomocí nanočástic lze poměrně dobře sledovat například distribuci léku v organizmu. Nanostruktury mohou představovat přímo vlastní léčivou látku. Totéž platí i pro nanoroboty nebo zkráceně nanoboty. Nadšení futurologové, jako třeba E. Dexter, popisují, že lékařští nanoboti budou schopni provádět zásahy přímo v organizmu, nejlépe průběžně. Vize je taková, že se ani nebude čekat na dobu, až to onemocnění klinicky vznikne, ale nanoboti přítomné v organizmu budou provádět zásahy likvidující počátek jakékoliv choroby, kterou rozpoznají.

Někteří zacházejí ve svých úvahách ještě dál a domnívají se, že nanoboti by měli zasahovat i do zdravého organizmu za účelem zlepšení psychických a fyzických schopností jedince. A právě tady se zastavím. Byly prováděné pokusy na lidech, kdy jim bylo do těla implantované cizí těleso třeba ve formě čipu nebo nějaké malé tenké placičky. Toto těleso mělo díky nanotechnologii zabudovaný přístroj, který ovlivňoval lidskou náladu, psychiku nebo lidské chování na mentální rovině. Existují metody kontroly, ovládání a ovlivňování lidí na dálku,přes nervovou soustavu, vysílanými frekvencemi atd., na to existují Google patenty, máme to zdokumentované, nazdrojované v jiných pořadech, to teď nebudu řešit. Ty patenty jsou uvedené na Google Patents.

Stejným způsobem fungovalo toto těleso implantované pod kůží. V těle dané osoby se vlivem působení onoho přístroje měnily hladiny serotoninu a dopaminu, tedy neuropřenašečů. Jakýkoli neuropsycholog nebo neurofyziolok vám okamžitě potvrdí, že kdokoliv, kdo získá kontrolu nad neurotransmitery nad neuropřenašeči, hlavně nad serotoninem a dopaminem, tak nás vlastně ovládá. Ovládá naše emoce, a my mu v podstatě patříme. Je to klíč k ovládání populace. Už jsem tu zmínil Amazon, tak třeba právě Amazon uvádí na trh takzvaný BODY-SCANNING fitness tracker, který detekuje emoce v našem hlase. Ten přístroj má zabudovanou funkci analýzy tónu, intonace a modulace hlasu, která má vyhodnotit emoce uživatele.

Můžeme si také nechat monitorovat všechny sociální interakce, to znamená lidi, se kterými se setkáme, a vyhodnocovat, kdo jak s námi komunikoval, jakou emoci měl v hlase, ten přístroj nám to prozradí. Přístroj také monitoruje srdeční činnost, náš pohyb a spánek. To uvádím jen jako příklad, abychom si uvědomili, jak jsou dnešní technologie vysoce vyvinuté. Nebo třeba eye-tracking, což je technologie pro sledování očí.

To je senzorické zařízení, které sleduje, kam padá náš zrak v nějaké aplikaci. Náš pohled zachycuje až 300x za vteřinu, s přesností na jednotlivá písmenka. Nejprve se nastaví kalibrace očí, takzvanými infračervenými nasvěcovači, a kamerami, které snímají odraz toho světla. Je tam taková červená kulička, díky které moderátor ví, kam přesně jsme se dívali na stránku aplikace, a podle toho může klást doplňující otázky. Takže sleduje nejen naše odpovědi, ale i pohyb našich očí 300x za vteřinu. A tohle je velmi důležité protože tím jakoby odkrývá náš rozumový proces.

Kromě toho je i kamera, která rozpoznává tvář a emoce. tzn. fyziologické projevy/reakce, motorické svraštění tváře, emoce, nebo dokonce než vůbec vykonáme motoricky daný klik, tak v mozku ta akce začne o několik milisekund dříve, a signály v tom zařízení jsou také o pár milisekund dříve, než v reálu tu akci provedeme. Čili my se bavíme o možnosti, jak se dozvědět, co si myslíme, co chceme vykonat ještě předtím, než to vůbec vykonáme, o čem přemýšlíme předem. Takže to zařízení měří i signály mozkových vln.

Eye-tracking se zapojuje také do učebního procesu, kdy se při pročítání nějakých studijních materiálů lze dozvědět, s jakými částmi textu mají studenti největší problém. Takže učitel de facto bez toho aniž by mu student něco řekl, mu vidí do hlavy. To je další příklad vyvinuté technologie dnes.

V podkožním čipu může být přidávaný podobný okruh, který bude ovládat chemické reakce v těle, stimulace nervů, ovládání chemických procesů, dopamin, serotonin, což je možné provádět i z vnějšího impulsu. Už jsme si prozradily, že v čipech pro psy nebo při plánování čipů pro děti jako prevenci pro jejich nalezení v případě únosu, je v nich umístěný sledovací vysílací modul, zřejmě GPS. Jak jinak chtějí najít ztraceného psa díky čipu nebo ztracené dítě díky čipu. Přes satelit, věže a vysílače mobilních operátorů. To je jedna možnost, ale pojďme ještě dál.

Může systém díky implantovanému čipu přes satelit, věže mobilních vysílačů, přes lokální antény atd. ovlivnit naši psychiku pro nás nežádoucím směrem? Díky možnosti sepnout určité okruhy, které budou ovládat naše neuropřenašeče, hlavně serotonin a dopamin? Když by nás mohli díky sledovacím modulům v čipech najít, lokalizovat, dostihnout, jsme si jistí, že by nemohli díky přístupu k našim neuropřenašečům ovládat i naši psychiku, naše emoce? Od radosti nebo euforie přes netečnost a apatii po vztek a agresivitu? Vládnoucí skupina, která nás bude chtít ovládat určitým směrem, který potřebují? Teď fabuluji, aby mě to někdo nepodsouval, pouze fabuluji. Když se vládnoucí skupina státu rozhodne, že další den bude většina lidí s čipy apatická, budou mít možnost to ovlivnit za nějakým účelem? Budou nám sugerovat, že jsme takhle malincí, šoupejme nohama, nic nezměníme, nic nezměníme, nic nezměníme. Kladu jen otázky. Klíčem k tomu je přístup k naší nervové soustavě a neuropřenašečům.

Elity a likvidace odporu proti čipování

Pojďme na další kapitolu. Jak už jsem řekl, a jak všichni dobře víme, světové vlády samozřejmě velmi dobře vědí, že proti čipování panuje tuhý odpor většiny veřejnosti kromě drobných subkultur, které se zabývají piercingem, tetováním, body-tuningem atd. Připravme se proto, že přijde šestibodový systém odporového gravientu proti odpůrcům čipování.

Nejprve nastane ignorace. Ignoraci jsme z pohledu čipování už překonali. Ignorace je prvním stupněm odporu proti vlivu názoru proti čipování. Média, televize, noviny, tisk, rozhlas a další, ti všichni nejprve ignorují názor proti čipování, který je mediálně na svém počátku. Když někdo řekne, že čipování je špatné, média to ignorují, je to názor, který není moc slyšet. Média o odporu vědí, ale zatím jim stačí proti němu bojovat tak, že o názoru neinformují a ignorují ho.

Druhým stupněm odporu je bagatelizace nebo marginalizace. Média už o proudu proti čipování musí informovat, protože probublává na veřejnost. Nemá však nijak velkou razanci a média tak teze proti čipování bagatelizují, odsunují na okraj zájmu společnosti, marginalizují tezi. Nejčastěji se používá výraz, že jde o okrajový názor ve společnosti, nebo že tento názor je ojedinělý. Pokud se objeví server, médium, které varuje před čipováním, tak se zdůrazní, že má málo členů, sympatizantů, čtenářů, diváků a tudíž není potřeba se tezemi tohoto opozičního bloku zabývat.

Třetím stupněm na odporovém gravientu je diskreditace. A tady už začíná jít do tuhého. Proud proti čipování je už velmi silný, procento veřejnosti, které nevýhody čipování považují za špatnou je už vyšší a názor se dostává do mainstreamu, teze ovlivňují i názory lidí na mainstreamu, především těch, kteří mají otevřené myšlení. V této chvíli nastupuje diskreditace média, vyrábí se na zakázku kauzy, které mají dokázat nedůvěryhodnost tezí proti čipování, nebo média, které proti tomu vystupuje. Je vyvíjená snaha o vykreslení názoru proti čipování tak, aby byla považovaná za zmatenou, nereálnou, fantaskní, epizodickou, konspirační nebo propagandistickou.

Dalším stupněm odporového gravientu je dehonestace. Tady už jdou všechny ohledy pryč. Veřejnost nevěří diskreditační kampani namířené proti odpůrcům čipování, takže přichází na řadu dehonestace lidí, kteří za hnutím proti čipování stojí. Média vytáhnou dehonestaci na klíčové osoby skupiny, aby byly vykreslené jako zločinci, kriminálníci, podvodníci, pedofilové, rasisté, xenofobové. Cokoliv, co pomůže zmenšit a snížit podporu veřejnosti a důvěryhodnost dané straně, hnutí, tezi, projektu, serveru nebo listu.

Myslím, že taková budoucnost nás čeká ohledně čipování. Samozřejmě se vynoří jedna dvě politické strany nebo hnutí, které si do svého programu zakomponují odpor proti čipování, čímž se budou snažit nalákat voliče, a lidé je budou mít za vlastence. Ale jak my tady na SVCS víme, politika je zakonzervování status quo, a není to cesta k žádné změně. V politice nemůžeme hledat řešení. Proto podobné strany a hnutí jen budou programově v rámci sociálního inženýrství, upouštět tlakový ventil společenského hněvu proti propagátorům čipování. Jedni budou hřímat, že jo, druzí že ne. Ale co to bude platné, když zákony vždy tvoří koalice. Opozice může maximálně dupat, křičet, pořádat tiskovky, dávat si věci do programů, slibem nezarmoutíš, může kritizovat koalici, ale to je tak asi všechno. Přesně tohle stejné kolečko nás čeká v oblasti čipování stejně jako jsme to zažívali u předchozích agend. Homo agenda, eko agenda, dnescovid agenda. Za chvíli k tomu dojdu. Ale abychom dokončili ten systém odporového gravientu.

Další pátou příčkou je kriminalizace.Tady už končí vliv mainstreamu, ten je nucený se obrátit na režim a spolupracuje přímo s ním na kriminalizaci osob, které stojí za opozičním hnutím, za skupinou proti čipování. Hledají se prostředky, jak doslova klíčovou osobu, která ostře vystupuje proti čipování dostat do kriminálu. Pokud se systém řízení odporu dostane až sem na pátý stupeň, je to pro režim velmi zlé. Znamená to, že teze proti čipování má ve společnosti tak obrovskou podporu, že už nelze konat jinak, než kriminalizací osoby, která tezi zastupuje nebo ztělesňuje.

Posledním stupněm odporového gravientu je likvidace. Všechny prostředky na potlačení opozičního názoru selhaly, je potřeba fyzicky odstranit klíčové osoby nebo subjekty, které za skupinami proti čipování stojí. Teď jen predikuju, co bude probíhat, pokud se odpor proti čipování za několik let dostane do této fáze, to zdůrazňuju, takové procesy zatím ještě neprobíhají. Tyto likvidační procesy se dělí celkem na 3 stupně.

První je ekonomická (hmotná) likvidace. Přistupuje se obvykle nejprve k likvidaci ekonomické. Uvalení zničující exekuce majetku, zablokování účtů subjektu nebo vypovězení smluv o účtech ze strany banky, vypovězení služeb, nájmu, zrušení domény serveru, zabavení serveru nebo movitého vybavení subjektu, počítačů, nábytku, materiálů, propagačních předmětů, přístupu k webovým službám atd. Subjektu je zabráněno na fyzické úrovni, aby mohl svými opozičními tezemi působit na veřejnost.

Pak přichází takzvaná institucionální likvidace, jinými slovy jde o soudní likvidaci. Zákaz činnosti subjektu, rozpuštění strany na základě rozsudku, rozpuštění spolku, obstrukce ze strany úřadů, které úmyslně nepovolují demonstrace s výmluvou, že prostranství je už zamluveno jiným subjektem atd. Systém likviduje subjekt na institucionální úrovni.

Poslední nejzazší, nejkrajnější možností je fyzická likvidace. Pokud výše uvedené nestačí, následuje likvidace fyzická, a to nejprve v rodině, obvykle manžel nebo manželka opozičního leadera přijde k „nehodě” a zemře. Osoba tím dostane „brutální vzkaz” a je jí tím naznačeno, že příště bude na řadě ona. Úmrtí partnera obvykle psychicky člověkem otřese a je naděje ze strany režimu, že se osoba zhroutí, nebo alespoň se přestane politicky angažovat, že se stáhne. Pokud „vzkaz” nezabere, následuje likvidace přímo klíčové osoby, obvykle formou „nehody, sebevraždy, nešťastné události, infarktu, utopením při koupání na dovolené” apod.

To jen uvádím jako možnosti, jak světové oligarchické mafie zachází se skutečnou autentickou opozicí, kterou nelze standardními prostředky umlčet. Přesně to podle mě čeká na odpůrce čipování. Předpovídám 3 až 5 let dopředu. Možná i méně, dnes všechno akceleruje, rychlost sledu událostí se rapidně zmenšuje z jedné na druhou. Tak to bohužel dopadá.

Overtonovo okno o čipování

Podívejme se na další kapitolu. V rámci společenské debaty kolem čipování už bylo otevřené takzvané Overtonovo okno. Vykresleme si, jak se téma čipování bude opakovat v tomto klasickém kolečku Overtonova okna. Všichni známe systém, ve kterém je zachycený naprosto geniálně způsob, jak se témata na smetišti společenského opovržení stanou najednou atraktivní a populární. Jde o systém, který bude postupovat podle základního schématu:

Z nemyslitelného, přes přijatelné, potom přes doporučené se nakonec stane vyžadovaným. Přesně tak postupovala homosexuální lobby. Něco, co bylo nemyslitelné, potom přijatelné, následně doporučované, a dnes vyžadované. Často v některých profesích je homosexualita vstupenkou pro kladné vyřízení vstupního pohovoru. Homosexuálové se znají mezi sebou, navzájem se podporují, ty jsi náš, Honzíčku, neboj, my se o tebe postaráme. Máš ty správné barvy. Růžové samozřejmě. Jde o homosexuální lobby a systémem privilegovanou genderovou subkulturu.

Ta správná rasová etnika, a ty správné genderové orientace jsou dnes společensky protěžované. Nebo jste snad už někdy viděli, že se někde konal Prague Pride třeba seniorů? Že by místo duhových vlaječek senioři mávali potvrzeními o důchodu, a pokřikovali, že jsou hrdí na to, že jsou seniory, a chtějí respekt? Nebo Prague Pride matek samoživitelek? Že by nosily místo vlaječek výměry na alimenty a mávaly rozvodovými papíry a halekaly, jak jsou hrdé na to, že jsou matky samoživitelky, a že chtějí respekt? Ne, jediný, kdo vystavuje na odiv svou jinakost, a pak pořvává cosi o respektu, je pouze a jenom homosexuální propaganda.

Kdokoli s tím jakkoli nesouhlasí, je homofob, extrémista, nácek a fašoun. V dnešní době je to bohužel tak. Veškeré pokrokové lidstvo, jak nás označují, naprosto přirozeně přijalo například homosexuály a jejich subkulturu, jejich právo uzavírat manželství, adoptovat děti a obhajovat svou sexuální orientaci ve školách a mateřských školkách. Snaží se nám dokázat, že je to všechno přirozený běh věcí.

Lžou nám.

Lži o přirozeném běhu věcí popřel americký sociolog Joseph Overton, jenž popsal technologii změn společenských postojů k otázkám kdysi pro společnost tak zásadních.

Co ještě můžeme akceptovat v našem světě pomocí techniky, o které píše Overton?

Funguje totiž spolehlivě.

Joseph Overton popsal, jak byly pro společnost naprosto cizí myšlenky vynesené ze smetiště veřejného opovržení, oprášené a nakonec legislativně ukotvené.

Podle Overtonova okna existuje pro každou myšlenku nebo společenský problém takzvané okno možností. V rámci něj lze nebo nelze o myšlence široce diskutovat, otevřeně ji podporovat, propagovat a snažit se ji ukotvit legislativně. Okno se posouvá ze stádia nemyslitelného, tzn. veřejné morálce úplně cizího a zcela zavrženého, do stádia aktuální politiky, tj. stává se široce posuzovatelným, přijímaným masovým vědomím a fixovaným v zákonech.

Nejedná se o vymývání mozků jako takové: technologie je mnohem delikátnější. Postupná systémová aplikace je efektivní proto, že jí pomáhá nenápadnost jejího působení na společnost, která se stává její obětí.

Rozeberme si na jednom příkladu, jak začíná společnost krok za krokem nejprve s diskusí o něčem nepřijatelném, posléze to považuje za vhodné a nakonec se s novým zákonem smiřuje a zaštiťuje kdysi nemyslitelné.

Zvolme si něco naprosto nepředstavitelného. Řekněme třeba kanibalismus, tj. myšlenku legalizovat právo občanů na pojídání jeden druhého. Je tento příklad dosti šokující?

Všem je jasné, že momentálně zatím není možnost propagovat kanibalismus, protože se společnost postaví proti. Taková situace znamená, že problém legalizace kanibalismu se nachází v nulovém stadiu okna možností a podle Overtonovy teorie ji lze označit za nemyslitelnou. Model nám ukáže situaci, jak ono nemyslitelné bude realizované, projde-li všechny fáze oken možností.

Ještě jednou opakuji, Overton popsal TECHNOLOGII, která umožňuje legalizovat naprosto jakoukoliv myšlenku.

Vezměme prosím na vědomí, že nepředložil koncepci, ale pouze popsal spolehlivou technologii. Tedy takovou posloupnost činů, jejichž realizace vede k požadovanému cíli.

Fáze 1 – nepřijatelné, ale mluvme o tom

Téma kanibalismu je ve společnosti zatím ještě nepříjemné a zcela nepřijatelné. Uvažovat na toto téma není žádoucí ani v médiích, ani ve slušné společnosti. Zatím je to jev nemyslitelný, absurdní a zakázaný. Abychom uvedli do souladu prvním pohyb Overtonova okna, je nutné přesunout téma kanibalismu z oblasti radikálního do oblasti možného.

Vždyť máme svobodu slova, tak proč bychom nesměli pohovořit právě o kanibalismu?

Vše je dovoleno studovat a vše mohou vědci zkoumat: neexistují pro ně tabuizovaná témata. Existuje-li taková možnost, svolá se etnologické sympozium na téma exotické rituály polynéských domorodců. A pak se během něj bude diskutovat o historii tohoto tématu, budou uskutečněny pokusy představit si ho z vědeckého úhlu pohledu. A tím dostaneme o kanibalismu hodnověrné informace. Hovoří o tom přece důvěryhodné ctnostné moudré a vznešené autority. To dává legitimitu veřejnosti se na tyto autority odvolávat. Znáte to, typičtí trollové na každé vaše nadechnutí, na každou vaši čárku ve větě, chtějí odkaz. Tak kohokoli nasměrujete na tyto ctnostné, vznešené a moudré akademické autority.

Fáze 2 – desakralizace

Vidíte, ukázalo se, že o lidojedství lze hovořit věcně a přitom zůstávat v rámci vědecké slušnosti.

Overtonovo okno se posunulo. Znamená to, že se přezkoumání pozic ukázalo již zřetelně. Tímto je zajištěn posun od nepřijatelného negativního postoje společnosti ke vztahu mnohem přijatelnějšímu.

Současně s pseudovědeckou debatou vznešených akademických autorit se musí bezpodmínečně objevit nějaké společenství radikálních kanibalů. Nevadí, bude-li aktivní pouze na internetu, protože takových lidojedů si určitě veřejnost všimne a lidé je budou citovat ve všech hlavních médiích.

Jedná se o další možnost vyjádření. Zadruhé jsou takové omračující zrůdy se zvláštní genezí potřebné k vytvoření obrazu radikální hrozby. Oproti jinému strašáku, fašistům vyzývajícím spalovat na hranicích takové jako jsou oni. Budou nedobrými kanibaly. O hrozbách pohovořím níže. Na začátek stačí publikovat příběhy o tom, co si myslí o pojídání lidského masa britští vědci a nějaké lidské bestie s jinou úchylkou.

Výsledkem prvního posunu Overtonova okna se stalo, že nepřijatelné téma bylo uvedeno do oběhu, tabu se desakralizovalo a jednoznačnost problému byla zbouraná.

Fáze 3 – nahrazení původního výrazu eufemismem a vytvoření podpěrného precedentu

V následujícím kroku se Overtonovo okno posunuje dále a téma kanibalismu se přesunuje z radikální oblasti do oblasti možného.

V tomto stádiu pokračujeme v citacích vědců. Přece se nemůžeme odvracet od vědeckých znalostí o lidožroutech? Každý, kdo odmítne na toto téma diskutovat, musí být ocejchován jako svatoušek, pokrytec nebo konzerva.

Je nutné, aby bylo pro kanibaly vymyšleno mírnější označení, aby se fašisté všeho druhu neodvažovali věšet na jinak myslící devianty nálepku.

Ale pozor! Vytvoření eufemismu, tedy nahrazení nepříjemné skutečnosti výrazem jemnějším je velmi důležitý moment a pro legalizaci nemyslitelného nápadu je tato záměna nutná.

Pojem kanibalismus už neexistuje. Bude zaměněn třeba na antropofagii. Nicméně i tento výraz bude brzy nahrazen ještě jednou, protože i toto označení bude považováno za urážlivé. Vidíme to na amerických černoších. Nejprve negři, pak černoši, nakonec afro-američané. U homosexuálů nejprve teplouši, pak gayové, nakonec homosexuálové. U cikánů nejdříve cikáni, pak rómové, a teď snad češi indického původu. Vždycky časem nějaké označení zprofanuje, a je nutné ho nahradit jiným jemnějším označením. Cílem vymýšlení nových pojmů je odvést pozornost od podstaty problému, odtrhnout formu slova od jeho obsahu a zbavit se tak svých ideologických odpůrců. Kanibalismus se změní na antropofagii, a poté třeba na antropofilii podobně jako zločinec mění příjmení a občanku.

Souběžně s hrou na jména probíhá vytvoření podpěrného precedentu, historického, mytologického, aktuálního nebo jen vymyšleného, co je ale hlavní, legitimního. Bude objeven nebo vymyšlen jako důkaz toho, že antropofilie může být v podstatě uzákoněná.

Vzpomínáte si na legendu o obětavé matce, jež napojila žízní umírající děti vlastní krví?

O historii antických bohů, kteří pojídali všechny po sobě, u Římanů to bylo přece normální!

Tím více u křesťanů nám blízkých je s antropofilií vše v naprostém pořádku! Dosud rituálně pijí krev a jí maso svého boha. Z toho přece křesťanskou církev neobviňujete?

Hlavním úkolem bakchanálie této etapy je alespoň částečně vyloučit pojídání lidí z trestního postihu. Alespoň jednou v historickém okamžiku. A wuala, karamba, heuréka, máme krásný podpůrný precedent.

Fáze 4 – z možného do racionálního

Poté, co je poskytnut legitimní precedent, objevuje se možnost posunout Overtonovo okno z oblasti možného do oblasti racionálního. Jedná se o poslední etapu. Na tomto místě je rozmělnění společného problému završeno.

Touha je u lidí geneticky zakódovaná, spočívá v lidské podstatě.

Někdy je nezbytné sníst člověka, protože existují nepřekonatelné okolnosti.

Přece existují lidé, kteří si přejí, aby je snědli.

Antropofilové byli vyprovokovaní!

Zakázané ovoce je vždy sladké.

Svobodný člověk má právo se rozhodnout, co má sníst.

Neskrývejte informace, ať každý ví, kdo je kdo.Antropofil nebo Antrofob. Cítíte tu paralelu? Rusofob, rusofil, homofob, eurofil, eurofob, musí být rozdělení na dvě skupiny filů a fobů.

Je vůbec na antropofilii něco škodlivého? Škodlivost přece není prokázaná.

V povědomí veřejnosti se uměle vytvoří, bitevní pole a na obou stranách se nepochopitelným způsobem vynoří radikální příznivci a radikální odpůrci lidojedství.

Skutečné nepřátele, tj. normální lidi, kteří nechtějí být lhostejní k porušení tabu lidojedství, se snaží vměstnat mezi radikální strašáky a zapsat do radikálních nepřátel. Role těchto strašáků spočívá v aktivním vytváření obrazu šílených psychopatů, agresivních, fašizujících nepřátel antropofagie, vyzývajících spálit zaživa lidožrouty, Židy, komunisty a černochy. Přítomnost v médiích zajišťují všem vyjmenovaným, kromě skutečných odpůrců legalizace.

Sami takzvaní antropofilové zůstávají jakoby uvnitř hrozeb oblasti intelektu a vědy, odkud se vším patosem zdravého rozumu a lidskosti odsuzují fašisty všeho druhu.

Vědci a novináři v této fázi dokazují, že se lidstvo v průběhu své historie čas od času pojídalo navzájem a že je to tedy normální. Nyní je možné téma antropofilie přesunout z oblasti racionální do kategorie populární. Overtonovo okno se posunuje dále dopředu.

Fáze 5 – popularizace

Je nezbytné, aby byla popularizace kanibalismu podpořena populárním obsahem, vhodnými historickými a mytologickými osobnostmi a podle možností i těmi současnými, mediálními.

Antropofilie masivně proniká do aktuálních zpráv a talkshow. Lidé jsou pojídáni v nových filmech, v textech písní a videoklipech.

Jeden z triků popularizace se nazývá, rozhlédněte se kolem sebe!

Copak jste netušili, že jeden známý skladatel je… antropofil?

I jeden známý polský scénárista byl po celý život antropofilem a dokonce byl za to stíhaný.

A kolik jich sedělo v blázinci! Kolik milionů vyhnali a zbavili občanství!… Mimochodem, jak se vám líbí nový klip Lady GagyEatme, baby? I když v angličtině to znamená naprosto něco jiného, a to orální uspokojování, ale tak pro ty účely, o kterých se bavíme, to uvádím jen jako příklad.

Propracované téma v této fázi uvádí v TOP a poté se nezávisle samoreprodukuje v masmédiích, showbyznysu a v politice.

Další efektivní způsobe je vést o jádru problému aktivní a prázdné rozhovory na úrovni informačních operátorů, tedy novinářů, vedoucích televizního vysílání, veřejných aktivistů atd. Ti ovšem vyloučí z diskuze odborníky.

V okamžiku, kdy se už všichni začnou nudit, a diskuse o daném problému zajde do slepé uličky, přichází vybraný profesionál a říká: „Pánové, ve skutečnosti je všechno úplně jinak. A nejde ani tak o to, ale o toto“ – a určuje mezitím směr a tendenci, která se řídí posunem okna.

K ospravedlnění zastánců legalizace využívají zlidšťování zločinců pomocí formování jejich pozitivního obrazu, který nemá nic společného s charakteristikou zločince.

Jsou to tvůrčí lidé. Snědl svou ženu. No a co?

Oni opravdu milují své oběti. Jíst, znamená milovat!

U antropofilů je zvýšené IQ, v ostatním dodržují přísnou morálku.

Antropofilové jsou sami obětí, jejich život je k tomu donutil. My jsme je k tomu donutili. My jsme ti zlí, my je diskriminujeme. Do izolace jsme je zahnali my, mějme z toho pocit viny a kajme se, omluvme se jim.

Takové vychytralosti jsou obsahem populárních talkshow.

Budeme vám vyprávět tragický příběh lásky! Chtěl jí sníst! I ona chtěla totéž! Kdo jsme my, abychom je soudili? Možná je to láska? Kdo jste vy, abyste stáli na cestě lásce?!

Fáze 6 – z kategorie populární do sféry aktuální politiky

Posunujeme se k šesté fázi pohybu Overtonova okna. Téma je připraveno na možnost přesunout ho z kategorie populární do sféry aktuální politiky.

Začíná příprava právního rámce. Lobistické skupiny se ve vládě konsolidují a vystupují ze stínu. Jsou publikovány sociologické průzkumy prokazující údajně vysoké procento zastánců legalizace kanibalismu. Politici začínají s pokusem veřejně se vyjádřit na téma zákonodárného ukotvení tohoto tématu. Do veřejného vědomí zavádějí nové dogma zákaz pojídání lidí je zakázaný. To je firemní specialita liberalismu. Tolerance jako zákaz tabu, zákaz na nápravu a varování před vražednými úchylkami pro společnost.

Společnost je během poslední fáze pohybu okna z kategorie populární do aktuální politiky zlomená. Nejaktivnější část bude ještě v kladení odporu proti zákonodárnému ukotvení ještě ne tak dávno nepředstavitelného pokračovat. Celkově je ale společnost zlomená. Souhlasila s vlastní porážkou.

Jsou přijaté zákony, změněné nebo zničené normy lidské existence, dále se dozvuky tohoto tématu nevyhnutelně doberou do škol a mateřských školek, a to znamená, že následující pokolení obecně vyroste bez šance na přežití. Tak to bylo s legalizací homosexuality (nyní vyžadují, aby se nazývali gayové). Před našimi zraky nyní Evropa legalizuje incest a dětskou eutanazii.

Jak technologii zničit

Nejsnáze se okno popsané Overtonem posunuje v tolerantní společnosti. Tedy ve společnosti, která nemá žádné ideály a v důsledku toho jasné rozdělení dobra a zla.

Chtěli byste pohovořit o tom, že je vaše matka coura? Chcete o tom napsat do časopisu? Zazpívat píseň? A konec konců dokázat, že být courou je normální a dokonce nezbytné? Právě to je výše popsaná technologie. Opírá se o všedovolenost.

Neexistuje tabu.

Neexistuje nic svatého.

Neexistuje pojetí posvátnosti a samotná diskuse o ní je zakázána. Sochy našich osvoboditelů, sochy zakladatelů americké republiky se porážejí a rozmlacují na kousíčky. Žádná posvátnost, žádná výchova k zakladatelům našeho státu, a to opravdu nemyslím Václava „flašku“ Havla, ale skutečné státníky, třeba národní obrození, staročechy, mladočechy, národní myslitele, skladatele, hudebníky, umělce, malíře, architekty, vědce, kohokoli. Nic nám není svaté.

Všeho toho se nedostává. A čeho se dostává?

Existuje takzvaná svoboda slova, která byla přeměněná na svobodu ztráty lidskosti. Před našimi zraky postupně odstraňují rámce, ohraničující společnost od propasti sebezničení. Teď je již cesta otevřená.

Myslíš si, že sám nejsi schopen nic změnit?

Máš naprostou pravdu, člověk sám nemůže naprosto nic.

Osobně jsi však povinen zůstávat člověkem. Člověk je schopen najít řešení jakéhokoli problému.

Co nezmůže jeden, udělají lidé, kteří jsou spojení společnou myšlenkou. Rozhlédněte se kolem sebe.

Endgame – šachová koncovka: Krize jako akcelerátor čipu

Pojďme se podívat na další kapitolu, kterou jsem pojmenoval Endgame, šachová koncovka. Prošli jsme si kolečko od nemyslitelného, přes přijatelné, doporučované a nakonec vyžadované. Přesně tohle bude probíhat kolem čipování. Pusťme si teď část dokumentu, který přesně vysvětluje, že čip je plánovaný pro nás všechny jako jedním z nástrojů totální kontroly nad námi spolu s kamerovým systémem, sledováním našeho pohybu, monitoringem sociálních profilů a technologií 5G.

Odkaz na záznam dokumentu, který byl již z Youtubeodtraněn a jehož kopie se nachází vmém pořadu na Odysee 2/2 Co musíte vědět o čipování pod kůží, časová značka kapitola 1:19:09 Endgame – šachová koncovka: Krize jako akcelerátor čipu, čas1:19:43

https://odysee.com/@radiosvstudiotapinradio:5/cip-2:c

Slyšeli jsme tu naprosto děsivý, ale velmi realistický scénář o průběhu světových operací. Válka do Afghánistánu, potom do Iráku, také svržení Hugo Chaveze ve Venezuele všude tam, kde je ropa. Jak se v pasáži dokumentu uvádí, cílem je vytvořit stálou fiktivní hrozbu jako bič na lidi, aby byli tvárnější, a nechali si líbit takové věci, jaké by v klidovém stavu nikdy nepřijali. Pamatujeme si, že po 11. září probíhaly drakonické šmírovací zákony v USA souhrnně nazvaných Patriot Act. Tomu všemu se říkalo HomelandSecurity, domácí bezpečnost. Lidé chtěli být v bezpečí, proto tohle všechno. Vedle války v Afghánistánu a Iráku se v tom dokumentu uvádí první vlaštovky čipování RFID čipy.

Jenže když po 20 letech jsou ta drakonická opatření takzvané vnitřní bezpečnosti ohledně terorismu vyčpělá, neodůvodněná, samotná legenda kolem pádu věží světového obchodního centra se hroutí, téměř polovina američanů jí nevěří, tak je nutné přijít s novým typem hrozby místo homelandsecurity vnitřní bezpečnost biosecurity čili biologická bezpečnost, a díky tomu konceptu se můžou utahovat šrouby dalších 5, 10 let, znovu tu máme koncept neviditelného nepřítele, policejního státu, je to taková aktualizace těch hrozeb, které světové elity zavádějí, aby vystrašily ovečky, a ty byly poddajnější a tleskali šmírování, špiclování sledování atd. jede se znovu.

Přesně o tom se hovoří v té pasáži dokumentu. Vytvořit fiktivní imaginární nebezpečí, aby lidé byli tvárnější, aby chtěli zůstat v bezpečí, a proto musí obětovat část své svobody. A jak se v tom dokumentu uvádí, když někdo bude vykazovat vysoký odpor proti systému, tak mu ten čip jednoduše vypneme. Afghánistán, Irák, Venezuela, všechno proběhlo podle naskriptovaného scénáře globálního řízení.

Proč jsme si tak jistí, že RFID čipy neproběhnou, že zrovna tento krok nevyjde, když všechno předchozí se vyplnilo do puntíku? Jak jsem uvedl v kapitole pro sledování, na kterou si klidně překlikněte, a pak se sem vraťte, máte to v popisu pořadu, tak ty neškodné čipy s pasivní čtečkou jsou jen takové lákadélko, cukrátko, aby se lidé nenásilnou formou přesvědčovali, že všechno mají pod svou kontrolou, všechno mají ve své režii. Jenže pak přijde aktualizace, update, upgrade, a čipy budou sledovací, a různé pobídky, stimuly, motivace, zvýhodňování očipovaných lidí budou zvyšovat procentuální podíl očipovaných obyvatel. Přesně to vykreslují na těch reportážích o unesených dětech, které se dají lokalizovat a najít díky těmto čipům.

Kyborgové: Blíží se doba transhumanismu nebo už je tu?

Přistupme k poslední kapitole kyborgové a transhumanismu, kterou tento dokument zakončím. Závěrem ještě doplním, že vedle čipů si lidé mohou nechat nastřelit magnetický implantát. K čemu je to dobré, řekli byste. Jistě jsme se setkali s lidmi, kteří jsou schopní cítit elektromagnetické pole. Když projdou kolem počítače, zapnuté mikrovlnky nebo při vstupu do obchodu, cítí elektromagnetické pole. Možná patříte i vy k těmto lidem, kteří jsou schopní elektromagnetické pole zaznamenat. A to právě dokáží tyto magnetické implantáty.

Lidé s těmito magnetickými implantáty také mezi palcem a ukazovákem, cítí elektromagnetické pole, když procházejí bezpečnostními rámy. Začnou cítit to, co jiní citliví lidé cítí přirozeně. Takový magnetický implantát má dvě základní funkce. Jednak lokalizaci elektromagnetického pole, a jednak, že se s tím dají zvedat malé kovové předměty. Nejsilnější magnetický implantát pod kůží dokáže zvednout i udržet padesátikorunu. Jde o takzvanou magnetorecepci, čili naše smysly jsou rozšířené o možnost poznat, kde se pod povrchem něčeho nachází kov nebo elektromagnet. Je to takový miniaturní detektor kovu. Je to spíš taková vymoženost, nic podstatného.

Jiní si třeba na hrudník připevní takovou malinkou krabičku, která začne vrnět kdykoli jsou natočení na sever. Jak jsem uvedl na začátku, jde o transhumanismus, tedy dodatečné orgány rozšiřující naše vnímání a přidávají další smysly. Existuje například orgán na vnímání času. Je to jakási koruna po obvodu hlavy, která vytváří tepelný bod, a ten tepelný bod člověk cítí tak, jak se ta koruna pohybuje kolem hlavy po obvodu. A to trvá přesně 24 hodin, než ten tepelný bod obejde v úplném kruhu kolem hlavy. Takže v závislosti na tom, kde ucítíme ten teplý bod, tak vždy víme nebo vnímáme, kde je 12 hodin slunečního času na naší planetě. Takže když to ucítíme třeba uprostřed, kde máme nos, tak to bude znamenat Londýn, čili budeme vědět, že je 12 hodin slunečního času v Londýně. Když teplý bod ucítíme na pravém obočí, budeme vědět, že je to Island. V okolí ucha budeme vědět, že je 12 hodin v USA, prostě nový orgán, který bude vnímat dvanáctou hodinu slunečního času tak, jak se slunce pohybuje po světě.

A tito lidé kyborgové tvrdí, že používáme jen malou část našeho mozku, takže je náš mozek plně schopný přibírat další a další smysly, a jakmile je máme, tak se mozek sám rozhoduje, na které smysly se bude soustředit.

Když se třeba teď soustředíme na poslech SVCS, tak mozek ostatní smysly příliš nevnímá. Takže mozek sám dokáže vyhodnotit, jaký smysl je právě pro něj aktuální. Pak třeba kyborg NýlHárbisn je první úředně potvrzený kyborg na světě. Jeho oči nevnímají barvu, má ale přístroj, který tento problém řeší. Barvy vnímá pomocí antény umístěné na hlavě, která je napevno připojená přímo do jeho lebky. Jenže tím výhody nekončí, dokáže vidět lépe v šeru a ve tmě, a dokáže dohlédnout do daleko větší dálky, než lidé obyčejně vidí. Taky daleko jednodušeji si dokáže zapamatovat složité tvary.

On to popisuje tak, že anténa zachytává frekvence světla, a tak posílá vibrace, jakou daná barva má přímo do kosti lebky v jeho hlavě. Prostě každá barva má svůj specifický druh vibrace v závislosti na tom, jak se od ní odráží světlo. No, a ta vibrace mu v lebce rezonuje, a vytváří vnitřní zvuk a pomáhá mu tak slyšet vnitřní mikrotóny.

Každá barva má určitý tón, a to včetně neviditelných barev třeba infračervené a ultrafialové barvy. Ale on má na sobě ještě další implantát, který mu umožňuje pomocí internetového připojení přijímat barvy i z jiných senzorů, nejen z té jeho antény. Senzory mohou být v jiné zemi, tak mu třeba lidé mohou poslat barvu z jejich mobilního telefonu a on je tak napojený i na mezinárodní vesmírnou stanici, a pomocí té antény vnímá i barvy z vesmíru. Takže on má ke svému tělu přidaný jakoby nový smysl, který mu rozšiřuje škálu paletu vnímání spektra barev.

Další kyborg Manuel Muňos má takzvaný senzor tlaku, protože existuje mnoho živočichů, kteří dokáží cítit atmosférický tlak, a jeho změny. Včely, nebo třeba mravenci, nebo ptáci, když pozorujeme přírodu, mnoho druhů zvířat velmi citlivě vnímá atmosférické změny, a dokáže se včas schovat před bouří, před deštěm atd. My to cítíme jen v případech, kdy nastane náhlá a výrazná změna. Může nám třeba lupnout v uších, ale nevíme, jestli se ten tlak snižuje nebo zvyšuje. Takže můžeme mít nový orgán, který pomáhá vnímat neustále atmosférický tlak.

Ta koruna kolem hlavy nebo anténa, o kterých jsem hovořil, tady jde o rozšíření smyslů člověka, čili technologie, která jde z venčí dovnitř, čili smyslový vstup ne výstup, zatímco ty čipy, tady je to přesně naopak, čili technologie, která jde zevnitř směrem ven, čili výstup. Jak vidíme, ta šíře možností, škála variant je mnohem pestřejší a barevnější než pouhé čipy jako takové. Začíná se rozšiřovat škála přídavných čipů, magnetů, receptorů, takže si můžeme rozšířit tělo o řadu zajímavých smyslů, které si můžeme přidat do lidské výbavy.

Můžeme se potom začít ptát, zda už nedochází k pozměnění samotné lidskosti. Vylepšení nežádoucích lidských aspektů, jako je stárnutí, hloupost, nemoci, nebo dokonce i smrt? Jde o období transhumanismu, které nás začíná obklopovat stále více, začíná kolem nás obepínat svou technologickou pavučinu.

Závěrem si musíme položit základní otázku. Máme v rámci evoluce právo zakazovat někomu, aby si se svým tělem dělal, co chtěl? Rozšiřoval ho, vylepšoval ho? Domnívám se, že nemáme. Jde o svobodu jednotlivce, tedy každého z nás. Zároveň žádná vláda na světě nemá právo nejen nás do čipování nutit, ale hlavně zvýhodňovat čipovanou kastu obyvatel různými stimuly, motivacemi, pobídkami, výhodami nebo benefity. Obávám se ale, že právě k tomu světové vlády spějí. Každý režim přemýšlí, jak si upevnit svou moc navěky. Pokud se staneme oběťmi vlastní technologie, nebude už žádné cesty k návratu a vysvobození z okovů totální kontroly, kterou systém bude mít nad námi.

Klaus Schwab jako prezident Světového obchodního fóra to ve své první knize čtvrtá průmyslová revoluce napsal jasně, že nový věk změní pohled na to, co je to člověk a augmentace, tedy vylepšování lidí, jejich schopností, ale i orgánů v těle, povede k rozvoji úplně nového průmyslu. Budou vznikat osobní bionická rozhraní, tedy elektronická zařízení zabudovaná do biologické tkáně člověka, a právě podkožní čipy NFC jsou jedním z prvků bioniky, i když v té nejprimitivnější formě. Upozorňuji, že jsem ateista, ale ne takový ten agresivní ateista, mám maximální respekt ke křesťanům, kteří ovšem víru nekontaminují multikulturalismem a programovaným vítačstvím, nicméně křesťané mají své desatero, své zásady, kterými by se měli řídit. Hovořím o skutečných křesťanech, žádných politicích, žádné KDU, žádný papež František, žádná oficiální formální církev, hovořím pouze o lidech se soukromou vírou křesťanstvím.

Ateisté tím, že žádnou víru nemají, obvykle ani žádné skrupule nemají, a nemají ani strach, jakých svinstev se na světě během svého života dopouštějí. Nemají strach, že se z toho všeho budou jednou zpovídat, skládat účty, nebo peklo, žádné odpuštění, žádné litování toho, co spáchali. Prostě nemají strach z ničeho, možná ze své vlastní likvidace. Nemají autoritu, která dohlíží na jejich lopotění a pachtění se za hrdly a statky. Nicméně na začátku jsem citoval úryvek z Bible konkrétně zjevení Janova. Na samotném úplném závěru, abych se okruhem vrátil na samotný začátek, to přečtu znovu. Tou citací dnes skončím. Po vás chci jen jediné. Přemýšlejme nad neuvěřitelnou nadčasovou paralelou, která ze zjevení Janova přímo pramení. Nemusíme být křesťané, stačí být ateisty jako já, a i tak vás z toho mrazí.

A nutí všechny, malé i veliké, bohaté i chudé, svobodné i otroky, aby měli na pravé ruce nebo na čele cejch, aby nemohl kupovat ani prodávat, kdo není označen jménem té šelmy nebo číslicí jejího jména. Tak stojí v Bibli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *