Clintonova vražedná mašinérie.

Chcete-li mě pravidelně podpořit, zašlete prosím drobnou, ale pokud možno pravidelnou částku na účet:
217845530/0300
Iban: CZ90 0300 0000 0002 1784 5530
BICSWIS: CEKOCZPP
Můžete také jednoduše použít QR kódy.

100 Kč

250 Kč

500 Kč

Pomůže také sdílení na sociální sítě.

A k čemu použijeme Váš dar? Dozvíte se zde.

2. díl

audio

Druhý díl se zabývá různými kontroverzními kauzami, které se týkají bývalého prezidenta USA Billa Clintona a jeho manželky Hillary. V této konkrétní epizodě jsou probíraná úmrtí a zastrašování osob, které byly v kontaktu s Clintonovými a měly informace o jejich aktivitách, včetně právníka Vince Fostera, bezpečnostního agenta Jerryho Parkse a dalších. Kromě toho se také hovoří o kauzách týkajících se drog a nezákonných praktik v arkansaském podsvětí, jakož i o sexuálních skandálech spojených s Clintonovými včetně afér s milenkami a nátlakem na svědky. Epizoda končí otázkou, co bude následovat ve třetím díle.

Úvod

Stručně zrekapituluji, co jsme slyšeli v minulém prvním díle. Podíval jsem se na dospívání Billa Clintona a jeho začátky v politice. Nakonec byl Clinton zvolený na post guvernéra Arkansasu. Prozkoumal jsem jeho spojence z Indonésie, kteří měli blízko k diktátorovi Suhartovi, a kteří také podporovali přes banku Worthen jeho pozdější prezidentskou kampaň. Podíval jsem se na praní peněz přes Úřad pro financování rozvoje, který Bill Clinton založil v roce 1985 a také na advokátní kancelář Rose Law Firm, ve které působili blízcí Clintonovi spojenci. Vedle Hillary také Webster Hubbell a hlavně Vince Foster.

Zaměřil jsem se také na spojení Billa Clintona na ose CIA a vraždící jednotky Contras v Nikaragui. Hillary v té době začínala vydělávat. Jejich největším zásekem byl nákup pozemků zvaných Whitewater. Tato spekulace byla největší kauzou, která byla ovšem překrytá geniálním spindoktoringem kauzy Lewinská. Zde figuroval Clintonův přítel James McDougal, jehož Madison Guaranty Clintonovým půjčovala peníze. Začal jsem drogovými kauzami v Arkansasu, konkrétně letiště městečka Mena.

Drogy: Vince Foster

Blízký přítel Clintonů, právník Vince Foster byl také zapojený do pašování drog ve velkém rozsahu. Jednou třeba přiletěl drogový pilot v Cessně 210 plné kokainu do východního Arkansasu, kde na něj čekal jeho vyzvedávač. Tím byl státní policista v označeném policejním voze. Jak tento pilot po letech vzpomíná: "Arkansas byl velmi dobrým místem pro nakládku a vykládku."

Podle Jane Parksové, dodával její manžel, Clintonův bezpečnostní agent Jerry Parks velké částky peněz z letiště v Meně blízkému příteli rodiny Clintonů, právníkovi Vinci Fosterovi na parkoviště u K-Martu. Jane Parksová to zjistila, když jednoho dne otevřela kufr svého auta a našla v něm tolik peněz, že si na kufr musela sednout, aby ho zase zavřela. Zeptala se manžela, zda prodával drogy, a ten jí prý vysvětlil, že mu právník Vince Foster za každou cestu do Meny platí 1000 dolarů. Clintonův bezpečnostní agent Jerry Parks řekl, že "nevěděl, co dělali, a ani ho to prý nezajímalo.“ Manželce jen nakonec pohrozil, aby zapomněla na to, co viděla.

Později investigativní novinář Ambrose Evans-Pritchard napsal: "Právník Vince Foster využíval bezpečnostního agenta Jerryho Parkse jako jakéhosi agenta, aby shromažďoval citlivé informace o věcech a vykonával citlivé práce. Zdá se, že něco z toho prováděl ve prospěch Hillary Clintonové. Vince Foster mu řekl, že to Hillary chtěla udělat. Já tomu rozumím tak, že chtěla vědět, jak zranitelný by byl v prezidentském klání v otázce, jak bych to řekl, jeho choutky."

Právník Vince Foster (smrt)

Jedna z nejzáhadnějších vražd se týkala nejbližšího spojence Clintonů, právníka Vince Fostera. Více než několik zasvěcenců z arkansaské metropole Little Rock se domnívalo, že Hillary Clintonová měla s Vincem Fosterem poměr. Vince Foster byl partnerem v advokátní kanceláři Rose Law Firm v Little Rocku v Arkansasu, kde se, jak později napsal deník The Washington Post, vyšvihl na "vrchol arkansaského právnického establishmentu". V této advokátní kanceláři Rose Law Firm působil další silný spojenec Clintonů, právník Webster Hubbell. Vincent Foster byl americkým právníkem, který později během prvních šesti měsíců Clintonovy administrativy působil jako zástupce poradce Bílého domu.

Měsíc před svou smrtí, tedy v červnu 1993, Vince Foster podal dosud chybějící daňové přiznání společnosti Whitewater Development za tři roky po splatnosti. Spor o Whitewater nakonec vyvolal federální vyšetřování Billa i Hillary Clintonových. Vince Foster byl totiž také partnerem této společnosti Whitewater Development stejně jako manželé Clintonovi.

VINCE FOSTER BYL PŘED SVÝM JMENOVÁNÍM ZÁSTUPCEM PORADCE BÍLÉHO DOMU STARŠÍM PARTNEREM HILLARY CLINTONOVÉ A WEBBA HUBBELLA V ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘI ROSE LAW FIRM. Ve skutečnosti se zabýval osobními právními záležitostmi Clintonových, zatímco byl v pozici asistenta prezidenta, což bylo v té době v rozporu se zákony o střetem zájmů.

Vince Foster byl tedy velmi blízkým spojencem Clintonovy mafie. Jak to tak bývá, takové spojenectví se mnohým lidem stává smrtelným. To neminulo ani Vince Fostera, který byl 20. července roku 1993 nalezený mrtvý s prostřelenou hlavou v parku nedaleko Washingtonu. Za chvilku se k tomu dostanu podrobněji. Pokud Vincent Foster spáchal sebevraždu, nemuselo to být kvůli podezřelým obchodům v Bílém domě, ale proto, že veřejné vyšetřování těchto podezřelých obchodů hrozilo odhalením zločinů Clintonovy mafie, jako je praní špinavých peněz v minulosti, obchod s drogami nebo nelegální zpravodajská činnost. Fingovaná sebevražda Vince Fostera měla ale velmi důležitou zápletku a okolnosti.

19. července 1993 byl propuštěn ředitel FBI William Sessions. Bill Clinton mu osobně telefonicky nařídil, aby odevzdal majetek FBI a opustil ústředí.

Toho večera manželka Clintonova bezpečnostního agenta Jerryho Parkse, Jane vyslechla vášnivý telefonický rozhovor s Vincem Fosterem, ve kterém její manžel Jerry řekl: "Nemůžeš Hillary ty spisy dát, je v nich moje jméno. Všichni se ptají: "Co to bylo za spisy?" "Co je to za spisy?" ptala se také Jane.

O den později, 20. července 1993 Clinton jmenoval Louise Freeha Sessionsovým nástupcem do FBI.

Téhož dne FBI provedla razii v kanceláři soudce Davida Halea v Little Rocku a zabavila dokumenty včetně těch, které se týkaly jeho společnosti Capital-Management. Jak víme, dříve tato společnost Capital Management Services Incorporated vlastněná tímto soudcem Davidem Halem poskytla půjčku ve výši 300.000 dolarů schválenou Úřadem pro správu malých podniků Susan McDougalové, jediné majitelce reklamní firmy Master Marketing. Půjčka nebyla nikdy splacena.

Jen několik hodin poté, co federální soudce v Little Rocku podepsal příkaz k prohlídce opravňující k tomuto zátahu, v tentýž den 20. července 1994, Vince Foster spáchal sebevraždu, která, jak víme, byla fingovaná.

VYŠETŘOVÁNÍ SMRTI VINCE FOSTERA BYLO OD POČÁTKU PROVÁZENÉ KONTROVERZÍ. NA NALÉHÁNÍ BILLA CLINTONA A GENERÁLNÍ PROKURÁTORKY JANET RENOVÉ BYLA ODPOVĚDNOST ZA VYŠETŘOVÁNÍ PŘEDÁNA POLICII INKRIMINOVANÉHO PARKU NEDALEKO WASHINGTONU, PŘESTOŽE FOSTEROVA SMRT SPADALA DO PRAVOMOCI FBI. TEPRVE KDYŽ SE JEHO SMRT DOSTATEČNĚ ROZVINULA V PLNOHODNOTNÝ SKANDÁL, BYLA O SEDM MĚSÍCŮ POZDĚJI DO PŘÍPADU VPUŠTĚNÁ FBI.

VÝSLEDKY VYŠETŘOVÁNÍ FBI SPOLU SE ZJIŠTĚNÍMI POLICIE PARKU A KORONERA BYLY ZAHRNUTY DO ZPRÁVY, KTEROU VYDAL ZVLÁŠTNÍ PORADCE ROBERT FISKE. ZPRÁVA, VYDANÁ 30. ČERVNA 1994, POTVRDILA JAKO PŘÍČINU SMRTI SEBEVRAŽDU. PEČLIVÉ ZKOUMÁNÍ KLÍČOVÝCH DŮKAZŮ PŘEVZATÝCH PŘÍMO ZE SAMOTNÉ ZPRÁVY OVŠEM UKÁZALO NA ŘADU ZNEPOKOJIVÝCH ROZPORŮ, KTERÉ BYLY V ROZPORU SE ZÁVĚREM ZPRÁVY, ŽE SI FOSTER VZAL ŽIVOT.

Zjevně přijel do parku Ft. Marcy v okolí Washingtonu bez klíčků od auta ve vozidle, které během několika následujících hodin změnilo barvu, projelo 700 metrů parkem, aniž by nasbíralo jakoukoli špínu nebo skvrny od trávy, a pak se Vince Foster zastřelil zmizelou kulkou, po které zůstalo jen malé množství krve. Nebo alespoň tak by to muselo být, kdyby se oficiální výpovědi měly shodovat s dostupnými důkazy. V této rychle ohlášené sebevraždě byla řada dalších nesrovnalostí.

NAPŘÍKLAD. OFICIÁLNÍ ZPRÁVA KORONERA ZOBRAZUJE VELKOU, ZEJÍCÍ RÁNU O VELIKOSTI JEDNOHO PALCE, KTERÁ SE NACHÁZÍ TŘI PALCE POD TEMENEM FOSTEROVY HLAVY. PODLE ROBERTA FISKEHO BYLO OKOLÍ TĚLA V PARKU PEČLIVĚ PROHLEDANÉ DO HLOUBKY OSMNÁCTI CENTIMETRŮ, ALE NEBYLA NALEZENÁ ŽÁDNÁ MOZKOVÁ TKÁŇ ANI ÚLOMKY LEBKY.

ANALÝZA FBI NENAŠLA NA ZBRANI ŽÁDNÉ FOSTEROVY OTISKY PRSTŮ, PŘESTOŽE SE ZBRAŇ NAŠLA VE FOSTEROVĚ RUCE. FBI VŠAK UČINILA JEDEN MIMOŘÁDNÝ OBJEV: JEDEN LATENTNÍ OTISK PRSTU BYL VIDITELNÝ NA SPODNÍ STRANĚ RUKOJETI PRAVÉ PISTOLE, PŘIBLIŽNĚ DVA PALCE OD ZÁKLADNY RUKOJETI. TENTO OTISK NEPATŘIL FOSTEROVI. NEBYL UČINĚNÝ ŽÁDNÝ POKUS O ZJIŠTĚNÍ TOTOŽNOSTI OSOBY, JEJÍŽ OTISK BYL NALEZENÝ NA RUKOJETI PISTOLE.

NA FOSTEROVĚ OBLEČENÍ BYL NALEZENÝ STŘELNÝ PRACH, KTERÝ SE NESHODOVAL S PISTOLÍ NALEZENOU V JEHO RUCE. ROBERT FISKE VYSLOVIL DOMNĚNKU, ŽE STŘELNÝ PRACH JINÉHO TYPU BYL NA FOSTERŮV ODĚV NÁHODNĚ VNESEN VENTILÁTOREM V POLICEJNÍ LABORATOŘI V PARKU. ROBERT FISKE ALE OPĚT NEBYL SCHOPNÝ SVOU TEORII PODLOŽIT ŽÁDNÝM DŮKAZEM.

JEDEN Z NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH DŮKAZŮ NA MÍSTĚ ČINU, SAMOTNÁ SMRTÍCÍ KULKA, SE DOSUD NENAŠEL. DŮKLADNÁ PROHLÍDKA OBLASTI PROVEDENÁ FBI, PŘI KTERÉ BYLY DOKONCE OBJEVENÉ ARTEFAKTY Z DOBY OBČANSKÉ VÁLKY, PŘINESLA PŘES SEDMDESÁT KOUSKŮ KOVU, VČETNĚ DVANÁCTI NOVODOBÝCH KULEK. ŽÁDNÁ Z NICH VŠAK NEODPOVÍDALA ZBRANI NALEZENÉ VE FOSTEROVĚ RUCE.

V ROZPORU SE STANDARDNÍM POLICEJNÍM POSTUPEM NEBYL BĚHEM VYŠETŘOVÁNÍ KONTAKTOVÁN ŽÁDNÝ OBYVATEL ŽIJÍCÍ V OKOLÍ, ABY SE ZJISTILO, ZDA BYL SLYŠET VÝSTŘEL. PŘESTOŽE ROBERT FISKE TRVAL NA TOM, ŽE SE VINCE FOSTER ZABIL SÁM, PŘEDNÍ FORENZNÍ EXPERTI Z CELÉ ZEMĚ SE SHODLI NA TOM, ŽE JE VELMI NEPRAVDĚPODOBNÉ, ŽE BY SÁM STISKL SPOUŠŤ.

Navzdory dvěma silně zavádějícím zprávám nezávislého poradce zůstala Fosterova smrt nevyřešenou záhadou. BĚHEM NĚKOLIKA MINUT PO OVĚŘENÍ FOSTEROVY TOTOŽNOSTI VYDALA PARKOVÁ POLICIE PŘÍKAZ K ZAPEČETĚNÍ FOSTEROVY KANCELÁŘE V BÍLÉM DOMĚ. DAVID WATKINS, CLINTONŮV ADMINISTRATIVNÍ ASISTENT, POLICII UJISTIL, ŽE SE O TO POSTARÁ.

Necelé tři hodiny po nalezení Fosterova těla byla jeho kancelář tajně prohledaná Clintonovými agenty, včetně šéfa štábu Hillary Clintonové. K další prohlídce došlo o dva dny později. Mezitím americká policie parku, ve kterém byla nafingovaná Fosterova sebevražda, a agenti FBI nesměli jeho kancelář prohledat z důvodu "výsady výkonné moci". To mohli pouze Clintonovi vysocí spolupracovníci.

MEZI LIDMI, KTEŘÍ VNIKLI DO FOSTEROVY KANCELÁŘE, BYLI BERNARD NUSSBAUM, PORADCE BILLA CLINTONA, PATSY THOMASSONOVÁ, ŘEDITELKA ADMINISTRATIVY BÍLÉHO DOMU A BÝVALÁ ASISTENTKA PAŠERÁKA KOKAINU DANA LASATERA, A MARGARET WILLIAMSOVÁ, ŠÉFKA ŠTÁBU HILLARY CLINTONOVÉ. Na tento bezprecedentní zásah, maření vyšetřování a potenciální likvidaci důkazů, bylo vydáno trestní oznámení. To ovšem bylo v říjnu 1993 zamítnutoPaulou Caseyovou, americkou státní zástupkyní v Little Rocku a bývalou studentkou práv Billa Clintona.

Fosterův dopis na rozloučenou byl vyšetřovatelům po dobu asi 30 hodin zatajovaný. Dopis byl rozdělen na 27 částí, přičemž jedna část chyběla.

Clintonův bezpečnostní agent Jerry Parks (smrt)

JEDEN Z NEJOTŘESNĚJŠÍCH PŘÍBĚHŮ O CLINTONOVĚ SNAZE UTAJIT SVOU PROMISKUITU SE TÝKÁ JERRYHO PARKSE, SOUKROMÉHO DETEKTIVA A BÝVALÉHO ŠÉFA OCHRANKY CLINTONOVA VOLEBNÍHO ŠTÁBU.

Když se bývalý Clintonův bezpečnostní agent Jerry Parks dozvěděl o nálezu těla Vince Fostera v parku Ft. Marcy, řekl své ženě: "Jsem mrtvý muž." Jerry Parks totiž předával Vinci Fosterovi drogy ještě za dob jejich pobytu v Arkansasu. Proroctví Jerry Parkse se vyplnilo.

Za 2 měsíce byl Jerry Parks skutečně zastřelený při mafiánské vraždě v Little Rocku ve státě Arkansas. Konkrétně na cestě do Chenalského parku a Arkansaské dálnici číslo 10 v jedné z nejelitnějších částí Little Rocku v Arkansasu. Někdo zastavil stranou, vedle něj, a začal na něj střílet. Zahnali ho do kouta, zastavili ho na desáté dálnici, když odbočoval doleva na tuto dálnici z cesty z Chenalského parku. Potom, co mu zablokovali cestu, vystoupili z auta. Pětkrát ho střelili, jednou do nohy, jednou do ruky a třikrát do hrudi.

Šéf ochranky Jerry Parks měl složku o nevěře Billa Clintona a jeho aférách, která trvala přibližně od roku 1982, 1983 až někdy do roku 1990 až 1991. V té době se v ní objevily informace o tom, jak se Bill Clinton choval. Složka se skládala z fotografií, časů, dat, míst, kde se Bill Clinton zdržoval, kde se zdržoval jeho nevlastní bratr Roger Clinton, typu užívání drog, do kterého byli Bill Clinton a Roger Clinton zapletení.

KRÁTCE PŘED JERRYHO SMRTÍ BYLY V JEHO DOMĚ PŘERUŠENY TELEFONNÍ LINKY, ODPOJEN BEZPEČNOSTNÍ SYSTÉM A UKRADENY CLINTONOVY SLOŽKY. Zpráva o Parksově smrti vyvolala v Bílém domě horečnou aktivitu a jednání za zavřenými dveřmi. Parksův dům byl prohledán a jeho spisy, 130 telefonních nahrávek a počítačová data byly odvezeny. Na šéfa Clintonovy ochranky Jerryho Parkse byl téměř jistě spáchaný atentát, protože byl jediným článkem, který mohl skutečně všechno uzavřít a Clintona úplně odstavit. Nechal Bill Clinton skutečně zabít Jerryho Parkse, aby si zachránil politickou kariéru?

Svědek Patrick Knowlton (zastrašování)

Patrick Knowlton, který se v parku zastavil sedmdesát minut před nalezením Fosterova těla, uvádí, že viděl věci, které neodpovídaly oficiální verzi. Pod nátlakem odmítl změnit svou výpověď, a nakonec byl předvolán k soudu prokurátorem z Whitewateru. Toho dne se Patrick Knowlton stal cílem rozsáhlého otevřeného obtěžování a sledování, jaké používají zpravodajské služby.

Ředitel CIA William Colby (smrt)

Smrt bývalého ředitele CIA Williama Colbyho, údajně při jízdě na kánoi, vyvolává řadu otázek. William Colby například nechal svůj dům odemčený, zapnutý počítač a na stole částečně snědenou večeři. William Colby se těsně předtím stal redaktorem zpravodaje Strategic Investment, který se zabýval investigativním zpravodajstvím o smrti Vince Fostera.

Drogy: Barry Seal

Velký obchodník s drogami Barry Seal pod tlakem louisianských policistů přesunul své operace do městečka Mena v Arkansasu. Generální prokurátor státu Louisiana sdělil v polovině 80. let americkému generálnímu prokurátorovi Edwardu Meesovi, že obchodník s drogami Barry Seal propašoval do Spojených Států drogy v hodnotě 3 až 5 miliard dolarů.

TENTO OBCHODNÍK S KOKAINEM BARRY SEAL TEDY ZALOŽIL V ROCE 1982 JEDNU Z NEJVĚTŠÍCH OPERACÍ PAŠOVÁNÍ DROG VE SPOJENÝCH STÁTECH V MENĚ V ARKANSASU POD SCHVALUJÍCÍM DOHLEDEM GUVERNÉRA BILLA CLINTONA. Barry Seal měl několik letadel i piloty. Barry Seal tato letadla zakoupil výhradně za účelem pašování kokainu.

Zpráva Úřadu pro kontrolu obchodu s drogami odhalená investigativním novinářem Ambrosem Evansem-Pritchardem citovala informátora, který tvrdil, že klíčová arkansaská postava a Clintonův podporovatel "pašoval kokain z Kolumbie, Jižní Ameriky, uvnitř dostihových koní do Hot Springs v Arkansasu."

Podle pozdějšího popisu v Tampa Tribune se s letadly přivážejícími do Meny drogy v chladicích boxech označených jako "zdravotnické potřeby" setkalo několik lidí blízkých tehdejšímu guvernérovi Billu Clintonovi.

KROMĚ OPERACÍ V MENĚ SE JAKO PŘEDÁVACÍ MÍSTA PENĚZ A KOKAINU POUŽÍVALY I MALÉ MÝTINY V JINÝCH ČÁSTECH ARKANSASU. Barry Seal byl nakonec v roce 1986 zastřelen.

Drogy: Dan Lasater

Další Clintonův přítel, drogový dealer Dan Lasater v roce 1983 koupil lyžařské středisko v Novém Mexiku za 20 milionů dolarů a používal Clintonovo jméno, přirozeně s Clintonovým svolením, k jeho propagaci. Později vyšetřovací zpráva amerického celního úřadu zaznamenala, že toto středisko bylo využíváno k drogovým operacím a praní špinavých peněz.

Dan Lasater také odletěl do Belize se svou poradkyní Patsy Thomassonovou, aby koupil ranč o rozloze 24.000 akrů. Jednání byl mimo jiné přítomen americký velvyslanec. Z obchodu sešlo kvůli odporu belizské vlády.

Odsouzený pašerák kokainu Dan Lasater později vypovídal před Kongresem. Deník New York Times o tom mimo jiné napsal, že Dan Lasater měl k Billu Clintonovi blízko, a proto splatil dluh jeho nevlastního bratra Rogera Clintona drogovému kartelu. Dan Lasater také choval dostihové koně a byl kamarádem Virginie Clintonové na dostihové dráze, díky které se seznámil s jejím synem Billem.

Při soudním procesu a ve výpovědi před senátním výborem pro Whitewater Dan Lasater přiznal, že měl kokain volně k dispozici, včetně popelníků plných kokainu ve svém firemním letadle. Přiznal také, že dával kokain zaměstnancům a nezletilým. Ale pohoršoval se nad tím, že byl označovaný za drogového dealera, protože si za něj nic neúčtoval. Dan Lasater měl pravdu. On kokain neprodával, ale doslova rozdával. Obrovské hromady kokainu v jeho kanceláři.

Na večírcích ho byl plný popelník za popelníkem a dávali ho mladým dívkám. Mladým dívkám dávali vysoce návykovou drogu. Například jedna konkrétní čtrnáctiletá roztleskávačka z North Little Rocku, která byla panna. Dan Lasater ji nakonec poslal ke svému lékaři. Ten jí nasadil antikoncepci. Lasater používal kokain, aby nakonec přišla o panenství a stala se závislou na kokainu. Jaký byl její osud. Nakonec se stala prostitutkou v Lake Tahoe.

Podle některých svědků měl Dan Lasater také propustku zadními dveřmi do guvernérského sídla. Jeden státní policista uvedl, že Billa Clintona pravidelně vodil do Lasaterovy kanceláře a čekal tři čtvrtě hodiny až hodinu, než vyšel ven.

Pašerák drog Dan Lasater byl omilostněný guvernérem Billem Clintonem poté, co si odseděl pouhých šest měsíců ve vězení s minimální ostrahou. Tomuto vězení se přezdívalo prázdninový hotel. Jeden z představitelů orgánů činných v trestním řízení označil vyšetřování Lasaterových operací za "buď vysoký ponor, nebo krajně neprofesionální. Vyberte si sami." Důvod omilostnění byl také značně bizarní. Aby prý Dan Lasater mohl získat lovecký lístek. Dan Lasater se vrátil na svůj ranč o rozloze 7400 hektarů v okrese Saline.

Detektiv z oddělení vražd okresu Saline John Brown (zastrašování)

JOHN BROWN, DETEKTIV Z ODDĚLENÍ VRAŽD OKRESU SALINE, KTERÝ MĚL NA STAROSTI VYŠETŘOVÁNÍ VRAŽDY IVESE-HENRYHO, BYL Z PŘÍPADU ODVOLANÝ POTOM, CO POSKYTL AMERICKÉMU KONGRESU INFORMACE SPOJUJÍCÍ CLINTONOVU ADMINISTRATIVU S OBCHODEM S DROGAMI V ARENĚ V ARKANSASU. JOHN BROWN MĚL OD SVÝCH NADŘÍZENÝCH ZAKÁZÁNO HOVOŘIT O CLINTONOVĚ SPOJENÍ S PŘÍPADEM IVES-HENRY A POTÉ, CO TO ODMÍTL UDĚLAT, BYL NUCENÝ REZIGNOVAT. Tím už se dostáváme k dalšímu příběhu vražd.

Vyšetřovatel Doctor Delaughter (zastrašování)

VYŠETŘOVATEL ARKANSASKÉ STÁTNÍ POLICIE DOCTOR DELAUGHTER, KTERÝ ÚSPĚŠNĚ VEDL VYŠETŘOVÁNÍ PROTI PAŠERÁKOVI KOKAINU DANU LASATEROVI, BYL NUCENÝ REZIGNOVAT POTOM, CO SE POKUSIL ZNOVU OTEVŘÍT VYŠETŘOVÁNÍ OBCHODU S KOKAINEM PROTI DONU TYSONOVI.

Vyšetřovatel Russell Welsh (otrava)

Memorandum daňového úřadu odhalilo, že dokonce ještě v roce 1991 CIA stále ještě prováděla operace z letiště ve městečku Mena ve státě Arkansas. U vyšetřovatele arkansaské státní policie Russella Welshe, který v Meně spolupracoval s vyšetřovatelem daňového úřadu Williamem Duncanem na pašování drog a praní špinavých peněz, se objevily příznaky podobné zápalu plic.

Bylo zjištěno, že vyšetřovatel Russell Welch, ústřední postava vyšetřování v Meně, byl otráven vojenským antraxem dostupným pouze prostřednictvím americké vlády. Do svého deníku si vyšetřovatel Russell Welsh zapsal: "Připadám si jako v Rusku, kde čekám, až se na mě tajná policie vrhne. Vláda se vymkla kontrole. Muži se ocitají v mocenských pozicích a zločiny se najednou stávají legálními."

Generální prokurátor Winston Bryant a arkansaský poslanec Bill Alexander poslali dvě krabice spisů z Meny zvláštnímu prokurátorovi Lawrenci Walshovi. Arkansaský poslanec Bill Alexander později prohlásil: "Federálové se na to vykašlali a ututlali to. Nikdy jsem neviděl takovou práci s bílým prádlem, jako byl tento případ."

Federální agent William Duncan (zastrašování)

Vyšetřování letiště Mena jako překladiště drog v Arkansasu se vyšetřoval neuvěřitelných 10 let. Navzdory devíti samostatným federálním a státním šetřením se nic nestalo. Vyšetřovatel daňového úřadu William Duncan, který nakonec znechuceně odešel, prohlásil: "Vyšetřování Meny nemělo nikdy spatřit světlo světa. Bylo do nich zasahováno, byly utajované a justiční systém byl zvrácený."

TENTO FEDERÁLNÍ AGENT WILLIAM DUNCAN, PATNÁCTILETÝ VETERÁN DAŇOVÉHO ÚŘADU S POVOLENÍM K NOŠENÍ ZBRANĚ, BYL ZATČENÝ ZA NOŠENÍ ZBRANĚ, POTÉ PŘIPOUTANÝ K TRUBCE VE SKLEPĚ WASHINGTONSKÉ POLICEJNÍ STANICE A POZDĚJI PROPUŠTĚN. TENTO INCIDENT FAKTICKY ZASTAVIL VYŠETŘOVÁNÍ PAŠOVÁNÍ DROG A PRANÍ ŠPINAVÝCH PENĚZ V MENĚ. BILL DUNCAN POZDĚJI DOSTAL OD SVÝCH NADŘÍZENÝCH POKYN, ABY LHAL FEDERÁLNÍ VELKÉ POROTĚ OHLEDNĚ VÝSLEDKŮ VYŠETŘOVÁNÍ. KDYŽ TO ODMÍTL, BYL DONUCEN REZIGNOVAT.

Právník Gandy Baugh (smrt)

V roce 1994 Gandy Baugh, advokát, který zastupoval Clintonova kamaráda a pašeráka drog Dana Lasatera, údajně skočil do vody. Baughův právnický partner údajně spáchal sebevraždu o měsíc později.

Právník Paul Wilcher (smrt)

Washingtonský právník Paul Wilcher byl nalezený mrtvý na záchodě ve svém bytě. Vyšetřoval různé skandály včetně takzvaného republikánského Říjnového překvapení, Reaganovy volební kampaně v roce 1980, pašování drog a zbraní přes městečko Mena v Arkansasu a útoku ve Waco. O svých zjištěních plánoval natočit televizní dokument. Tři týdny před svou smrtí předal generální prokurátorce Janet Renové rozsáhlé místopřísežné prohlášení.

Drogy: Jorge Cabrera

Clintonovi byli ovšem tak prorostlí s drogovým podsvětím, že se ho nedokázali zbavit, možná snad ani nechtěli zbavit, v samotném Bílém domě. Bývalý agent FBI Dennis Sculimbrene, který působil v Bílém domě, odhadl, že "asi 25 procent nastupující Clintonovy administrativy mělo problém s nelegálními drogami. Nešlo jen o příležitostné experimentování, ale o způsob užívání… Nejen marihuany, ale i kokainu, amfetaminů nebo hašiše.

Mezi uživateli, jak uvedl bývalý agent FBI Dennis Sculimbrene, byli "vysoce postavení pomocníci a poradci prezidenta Billa Clintona".

BĚHEM PRVNÍCH TÝDNŮ VE FUNKCI, BILL CLINTON ZRUŠIL NAMÁTKOVÉ TESTOVÁNÍ ZAMĚSTNANCŮ BÍLÉHO DOMU NA PŘÍTOMNOST DROG; ZRUŠIL 121 PRACOVNÍCH MÍST V ÚŘADU PRO NÁRODNÍ KONTROLU DROG; A JMENOVAL JOCELYN ELDERSOVOU GENERÁLNÍ LÉKAŘKOU USA, PŘESTOŽE O NÍ BYLO ZNÁMÉ, ŽE CHTĚLA LEGALIZOVAT DROGY.

Mimochodem policejním informátorem v soudním procesu s Jocelyn Eldersovou, která distribuovala kokain, byl Calvin Walraven. Tento policejní informátor Calvin Walraven byl 28. července 1994 nalezen mrtvý. Oficiální příčinou byla samozřejmě sebevražda.

Nebo třeba jednou, Bill Clinton požádal lékaře Bílého domu, doktora Burtona Leeho, aby mu dal takzvanou injekci proti alergii. Burton Lee to odmítl udělat, aniž by znal prezidentovu zdravotní anamnézu nebo věděl, co bylo v séru, které bylo dodané bez podpůrných údajů z Arkansasu. Byl to samozřejmě kokain. Během několika hodin po odmítnutí byl Burton Lee propuštěn a bylo mu řečeno, aby se okamžitě sbalil a odešel.

Bílý dům hostil na svém vánočním večírku v roce 1995 významného drogového dealera. Jorge Cabrera, který věnoval Národnímu demokratickému výboru 20000 dolarů, byl také vyfotografován s Alem Gorem na dobročinném večírku v Miami, což se Clintonova administrativa zpočátku snažila zakrýt tvrzením, že reklamní snímek s viceprezidentem spadal pod zákon o ochraně osobních údajů. Drogový dealer Jorge Cabrera byl v roce 1983 obviněný velkou federální porotou – z vydírání a drog – a znovu v roce 1988, kdy byl obviněný z řízení pokračující drogové operace. Přiznal se k mírnějším obviněním a odseděl si 54 měsíců ve vězení. Po návštěvě Bílého domu byl odsouzený k 19 letům vězení za převoz 6000 liber kokainu do Ameriky. Tajná služba tvrdila, že nechat ho přijít do Bílého domu bylo v pořádku, protože nepředstavoval pro prezidenta žádnou hrozbu.

Tento drogový dealer Jorge Cabrera, který dal demokratům dost na to, aby se nechal vyfotografovat s Hillary Clintonovou i Alem Gorem, se v roce 1998 opět dostal do zpráv, protože Al Gore přiznal vinu, že pro Cabreru v letech 1986 až 1996 vypral 3,5 milionu dolarů.

Drogy: Don Tyson

JEDNA Z INVESTIC HILLARY CLINTONOVÉ, POD VEDENÍM PORADCE SPOLEČNOSTI TYSON FOODSJAMESE BLAIRA, JÍ VYNESLA TÉMĚŘ 100000 DOLARŮ Z POČÁTEČNÍ INVESTICE TISÍC DOLARŮ, COŽ JE PŘI POUŽITÍ LEGÁLNÍCH METOD TÉMĚŘ NEMOŽNÉ.

SHODOU OKOLNOSTÍ GUVERNÉR BILL CLINTON UZÁKONIL ŘADU STÁTNÍCH REGULACÍ, KTERÉ UMOŽNILY SPOLEČNOSTI TYSON FOODS VYRŮST V NEJVĚTŠÍ PRŮMYSLOVÉ ODVĚTVÍ V ARKANSASU.

Majitel společnosti Don Tyson vložil do celé kampaně Billa Clintona šest set, sedm set tisíc dolarů. Hádejte, co z toho měl? Dostal deset milionů dolarů. Hádejte, odkud? Od Arkansaského úřadu pro financování rozvoje. A nikdy za to nezaplatil ani cent.

Objevilo se ovšem obrovské množství vyšetřovacích spisů, ve kterých bylo jméno Dona Tysona uvedené jako osoba zapletená do obchodu s drogami a narkotiky.

Většina vyšetřovatelů, kteří na Donu Tysonovi pracovali, se domnívala, že Don Tyson měl být obviněný, ale vyšetřování bylo vždycky sabotované, často i zevnitř. Jeden tajný protidrogový agent dokonce prozradil, že jiný kriminální vyšetřovatel z tohoto oddělení, jménem Doug Fogley, poskytoval Donu Tysonovi fotografie tajných protidrogových agentů, kteří pracovali na jeho případu.

Nezávislý žalobce Donald Smaltz byl ve skutečnosti najatý, aby prověřil obvinění, že Don Tyson dával úplatky různým lidem, konkrétně ministru zemědělství Miku Espymu.

To, co z tohoto vyšetřování vzešlo, bylo velmi pozoruhodné. Zneužívání drog, distribuce drog, praní špinavých peněz, dokonce i nájemná vražda. Žalobce Donald Smaltz všechny tyto věci shromáždil, sestavil a řádně seřadil. Obrátil se na generální prokurátorku Janet Renovou a řekl: "Podívejte se, potřebuji rozšířit vyšetřování, nacházím tu víc než jen prosté úplatky." A co myslíte, že se stalo? Byl odmítnut. Tyson už najal své lobbisty a právníky, kteří se všichni obrátili na americký Kongres a snažili se všechny přimět, aby žalobce Donalda Smaltze zastavili.

Později, nezávislý žalobce Donald Smaltz a agenti FBI tři dny grilovali bývalého pilota Tyson Foods. Joe Henrickson tvrdil, že šestkrát přinesl bílé obálky od společnosti Tyson Foods obsahující čtvrtcentimetrový štos stodolarových bankovek do sídla úřadu guvernéra. V jednom případě pilot Joe Henrickson tvrdil, že manažer společnosti Tyson Foods předal v hangáru letadel společnosti ve Fayetteville obálku s penězi a řekl. Tohle je pro guvernéra Clintona.

Nezávislý žalobce Donald Smaltz později pro časopis Time uvedl: "Málem jsem spadl ze židle, když jsem slyšel Joea, jak to tvrdí. Převzal jsem otázky." Státní prokurátorka Janet Renová ale stále žalobci Donaldu Smaltzovi bránila, aby se touto otázkou zabýval.

2 chlapci v okresu Saline (smrt)

BILL CLINTON JAKO GUVERNÉR ARKANSASU ZAČLENIL DO VYSOKÝCH FUNKCÍ ŘADU ZKORUMPOVANÝCH POLICISTŮ, SOUDCŮ A POLITIKŮ, ABY ZAJISTIL DALŠÍ ÚSPĚCH OPERACÍ PAŠOVÁNÍ DROG A PRANÍ PENĚZ. VŠECHNO PROBÍHALO DOBŘE AŽ DO OSUDNÉ NOCI NA PODZIM 1987.

V okrese Saline byli v noci 23. srpna 1987 zabití dva chlapci, kteří byli ponechaní na železniční trati, aby je přejel vlak. O co šlo? 22. srpna 1987 strávil Kevin Ives noc se svým přítelem Donem Henrym. Z Donova domu odešli 23. srpna v brzkých ranních hodinách kolem půl jedné nebo ve tři čtvrtě na jednu. V brzkých ranních hodinách je přejel vlak. V oblasti byla malá přistávací dráha. V oblasti byla také pozorovaná a hlášená malá letadla létající velmi nízko se zhasnutými světly. Je téměř jasné, že chlapci viděli něco, co vidět neměli.

O tři týdny později byla jejich smrt státním soudním lékařem Fahmy Malakem označená za nešťastnou náhodu, ale rodiny a další příbuzní s tímto rozhodnutím nesouhlasili, protože se domnívali, že důkazy ukazovaly na vraždu. V té chvíli měli spoustu otázek a žádné odpovědi a fakta nesouhlasila s tím, co jim sdělili. Jejich rodiny se proto rozhodly získat druhý názor a narazily na odpor na všech frontách, jak u amerických orgánů činných v trestním řízení, tak u státní kriminální laboratoře, u všech, na které se obrátily. Získali soudní příkazy, požadovali vzorky všeho, co měla kriminalistická laboratoř k dispozici pro druhý posudek, a Fahmy Malak se soudním příkazům bránil. Odmítal se jim podřídit. Původní zjištění o společné sebevraždě prolomili houževnatí vyšetřovatelé, jejichž úsilí bylo opakovaně blokované orgány činnými v trestním řízení.

NAKONEC SE PROKÁZALO, ŽE DON HENRY BYL BODNUTÝ DO ZAD A KEVINU IVESOVI BYLA PŘED ULOŽENÍM JEJICH TĚL NA ŽELEZNIČNÍ TRAŤ ROZDRCENÁ LEBKA. FAHMY MALAK SI ALE STÁL ZA SVÝM ROZHODNUTÍM, ŽE CHLAPCI NA KOLEJÍCH PROSTĚ USNULI. ROZUMÍTE, JE ZCELA BĚŽNÉ, ŽE JENTAK USÍNÁTE NA KOLEJÍCH.

FAHMY MALAK BYL NA NALÉHÁNÍ GUVERNÉRA BILLA CLINTONA PONECHÁN VE FUNKCI PO ŘADU LET, PŘESTOŽE VEŘEJNOST DŮRAZNĚ ŽÁDALA JEHO ODVOLÁNÍ. DOKUD SE MALAKOVA ROZHODNUTÍ LÍBILA ÚŘADU GUVERNÉRA NEBO STÁTNÍ POLICII, ZŮSTÁVALA V PLATNOSTI BEZ OHLEDU NA JEJICH NEPRAVDĚPODOBNOST. MALAKŮV ZJEVNÝ NEDOSTATEK LÉKAŘSKÝCH ZNALOSTÍ DOSÁHL VRCHOLU, KDYŽ ROZHODL, ŽE JAMES MILAM, KTERÉMU BYLA USEKNUTA HLAVA, ZEMŘEL PŘIROZENOU SMRTÍ. PŘESTO HILLARY CLINTONOVÁ, KTERÁ MĚLA PRAVOMOC FAHMYHO MALAKA Z FUNKCE ODVOLAT, TRVALA NA TOM, ABY ZŮSTAL.

Přestože nikdo nebyl obviněný, stopa vedla do polostínu mafie dixie a arkansaské politické mašinérie. V tomto okrese Saline měl svůj obrovský ranč právě pašerák drog a hlavní spojenec Clintonů Dan Lasater. Někteří se domnívali, že chlapci zemřeli, protože omylem zachytili předávku drog, ale jiné informace naznačovaly, že předávka možná neobsahovala drogy, ale hotovost, zlato a platinu. Měla to být součást série výpadů, jejichž prostřednictvím byly osobám spolupracujícím s americkou rozvědkou vyplácené náhrady. Podle jedné z verzí byli chlapci obvinění, aby zakryli krádež zásilky osobami z mafie Dixie a arkansaské politické mašinérie. Podle dalších informací, byli tu noc na trati Clintonův spojenec, právník Dan Harmon, Keith McKaskle a Larry Rochelle. Ti kluci prostě jen sledovali místo shozu. A byli zvědaví, co se tam shazuje.

Keith McKaskle (smrt)

ŘADA LIDÍ SE OBRÁTILA NA POLICII S INFORMACEMI O VRAŽDÁCH DONA A KEVINA A NÁSLEDNĚ BYLI SAMI ZAVRAŽDĚNÍ. Krátce předtím, než byl Keith McKaskle zavražděný, věděl, že se chystá jeho vražda. Řekl své rodině sbohem, řekl přátelům sbohem. V noci před volbami v roce 1988 vytáhl z kapsy dvě mince, hodil je na bar v podniku Wagon Wheel a řekl: "Jestli Jim Steed prohraje volby, můj život nemá cenu ani dvou centů." A tu noc byl zavražděn.

Jeff Rhodes (smrt)

Jeff Rhodes byl mladý muž z Bentonu, který byl zavražděn v roce 1989. Krátce před svou smrtí zavolal svému otci do Texasu a řekl mu, že musí z Bentonu v Arkansasu odejít, že má pocit, že toho ví příliš mnoho o chlapcích na kolejích a o smrti Keitha McKasklea. O několik týdnů později byl Jeff Rhodes nalezený mrtvý. Byl střelený do hlavy. Pokusili se mu uříznout hlavu, ruce a nohy a zapálili ho na skládce. CELKEM ŠEST LIDÍ, KTEŘÍ MĚLI INFORMACE O VRAŽDÁCH CHLAPCŮ, BYLO NAKONEC TAKÉ ZAVRAŽDĚNO.

Šéfka protidrogové jednotky Jean Duffeyová (zastrašování)

Jean Duffeyová byla šéfkou protidrogové jednotky sedmého soudního okresu. Vedla tým protidrogových vyšetřovatelů po drogové stopě v okrese Saline, která ji dovedla přímo k Danu Harmonovi.

O tyto informace se podělila s federálním týmem z roku 1990, který vyšetřoval a zaměřoval se na korupci a drogy v okrese Saline a v centrálním Arkansasu. Kvůli jejímu zapojení do této akce jí bylo doslova vyhrožováno a byla nucená opustit stát Arkansas a skrývat se.

Kauzy z arkansaského podsvětí

V 80. a 90. letech probíhala zajímavá a vleklá kauza. Soukromý dodavatel pro arkansaský vězeňský systém přestal prodávat krev vězňů kanadskému zprostředkovateli a do dalších zemí v zámoří poté, co přiznal, že krev mohla být kontaminovaná virem AIDS nebo hepatitidy. Prodej krve vězňů v Americe byl zakázaný už dříve. Prodej krve arkansaských vězňů v osmdesátých letech se v Kanadě stal velkým skandálem, protože o něm byly zveřejněné zprávy. V Americe byl tento příběh široce ignorovaný.

V polovině 80. let vypukla další kauza přímo v Arkansasu. V roce 1985 byla znásilněná sedmnáctiletá sestřenice Billa Clintona. V této věci byl zatčen a uvězněn Wayne Dumond. Během čekání na rozsudek byl Wayne Dumond sám sexuálně napaden a vykastrován dvěma maskovanými muži. Místní šerif, později odsouzený na 160 let za vydírání a obchodování s drogami, vystavil Dumondova varlata ve sklenici na svém stole pod nápisem: "Takhle dopadnou lidé, kteří se v mém okrese chovají jako hlupáci." Komise pro podmínečné propuštění, po obdržení nových důkazů o Dumondově nevině, hlasovala o jeho propuštění po 4,5 letech ve vězení. Podle šéfredaktora Arkansas Democrat Gazette, tato skutečnost vyvolala u guvernéra Clintona "záchvat vzteku a dupotu" a jeho propuštění zablokoval.

V jiné kauze, dálniční policie v Arkansasu zabavila 3,1 milionu dolarů v hotovosti ze čtyř kufrů v lůžkové části tahače s návěsem. Řidič byl mimo jiné obviněn z praní špinavých peněz. Jednalo se o čtvrtý největší záchyt v americké historii a téměř padesátkrát větší než všechny nelegální peníze zabavené dálniční policií v Arkansasu za běžný rok. Takovýmito historkami bych mohl pokračovat dál, jen abychom si dokreslili zdejší situaci, ovšem tohle se manželů Clintonových nedotýká.

Prezidentská kampaň: Sponzoři a spojenci

V říjnu 1991 se tehdy už pětinásobný guvernér Arkansasu Bill Clinton rozhodl, že nastal ten správný čas ucházet se o prezidentský úřad. Postavil se tak proti stávajícímu republikánskému prezidentovi Georgi Bushovi staršímu. Konzervativní demokraté zahájili v roce 1988 sérii téměř 100 schůzek, které se konaly v domě Pam Harrimanové a na kterých se plánovala strategie převzetí Demokratické strany. Pam Harrimanová nakonec pro svůj druh demokratů shromáždila 12 milionů dolarů. Pravicoví demokraté se nakonec rozhodli pro Billa Clintona jako svou prezidentskou volbu. Bill Clinton byl zvolený kandidátem na základě série primárních voleb a volebních shromáždění, které vyvrcholily Národním sjezdem Demokratické strany v roce 1992, který se konal od 13. do 16. července 1992.

Bill Clinton si vybral za svého spolukandidáta senátora za Tennessee a bývalého prezidentského kandidáta z roku 1988 Ala Gora. Výběr Gora, který pochází z Clintonova sousedního státu Tennessee, byl v rozporu s oblíbenou strategií vyvažování jižanského kandidáta severním partnerem. Gore však posloužil k vyvážení kandidátky v jiných ohledech, protože byl vnímán jako silný zastánce rodinných hodnot a ekologických otázek. Clinton a Gore krátce nato zahájili autobusové turné po Spojených státech. Tehdy byla doba konce Studené války. Amerika měla za sebou válku v Perském zálivu, operace jako Pouštní bouře. George Bush starší kritizoval Clintona za četné sexuální skandály a vyhýbání se placení daní. To, jak víme, a jak si ještě ukážeme, byla naprostá pravda. Nicméně před sexuálními aférami Billa Clintona se podívejme na jeho sponzory.

V předchozích kapitolách jsem tu rozebíral holdingovou společnost a banku Worthen, která měla přímé vazby na zločinecké podsvětí. Např. v roce 1984 koupil velký podíl této banky Worthen indonéský miliardář s vazbami na Suharta Mochtar Riady. Dalším spoluvlastníkem této banky Worthen byl třeba investor známé banky zločinců Abdullah Taha Bakiš. Právě do této banky Worthen uložil Bill Clinton jako guvernér v roce 1985 arkansaské státní penzijní fondy. Kvůli rizikovým investicím banky Worthen ztratily tyto státní penzijní fondy 15 % své hodnoty.

Tedy, právě tato banka Worthen poskytla Billu Clintonovi v roce 1992 úvěrovou linku ve výši 3,5 milionu dolarů, což kandidátovi s nedostatkem hotovosti umožnilo dokončit prezidentské primárky. Indonéský miliardář James Riady, jeho rodina a zaměstnanci věnovali Billu Clintonovi a demokratické kampani 700000 dolarů. Když Bill Clinton zvítězil, tak vedoucí pracovník banky Lippo a hongkongský manažer John Huang a syn indonéského miliardáře Mochtara Riadyho, James Riady věnovali 100000 dolarů Clintonovu inauguračnímu fondu.

Další společnost Little Rock Worldwide Travel poskytla Billu Clintonovi 1 milion dolarů na odložené vyúčtování jeho volebních cest během kampaně. Clintonův poradce David Watkins se chlubil jednomu časopisu pro cestovatele: "Nebýt tu World Wide Travel, možná by se arkansaský guvernér nikdy neucházel o nejvyšší úřad v zemi." Ve skutečnosti bylo nepravděpodobné, že by bez velkorysosti banky Worthen a společnosti Worldwide mohl kandidát s nedostatkem peněz přežít pozdější primárky.

Časopis Money tehdy uvedl, že Bill Clinton ročně obdržel asi 1,4 milionu dolarů na vstupenkách na státem regulované závodiště Oaklawn, které rozdával sponzorům kampaně a dalším osobám.

Podle Brookse Jacksona ze CNN se komise, která regulovala jedinou chrtí dráhu v Arkansasu, scházela několikrát ročně v exkluzivním kynologickém klubu dráhy, přičemž Southland Greyhound Park platil těmto komisařům jídlo a pití.

Clintonovi začali ale být postupně miláčky těch největších bank z Wall Streetu. Jako předzvěst budoucího zájmu Wall Streetu o Hillary Clintonovou se už tehdy začínaly objevovat společnosti Goldman Sachs, Payne Webber, Salomon Brothers a Merrill Lynch, které Hillary finančně podporují dodnes. Na seznamu byla také budoucí královská hlava Pam Harrimanová. Bill Clinton ještě jako guvernér Arkansasu navázal první spojenectví s Wall Streetem. Už v jeho počátcích získal podporu od Kena Brodyho, ředitele Goldman Sachs, který se snažil proniknout do demokratické politiky. "Kdybych měl Kena Brodyho, který by pro mě pracoval v každém státě, byl bych jako Maytag a neměl bych co na práci", řekl Rahm Emanuel, který vedl Clintonův celostátní výbor pro získávání finančních prostředků a později se stal šéfem štábu Baracka Obamy. Bohatí dárci a potenciální sponzoři byli pozváni na vybranou sérii setkání s Billem Clintonem v luxusní manhattanské kanceláři investiční společnosti Blackstone. To je jeden z největších investičních fondů, který mimochodem masivně bohatne na covidové krizi. Ken Brody vzal Clintona na večeři s vysoce postavenými newyorskými podnikateli, včetně Boba Rubina. Nicméně na Wall Streetu můžeme pozorovat, jak bankéři skutečně vnímají americké volby. Jako sázku na burze. Vsadíme na oba stejně, a jeden z nich to určitě vyhraje. William Schreyer, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Merrill Lynch, vyjádřil podporu Georgi Bushovi staršímu tím, že jeho volebnímu výboru poskytl finanční příspěvek. Spojenectví bankéřů zůstalo zpočátku rozděleno mezi kandidáty, protože zvažovali, který muž bude nejlepší pro jejich vlastní mocenské dráhy, ale jejich dary byly hojné: příspěvky hypotečních a makléřských společností byly rozdělené zhruba 46 % pro Republikány a 54 % pro demokraty. Komerční banky nasypaly do kampaní v roce 1992 14,8 milionu dolarů v poměru téměř 50 ku 50.

Bill Clinton věděl, že přijetí bankéřů mu pomůže dosáhnout ve Washingtonu úspěchu, a to, co chtěl dosáhnout, se s jejich přáními beztak dobře shodovalo. Aby usnadnil svou politiku a udržel si vazby na Wall Street, vybral si za svého ekonomického poradce muže, který se významně podílel na jeho kampani, Roberta Rubina.

V roce 1980 se Robert Rubin dostal do řídícího výboru Goldman Sachs spolu s kolegou demokratem Jonem Corzinem. O deset let později byli Robert Rubin a Stephen Friedman jmenováni spolupředsedy Goldman Sachs. Rubinovy politické aspirace se setkaly s vhodnou příležitostí, když Bill Clinton získal Bílý dům.

25. ledna 1993 ho Clinton jmenoval asistentem prezidenta pro hospodářskou politiku. Krátce potom prezident pro svého druha vytvořil jedinečnou funkci, šéfa nově vytvořené Národní ekonomické rady. O deset let později prezident George W Bush pověřil stejnou funkcí Rubinova bývalého partnera Stephena Friedmana. Takto bych mohl pokračovat dál, ale rozebíráním jmen bankéřů, jejich funkcí, období a vazby s Clintonovými bych ztratil příliš mnoho času nezáživným a nudným výkladem. Tohle nám ale poskytuje zajímavý vhled do situace, zda si přímo Wall Street nepěstoval Clintony jako své plnokrevné a ušlechtilé bílé koně, kteří byli zástěrkou pro jejich obří finanční machinace v síti bank, které jsem popisoval u úřadu pro financování rozvoje, praní peněz z drog a síť bank po celé Americe, skrze které se tyto peníze čistily. Ještě se tomu budu věnovat v závěru, protože tento aspekt je podle mě nejdůležitější, abychom pochopili roli Clintonových. Ale pojďme dál.

Prezidentská kampaň: Sexuální skandály

Během primárek v New Hampshire v roce 1992 se však objevily první náznaky problémů, které byly téměř předzvěstí budoucnosti. Na veřejnost totiž začaly pronikat četné sexuální aféry a kauzy Billa Clintona s desítkami žen. Tehdy byla proto zřízená masivní hlídka, která měla za úkol vyhrožovat, koupit nebo jinak zneškodnit desítky žen, které měly s Billem Clintonem sexuální styk. Clintonova tehdejší volební kampaň využívala soukromé detektivy v rozsáhlé operaci, o které se v té době žertovalo, ale později se na tuto operaci pohlíželo jako na formu vydírání i psychického a fyzického zastrašování. BETSY WRIGHTOVÁ, BÝVALÁ ŠÉFKA CLINTONOVA ŠTÁBU, PŘIZNALA, ŽE BYLA NAJATA, ABY VEDLA MEDIÁLNÍ POMLOUVAČNÉ KAMPANĚ PROTI KAŽDÉMU, KDO HODLÁ ŘÍCT PRAVDU O GUVERNÉROVÝCH SEXUÁLNÍCH ZVYCÍCH. BYLA PŘIPRAVENA JÍT PO NEJMÉNĚ 26 ŽENÁCH, KTERÉ MĚLY POTENCIÁL ZNIČIT CLINTONOVU ŠANCI NA PREZIDENTSKÝ ÚŘAD.

Hlavní média cenzurovala druhý sexuální skandál Billa Clintona, který se objevil v bulvárním plátku jen několik dní před primárkami v New Hampshire. Příběh v deníku Globe obvinil Billa Clintona ze vztahu se ženou, která tvrdila, že Clinton byl otcem jejího dítěte. Žena také tvrdila, že se s Billem Clintonem účastnila skupinových sexuálních sezení. Žena se ale v té době nacházela v Austrálii.

Milenka Sally Perdueová (zastrašování)

Jednou z Clintonových milenek byla bývalá Miss Arkansas Sally Perdueová. Sally Perdueová byla další ženou, která měla poměr s Billem Clintonem mezi srpnem až prosincem 1983. Sally Perdueová měla byt v Little Rocku a Clintonova ochranka ho vysazovala u jejího bytu a jezdila parkovat do lesa. NA NÁKLADY DAŇOVÝCH POPLATNÍKŮ BYLI KE CLINTONOVĚ PŘEPRAVĚ TAM A ZPĚT DO SALLYINA DOMU VYUŽÍVÁNI STÁTNÍ POLICISTÉ A VLÁDNÍ VOZIDLA. Když Clinton skončil s vyřizováním svých záležitostí, blikal světlem na verandě a oni věděli, že si pro něj mají přijít.

Sally Perdueová vystoupila v pořadu show Sally Jessy Raphaelové a tvrdila, že měla poměr s Billem Clintonem. Později prozradila londýnskému Sunday Telegraph, že státní policisté u ní často vysazovali Billa Clintona v jeho běžeckém oblečení: "Viděl můj klavír Steinway, šel rovnou k němu a požádal mě, abych zahrála… Když ho teď vidím, prezidenta Spojených států, jak se setkává se světovými lídry, nemůžu tomu uvěřit… Pořád jsem měla jeho fotku, jak má na sobě mou černou noční košili a špatně hraje na saxofon. … ten kluk, jak jde po špičkách přes park a zachytí se o plot. Jak jsem ho měla brát vážně?"

PO SVÉM POKUSU O ZVEŘEJNĚNÍ SALLY PERDUEOVÁ PŘIŠLA O PRÁCI A ZAČALA DOSTÁVAT VÝHRUŽNÉ TELEFONÁTY A DOPISY.

Miss Arkansas Sally Perdueová tvrdila, že ji po televizním pořadu navštívil muž, který se označil za agenta Demokratické strany a který ji varoval, aby neprozrazovala podrobnosti o aféře cituji: "Říkal, že na vysokých místech jsou lidé, kteří o mě mají strach, a chtěli, abych věděla, že se mi vyplatí držet jazyk za zuby. Kdybych byla hodná holčička a nezabila posla, měla bych vystaráno na celý život: federální zaměstnání, nic luxusního, ale pravidelnou výplatu… Už nikdy bych se nemusela bát. Ale kdybych tu nabídku nepřijala, pak by věděli, že chodím běhat sama, a on by mi nemohl zaručit, co se stane s mýma krásnýma nožičkama." Také jí nabídli 60000 dolarů za mlčení, ale ona odmítla.

Miss Arkansas Sally Perdueová tvrdila, že později našla na sedadle řidiče svého džípu ostrý náboj do brokovnice a měla rozstřílené zadní okno.

PŘESTOŽE JEJÍ PŘÍBĚH POTVRDILA ŘADA SVĚDKŮ, AMERICKÝ TISK JEJ ODMÍTL OTISKNOUT.

Milenka Gennifer Flowersová (zastrašování)

Gennifer Flowersová byla jednou z žen, která s Billem Clintonem udržovala sexuální vztah. Gennifer Flowersová STÁLA PŘED ROZHODNUTÍM: BUĎ MLČET A ZÍSKAT MÍSTO VE VLÁDĚ, NEBO VYJÍT NA VEŘEJNOST A ČELIT ÚTOKU NA SVŮJ CHARAKTER V TISKU.

Gennifer Flowersová nahrála svůj poslední rozhovor s Billem Clintonem. Na nahrávce Clinton pronesl: "Pokud se tě někdy zeptají, jestli jsi se mnou o tom mluvila, můžeš říct, že ne." Clinton popisoval Maria Cuoma jako "podlého hajzla", a když Gennifer Flowersová odpověděla: "Nedivila bych se, kdyby neměl nějaké mafiánské konexe," Bill Clinton odpověděl: "No, choval se jako jeden z nich," a následoval smích.

O novinářích Clinton radil: "Když na vás někdy udeří, prostě řekněte ne a jděte dál. Nemohou s tím nic dělat.“ Gennifer Flowersová o tom později sdělila: "Čekala jsem, že se na to podívají a přijdou s vámi udělat rozhovor. Ale když to všichni na záznamu popřeli, žádný problém."Mnohé noviny, včetně Washington Post a New York Times, nedaly svým čtenářům vědět, co bylo na nahrávkách.

Gennifer Flowersová uvedla, že jí po jejím odhalení bylo vyhrožováno smrtí a že její dům byl vypleněn.

Stážistka Mary Caitrin Mahoneyová (smrt)

Mary Caitrin Mahoneyová, bývalá stážistka v Bílém domě, byla v roce 1997 pětkrát střelena při popravě tří zaměstnanců Starbucksu v Georgetownu. Další dvě oběti byly zastřelené pouze jednou. Žádné peníze nebyly odcizené. Žádní sousedé neslyšeli výstřely. Informátor, který policii v případu pomáhal, byl zavražděný, když byl vyslaný do zpackané drogové akce.

Později na to poukázala i Monika Lewinská, která při jedné příležitosti řekla, že nechce skončit jako bývalá stážistka v Bílém domě Mary Caitrin Mahoneyová, která byla zabita při popravě ve Starbucks.

Stážistky Monika Lewinská a Linda Trippová (zastrašování)

Monika Lewinská sdělila Lindě Trippové do telefonu: "Víte, moje máma měla velký strach, že na mě někoho pošle, aby mě zabil." "To je pravda," říká.

Monica Lewinská sdělila dále Lindě Trippové, že kdyby lhala pod přísahou cituji: "vypsala bych vám šek." Také Lewinská Trippové řekla: "Chci říct, že když řekneš pravdu, můžeš se dostat do problémů. Nevím, proč bys to chtěla udělat." A také sdělila: "Nevím, jestli je to pravda. Těmto, těmto lidem bych ze strachu o svůj život nezkřížila cestu." Podle několika zpráv Lewinská při jiné příležitosti řekla, že nechce skončit jako bývalá stážistka v Bílém domě Mary Caitrin Mahoneyová, která byla zabitá při popravě ve Starbucks.

Linda Trippová byla kvůli ohrožení svého života izolovaná v bezpečném domě FBI.

Členové Clintonovy ochranky promlouvají: Larry Patterson a Roger Perry

V PROSINCI 1993 VYSTOUPILI BÝVALÍ ČLENI OCHRANKY BILLA CLINTONA S PODROBNÝMI INFORMACEMI O GUVERNÉROVÝCH SEXUÁLNÍCH STYCÍCH S ŘADOU ŽEN. DŮSTOJNÍK LARRY PATTERSON A DŮSTOJNÍK ROGER PERRY, OBA VETERÁNI ARKANSASKÉ POLICIE, ODVÁŽNĚ PROMLUVILI DO ZÁZNAMU. DALŠÍ DVA POLICISTÉ, KTEŘÍ PŮVODNĚ MLUVILI MIMO ZÁZNAM, BYLI POZDĚJI IDENTIFIKOVANÍ JAKO DANNY FERGUSON A RONNIE ANDERSON. V DUBNU 1994 SE PŘIHLÁSIL PÁTÝ POLICISTA, L D BROWN, A POTVRDIL JEJICH VÝPOVĚDI. DODAL, ŽE CLINTONOVÝCH SEXUÁLNÍCH PARTNEREK BYLO V DOBĚ, KDY BYL ZAMĚSTNANÝ U GUVERNÉRA, VÍCE NEŽ 100.

MEZI SLUŽEBNÍ POVINNOSTI POLICISTŮ PATŘILO OSLOVOVÁNÍ ŽEN, ABY PRO CLINTONA ZÍSKALI JEJICH TELEFONNÍ ČÍSLA, VOZILI HO NA MÍSTA SCHŮZEK VE STÁTNÍCH VOZIDLECH, HLÍDALI HO BĚHEM SEXUÁLNÍCH SCHŮZEK, ZAJIŠŤOVALI MU HOTELOVÉ POKOJE A LHALI HILLARY CLINTONOVÉ O JEHO POBYTU. VÝPISY TELEFONNÍCH HOVORŮ A DALŠÍ POTVRZUJÍCÍ DŮKAZY TYTO ZPRÁVY PLNĚ PODPOŘILY.

Podle svědectví důstojníka arkansaské státní policie, člena Clintonovy ochranky Larryho Pattersona: "Při několika příležitostech jsem viděl Billa Clintona při sexuálních aktech. Když jsem buď blokoval silnici, nebo pracoval jako ochranka v sídle guvernéra, viděl jsem to na vlastní oči, takže to nejsou žádné fámy, ale informace z první ruky. Když jste s ním byli poprvé nebo podruhé sami a viděli jste nějakou atraktivní ženu, řekl vám: "Hej, Larry. Co bys s ní chtěl udělat?" A víte, tohle je guvernér státu Arkansas. Říkal vám: "Larry, vidíš tu blonďatou dámu v zeleném oblečení? Zjisti mi její jméno a telefonní číslo." Říkal: "Má takový ten pohled, co se k ní blíží." A to bylo slovní spojení, které používal docela často. A několikrát jsem vyšel mezi lidi; nikdy se mi nestalo, že by mi některá z těch žen odmítla dát své jméno a adresu. Museli jsme pracovat přesčas, abychom mohli stát někde venku a blokovat silnici nebo stát na nějaké příjezdové cestě nebo sedět v nějakém bytovém komplexu, zatímco on se chodil starat o své přítelkyně. Využívaly se státní peníze. Bill Clinton mi řekl, že je to součást mé práce, aby se lidé nedozvěděli o jeho aférách."

Podle výpovědi dalšího příslušníka arkansaské státní policie a člena Clintonovy ochranky Rogera Perryho: "Celá konverzace ve vozidle během dvouhodinové jízdy z jednoho místa na druhé, se zcela jistě týkala sexu a žen nebo vtipů. Ve skutečnosti se lidí ptal, jak provádějí orální sex se ženami v autě. Takové konverzace jsem se účastnil. Ptal se, jestli jste někdy měli dvě až tři ženy najednou v jedné posteli; takové věci. Bill Clinton tím byl posedlý. Většinu svého volného času trávil tím, že se snažil přijít na způsob, jak být se ženami, se kterými chtěl být. Během volební kampaně byl diskrétnější než v běžném roce, kdy byl guvernérem, tedy v roce volna. Měl určité vojáky, které používal pro určité ženy. A Larry Patterson a Danny Ferguson byli využívaní zejména pro dvě ženy. Při jedné příležitosti, byl to vánoční průvod roku 1989 v malém městečku v severovýchodním Arkansasu, si vybral z davu jednu dámu a požádal mě, abych zjistil, kdo to je. Pořád mluvil o tom, jak je krásná, jak jí to sluší, jak má velká prsa a podobně. A já jsem zjistil, že má zájem o státní práci. A ona mi dala své jméno a číslo a já jsem jí řekl: "No, třeba ti guvernér zavolá. Nebo vám můžu zavolat já?"

A když jsme nastoupili do auta, dal jsem guvernérovi její jméno s telefonním číslem a řekl jsem: "To se vám bude líbit, ona má zájem o státní práci." Tak jsem ji zavolal. A on řekl: "Dobrá, dobrá.“ Příště jsem tu dámu viděl, když pracovala pro Billa Clintona v jeho prezidentské kampani v noci, kdy oznámil svou kandidaturu na prezidenta. O většinu žen, se kterými měl Bill Clinton sexuální aféry, bylo dobře postaráno. Měly dobrou práci nebo jejich manželé skončili s dobrou prací. Bylo o ně dobře postaráno a skutečný čas strávený snahou utajit tyto aféry v době, kdy byl guvernérem, nebyl vůbec takový, jako když oznámil, že kandiduje na prezidenta."

VE SNAZE UMLČET POLICISTY ZAHÁJILA CLINTONOVA ADMINISTRATIVA PROMYŠLENÝ PROTIÚTOK, KTERÝ ZAHRNOVAL NALÉHÁNÍ NA Dannyho FERGUSONA, ABY ZMĚNIL SVOU VÝPOVĚĎ, A VZNÁŠENÍ FALEŠNÝCH OBVINĚNÍ Z POJISTNÝCH PODVODŮ PROTI Rogeru PERRYMU A Larrymu PATTERSONOVI.

Další člen Clintonovy ochranky, L. D. Brown, je bývalým vojákem Arkansasu. V roce 1984 se tento Clintonův osobní strážce, státní policista L. D. Brown, ucházel o místo v CIA. Bill Clinton mu poskytl pomoc při psaní přihlášky, včetně toho, aby byla více reaganovská, pokud šlo o téma Nikaraguy. Podle Browna se v Dallasu setkal s náborářem CIA, kterého později identifikoval jako bývalého člena štábu viceprezidenta Bushe. Na pokyn verbíře se také v restauraci v Little Rocku setkal s proslulým drogovým dealerem Barrym Sealem a později se k Sealovi připojil při letu do Hondurasu s údajnou zásilkou zbraní M16 a zpátečním nákladem tašek. L. D. Brown dostal za let 2500 dolarů v malých bankovkách. L. D. Brown byl znepokojený touto misí, a tak se prý poradil s Billem Clintonem, který mu řekl: "To zvládneš, nic si z toho nedělej." Při druhém letu našel L. D. Brown v tašce kokain a opět požádal Billa Clintona o radu. Clinton konzervativnímu Brownovi řekl: "Tvůj kamarád Bush o tom ví" a o kokainu Clinton prohlásil, že to prý byla Lasaterova dohoda. I jeho později zastrašovali. L. D. Brown tvrdil v roce 1997, že ho v Anglii oslovili v autobuse a nabídli mu 100000 dolarů a práci, když změní svou výpověď v kauze Whitewater. Druhá nabídka byla údajně učiněná v Little Rocku.

Milenka Paula Jonesová

8. KVĚTNA 1991 PRACOVALA PAULA JONESOVÁ, STÁTNÍ ZAMĚSTNANKYNĚ ARKANSASKÉ KOMISE PRO PRŮMYSLOVÝ ROZVOJ, U REGISTRAČNÍHO PULTU NA GUVERNÉROVĚ KONFERENCI O ŘÍZENÍ KVALITY V HOTELU EXCELSIOR. HLAVNÍM ŘEČNÍKEM MĚL BÝT GUVERNÉR BILL CLINTON. Cituji Paulu Jonesovou:

"Oslovil mě jeden z osobních strážců Billa Clintona jménem Danny Ferguson, dal mi číslo a já jsem se ho zeptala, co to je. Natáhla jsem ruku a on řekl, že je to číslo na hotelový pokoj, že by se se mnou guvernér rád setkal. No, byla jsem překvapená a tak trochu jsem to probrala se svým spolupracovníkem a neměli jsme žádný důvod se domnívat, že mu nemůžeme věřit. Takže jsem souhlasila, že půjdu na pokoj a setkám se s Billem Clintonem. Přišla jsem do místnosti a guvernér Clinton mi otevřel dveře, aby se se mnou setkal. Byl to pokoj, ve kterém nebyly žádné postele. Byly tam gauče a podobné věci. Byla to spíše místnost zasedacího typu. A on se mě zeptal na mou práci, jak se mi líbí a kdo je můj šéf, a já mu to řekla. A on se zmínil, že se mu líbí, jaké mám křivky na těle, a že se mu líbí, jak mi vlasy sahají po zádech, doprostřed zad. Pak se ke mně pokusil naklonit a chtěl mi dát ruku na nohu, což se stalo tak rychle… a chtěl mě políbit na krk… stalo se to tak rychle… chtěl se ke mně naklonit a políbit mě na krk, když mi dával ruku na nohu, a já jsem couvla a řekla jsem: "Tohle nechci dělat," a řekla jsem: "Myslím, že už musím jít.“ A pak vstal, ještě než jsem se nadála, shodil si kalhoty a Bill Clinton mě požádal, abych mu provedla orální sex, což jsem odmítla. A já jsem vyskočila a řekla mu: "Musím okamžitě jít." A on se na mě podíval.

V tu chvíli mi řekl: "Kdybys měla jakékoliv potíže, máš Davea Harringtona, svého šéfa, ať mě okamžitě kontaktuje." V tu chvíli jsem mu sdělila, že jsem se na něj obrátila. Řekla jsem, no, "odcházím," a pokračovala jsem chodbou ke dveřím a on šel za mnou a řekl, jestli bychom to mohli zkusit nechat mezi sebou. A tak jsem sjela výtahem dolů, vrátila se k registračnímu pultu. " Konec citace výpovědi Pauly Jonesové.

Paula Jonesová poskytla tyto exkluzivní informace deníku Washington Post a novináři Mikovi Isakofovi. Chtěli jsme být s Washington Post co nejotevřenější a Mike Isakofov řekl Paule, že pokud jde o něj, věří Paule a že si myslí, že by se ten příběh měl vyprávět. Novinář Mike Isakofov řekl, že byli připravení ten příběh zveřejnit a že půjdou do redakce a ten příběh jim předloží.

Ovšem rázem se dozvěděli, že Mikea Isakofova z Washington Postu suspendovali a že mezi redakcí Washington Postu a novinářem Mikem Isakofovem došlo k velké roztržce.

PAULA JONESOVÁ PODALA ŽALOBU NA PREZIDENTA BILLA CLINTONA KVŮLI SEXUÁLNÍMU OBTĚŽOVÁNÍ. TÉHOŽ DNE BYLA PROTI PAULE JONESOVÉ SPUŠTĚNÁ MASIVNÍ POMLOUVAČNÁ KAMPAŇ V MÉDIÍCH.

Bývalá manželka Clintonova bodyguarda Kathy Fergusonová (smrt)

Pět dní poté, co byl člen Clintonovy ochranky Danny Ferguson jmenovaný spoluobžalovaným v soudním procesu s Paulou Jonesovou, byla jeho bývalá manželka Kathy Fergusonová nalezena mrtvá. Bylo to konkrétně 5 listopadu 1994. Zanechala dopis na rozloučenou, ale tělo bylo nalezené v jejím obývacím pokoji vedle sbalených zavazadel, jako by se chystala na výlet. Měsíc potom, konkrétně 6 prosince 1994, byl na jejím hrobě nalezený mrtvý zastřelený snoubenec Kathy Fergusonové, státní policista Arkansasu, Bill Shelton. Zanechal po sobě vzkaz: "Už to nemůžu vydržet." Místní policejní náčelník prohlásil: "V hlavě vám to vyvolává velké otázky. Proč?" Obě oběti byly střelené zezadu do hlavy, což je v případě sebevraždy poněkud neobvyklé.

Svědkyně Kathleen Willeyová (zastrašování)

Kathleen Willeyová před svým svědectvím v rámci vyšetřování Clintonova případu tvrdila, že pneumatiky jejího auta byly záhadně propíchané desítkami hřebíků a kočka, kterou měla mnoho let, náhle zmizela. Jackie Juddová z ABC uvedla: "Tehdy, jen několik dní předtím, než začátkem ledna vypovídala v soudním procesu s Clintonovou milenkou Paulou Jonesovou, si Kathleen Willeyová šla zaběhat nedaleko svého domu, když ji oslovil cizí muž. Muž věděl, co se u ní doma stalo, a zeptal se jí, jestli jsou pneumatiky opravené a jestli se kočka našla." Muž se pak údajně Kathleen Willeyové zeptal: "Copak jsi nepochopila, co se stalo?" a odběhl pryč.

Další milenky

ŘADA ŽEN, KTERÉ MĚLY SEXUÁLNÍ VZTAHY S BILLEM CLINTONEM, DOSTALY VÝMĚNOU ZA MLČENÍ VÝZNAMNOU PODPORU V JEJICH KARIÉŘE. BETH COLSONOVÁ BYLA BILLEM CLINTONEM JMENOVANÁ SOUDKYNÍ ARKANSASKÉHO ODVOLACÍHO SOUDU.

REGINA BLAKELYOVÁ ZÍSKALA PRÁCI U CBS NATIONAL VE WASHINGTONU, KDE SE VĚNOVALA BÍLÉMU DOMU.

STEJNĚ TAK DEBORAH MATHISOVÁ ZÍSKALA LUKRATIVNÍ PRÁCI V TISKOVÉM ODDĚLENÍ BÍLÉHO DOMU.

SUSAN WHITAKEROVÁ SE STALA SPOJKOU MEZI ARKANSASKÝM STÁTNÍM KAPITOLEM A BÍLÝM DOMEM.

ELIZABETH WARDOVÁ ZÍSKALA MÍSTO U BLÍZKÝCH PŘÁTEL CLINTONOVÝCH, HOLLYWOODSKÝCH PRODUCENTŮ HARRYHO THOMASONA A LINDY BLOODWORTHOVÉ THOMASONOVÉ.

A JO JENKINSOVÁ ZÍSKALA VYSOKOU POZICI VE SPOLEČNOSTI AP&L.

Závěr

To je všechno v tomto druhém díle, co uslyšíte v díle třetím, závěrečném? Podívám se na to, jak se Clintonovi začínali zabydlovat v Bílém domě. Bill Clinton už tehdy začínal vycházet svým starým lobbistům, kamarádům a podporovatelům. Šlo třeba o významné vztahy s mafií takzvaných čínských triád. To zajišťoval tehdejší ministr obchodu Ron Brown, který potom záhadně zemřel, když se zřítilo letadlo, na jehož palubě seděl. Bill Clinton jako prezident omilostnil třeba Jacka Pakise, kámoše jeho matky Virginie z dob hraní na automatech. Bill Clinton byl zvolený do Bílého domu podruhé. Podívám se na bývalou Jugoslávii, zmíním Billa Clintona a jeho roli v Pizzagate, ať to máme všechno pohromadě, podívám se na Hillary na postu ministryně zahraničí za Baracka Obamy a její kandidaturu na prezidentku v roce 2016. Budu se věnovat únikům e-mailů ze soukromého serveru Hillary Clintonové, a na tomto pozadí se odehrál souboj FBI, která to chtěla vyšetřit a CIA, která na to házela deku. Podívám se také na praní peněz přes jakoby charitativní činnost nadace Clintonových. Prozkoumám další záhadné vraždy blízkých Clintonových pracovníků a členů jeho týmu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *