Historie v souvislostech

Chcete-li mě pravidelně podpořit, zašlete prosím drobnou, ale pokud možno pravidelnou částku na účet:
217845530/0300
Iban: CZ90 0300 0000 0002 1784 5530
BICSWIS: CEKOCZPP
Můžete také jednoduše použít QR kódy.

100 Kč

250 Kč

500 Kč

Pomůže také sdílení na sociální sítě.

A k čemu použijeme Váš dar? Dozvíte se zde.

CIA na Ukrajině

audio
PDF
epub

Pořad se zaměřuje na dlouhodobý plán USA, který spočíval v podpoře nacismu v Evropě. V úvodu jsou představené organizace OSS, předchůdkyně CIA a postava ukrajinského nacionalisty Stepana Banderu. Následně jsou v pořadu popsány aktivity agentů CIA na Ukrajině a jejich vliv na politiku a média. Jsou zmiňovaná jména jako Oleh Tyahnybok, Andrij Parubij, Dmytro Jaroš a další. Dále se pořad věnuje tématům jako nákup levných nemovitostí v době krize, směrnice zpravodajské komunity 304, snižování cen pomocí války a trénování tajných ukrajinských jednotek. Pořad se také dotýká vlastnictví médií a vlivu CIA na jejich obsah. V závěru se pak pořad zaměřuje na vztah CIA a internetu. Celkově se pořad snaží ukázat, jaký měla CIA vliv na Ukrajině od druhé světové války až do současnosti.

Úvod

Protože Ukrajina je dnes velmi ožehavým tématem, rozhodl jsem se ponořit do zpravodajských výstupů a informací. Našel jsem totiž unikátní materiály o tom, jakým způsobem CIA infiltrovala kyjevskou politiku, tedy Ukrajinskou Nejvyšší radu a jak díky neziskovému sektoru postupně prováděla infiltraci i do médií a takzvané občanské společnosti. Jsou to nesmírně výbušné materiály a mnozí z nás budou jistě značně překvapení a možná šokovaní, do jaké míry CIA Ukrajinu infiltrovala.

Jen pro prorežimní špicly a protektorátní pinčly podotýkám, že v případě obvinění jsem ochotný doložit kompletní písemné materiály, které mám uložené v bezpečí na cloudu pro všechno, o čem budu psát v tomto dokumentu, takže ani nezkoušejte zpochybňovat mé informace. Všechno mám písemně zdokumentované.

OSS/CIA a StepanBandera

Historie operací amerických zpravodajských služeb na Ukrajině je pro nás velmi poučná. Tuto kapitolu podrobně rozvedu v mém připravovaném pořadu Drogy a CIA, ale v první řadě je třeba se obeznámit s konkrétní divizí úřadu CIA. Tento úřad, CIA založila po jejím vzniku po Druhé světové válce. O co jde. Jedním z prvních činů nově vytvořené americké Rady národní bezpečnosti v roce 1947 bylo vyprání "více než 10 milionů dolarů z ukořistěných prostředků mocností Osy, které měly ovlivnit italské volby v roce 1948". Toto využívání mimoúčetního financování zločinných aktivit bylo ukotvené do systému v roce 1948 vytvořením tajného úřadu.

Ten se jmenoval Úřad pro koordinaci politiky (Office ofPolicyCoordination) aje základním stavebním kamenem. Úkolem tohoto tajného úřadu bylo zapojit se do podvratné činnosti proti nepřátelským státům vůči americkým zájmům, zejména proti komunistům. Tento úřad získával překupníky drog v Evropě jako spojence při obraně západoevropských států před rizikem komunistického, nebo ruského převratu. Od samého počátku poválečné éry hledal Washington vlastní zmocněnce pro boj s hrozbou, kterou vnímal jako světovou revoluci. Někteří z těchto zmocněnců jsou dnes prakticky zapomenutí.

Tím se už dostávám ke spojencům Američanů v Evropě. Mezi nimi byli například Banderovští partyzáni z Ukrajiny, původně organizovaní Hitlerovými SS, kteří vedli prohranou bitvu proti Rusku až do počátku 50. let. Kdo myslíte, že po Hitlerovi převzal podporu těchto Banderovskýchpartizánů z Ukrajiny? Byli to američané, protože partizáni přece bojovali proti Rusku. V tomto boji bylo všechno dovoleno. Byl to konkrétně americký Úřad pro koordinaci politiky.

Důstojníci OSS, což byla předchůdkyně CIA, za druhé světové války propustili v roce 1944 z vězení StepanaBanderu. Bandera byl nacistický kolaborant, jehož milice vraždily na východní frontě Poláky, Židy a komunistické dělníky. Američané StepanaBanderu naverbovali, aby mohl bojovat proti postupujícímu Sovětskému svazu. Nic se od té doby nezměnilo.

V roce 2004 poprvé CIA iniciovala svou "oranžovou revoluci" za stejným účelem, zmařit postup Rusů. Byla to jedna z prvních barevných revolucí a podíleli se na ní stejní lidé, které CIA zaměstnala při svém puči v roce 2014. Více o této fascinující historii CIA budu rozebírat v mých připravovaných pořadech Drogy a CIA a druhém pořadu Psychologie „DeepState“.

Agenti CIA na Ukrajině

Jak potvrdila bývalá náměstkyně amerického ministra zahraničí Victoria Nulandová, klíčové organizace na Ukrajině včetně neonacistické strany Svoboda byly Washingtonem v roce 2014 štědře podporované, cituji:

"Investovali jsme více než 5 miliard dolarů, abychom Ukrajině pomohli dosáhnout těchto a dalších cílů. Budeme i nadále podporovat Ukrajinu v budoucnosti, kterou si zaslouží."

Západní média se z nějakého zvláštního důvodu vyhýbají analýze složení a ideologického základu vládní koalice na Ukrajině. Slovo "neonacistická" je dodnes ve spojení s Ukrajinou tabu. Proč? U nás je podle čtvrtletních zpráv o extrémismu ministerstva vnitra každý druhý „nácek“, nebo „fašoun“, ale Ukrajina nic? Jak je to možné? Spojení ukrajinští nacisté bylo vyloučené ze slovníku komentářů mainstreamových médií. Novináři dostali pokyn nepoužívat výraz "neonacista" pro označení strany Svoboda a Pravý sektor. Je proto důležité uvést konkrétní strany a jejich vedoucí představitele. To provedu hned na samotném začátku, abychom měli definitivně jasno. Jak ve svých pořadech stále tvrdím, všude hledejme konkrétní osoby se jmény z masa a kostí. Jedině tak se vyhneme různým chimérám, dohadům a domněnkám.

Oleh Tyahnybok

Oleh Tyahnybok je vůdcem neonacistické strany Svoboda. Dokonce americký senátor John McCain se setkával s tímto vůdcem strany Svoboda Olehem Tyahnybokem poměrně často a opakovaně.

Andrij Parubij

Spoluzakladatelem této neonacistické strany Svoboda je Andrij Parubij. Měli bychom vědět, že tato strana Svoboda se původně jmenovala Sociálně-národní strana Ukrajiny a teprve až potom se přejmenovala na stranu Svoboda. Už to samotné o něčem vypovídá. Andrij Parubij je spolu s vůdcem strany Olehem Tjahnybokem stoupencem ukrajinského nacisty StepanaBandery, který se za druhé světové války podílel na masovém vyvražďování Židů a Poláků. Andrij Parubij byl po kyjevském majdanu jmenovaný tajemníkem Výboru národní bezpečnosti aobrany pro ozbrojené síly, orgány činné v trestním řízení, národní bezpečnost a rozvědku. Výbor národní bezpečnosti a obrany je ústředním rozhodovacím orgánem. Ačkoli v jeho čele formálně stojí prezident, řídí ho sekretariát se 180 zaměstnanci, včetně odborníků na obranu, zpravodajské služby a národní bezpečnost. Andrij Parubij byl jedním z hlavních vůdců oranžové revoluce v roce 2004. Jeho organizace byla financovaná Západem. Západní média ho označují za velitele hnutí Euromajdan.

Dmytro Jaroš

Parubijovým zástupcem delegace Svobody v Parlamentu byl Dmytro Jaroš. Dmytro Jaroš byl během protestního hnutí Euromajdan vůdcem neonacistické polovojenské jednotky Hnědé košile. Vyzýval k rozpuštění Strany regionů a Komunistické strany. Těmto dvěma neonacistickým subjektům v ukrajinské Nejvyšší radě, tedy straně Svoboda a Pravý sektor, byly svěřené klíčové funkce, které jim de facto zajišťovaly kontrolu nad ozbrojenými silami, policií, justicí a národní bezpečností. Zatímco Jaceňukova strana Vlast kontrolovala většinu portfolií, členové Svobody a Pravého sektoru obsadily klíčové pozice v oblastech obrany, prosazování práva, vzdělávání a ekonomických záležitostí.

Oleksandr Syč

Oleksandr Syč ze strany Svoboda byl jmenovaný místopředsedou vlády pro ekonomické záležitosti.

Serhij Kvit

Neonacistická strana Svoboda byla odměněná také postem ministerstva školství, které vedl Serhij Kvit.

Andrij Machnyk a Ihor Švaik

Neonacistická strana Svoboda dostala také ministerstvo ekologie a ministerstvo zemědělství. Ekologii měl Andrij Machnyk a zemědělství zase Ihor Švaik. Všechno lidé ze strany Svoboda.

Jurij Sirotyuk

Člen rady strany Svoboda je Jurij Sirotyuk. Právě on před několika lety prohlásil v pořadu televizní stanice Kanál 112, že Ukrajina má jen 10 let na to, aby zničila Rusko, jinak prý neuhájí svoji ukrajinskou státnost. Velmi konstruktivní přístup k jednání se sousední zemí, co myslíte?

Oleh Machnickij

Neonacistická strana Svoboda jmenovala do funkce generálního prokurátora Ukrajiny Oleha Machnického přímo z této strany Svoboda. Jaká spravedlnost asi panovala, když prokuraturu Ukrajiny vedl známý neonacista, když strana jmenovala svého člena do nejvyšší pozice justice?

Tetyana Černovolová

Pozice ve vládě byly přidělené také bývalým členům neonacistické okrajové organizace Ukrajinské národní shromážděníUkrajinská národní sebeobrana (UNA-UNSO). TetyanaČernovolová je v západním tisku líčená jako křižácká investigativní novinářka. Proč „presstitutky“ z mainstreamu nezveřejňují její dřívější angažmá v této nacistické straně Ukrajinská národní sebeobrana? Právě tato strana ji dokonce jmenovala předsedkyní vládního protikorupčního výboru.

Dmytro Bulatov

Ministrem mládeže a sportu byl jmenovaný Dmytro Bulatov, známý pro policejní únosy, které organizoval, ale také s vazbami na tuto stranu Ukrajinské národní sebeobrany UNA-UNSO.

Oleksander Šlapak

První ukrajinský ministr financí OleksanderŠlapak byl zástupcem oligarchy Ihora Kolomojského, druhého nejbohatšího muže na Ukrajině. Zbývající posty v ukrajinské vládě po Majdanu získali technokraté. Lékař, který organizoval zdravotnické služby pro demonstranty na Majdanu a policejní generál ve výslužbě.

Jegor Sobolev

JegorSobolev, vůdce občanské skupiny na Majdanu, byl jmenovaný předsedou lustračního výboru, který měl za úkol očistit vládu a veřejný život od stoupenců prezidenta Janukovyče. Tento lustrační výbor organizoval hon na čarodějnice proti všem odpůrcům nového neonacistického režimu. Terčem lustrační kampaně byli lidé na vedoucích pozicích ve státní správě, krajských a obecních samosprávách, školství, výzkumu atd.

Je důležité se zamyslet nad tím, že Západ, formálně oddaný demokratickým hodnotám, nejenže stál v čele demise zvoleného prezidenta, ale nastolil politický režim integrovaný neonacisty. Tato zástupná vláda umožnila Americe, NATO a EU zasahovat do vnitřních záležitostí Ukrajiny a rozvrátit její bilaterální vztahy s Ruskou federací.

Je však třeba si uvědomit, že neonacisté v konečném důsledku nebyli těmi, kteří rozhodovali. Složení ukrajinského kabinetu se v zásadě shodovalo s doporučeními bývalé náměstkyně amerického ministra zahraničí Victorie Nulandové, obsaženými v uniklém telefonátu americkému velvyslanci na Ukrajině.

Washington se prostě rozhodl, že do vedoucích pozic postaví neonacisty. V rámci režimu nepřímé vlády, ovšem tito lidé přijímali rozkazy v zásadních vojenských a zahraničněpolitických otázkách, včetně nasazení vojsk namířených proti Ruské federaci od amerického ministerstva zahraničí, Pentagonu a NATO. Hlavní roli ve vojenských záležitostech hrál ukrajinský Výbor národní bezpečnosti a národní obrany, který byl ovládaný neonacisty, jak jsem prokazatelně uvedl na jménech.

Komu tato vyhrocená situace prospívala? Bylo jasné, že se situace bude dále vyhrocovat. Více faktů a důkazů jsem uváděl v mém dokumentu Ukrajina, propast mezi východem a západem. Na Ukrajině byli nominovaní neonacisté ze strany Svoboda do předních mocenských pozic.

Proč neprotestovaly západní organizace, které, když se jen otřeme kriticky o nějaký aspekt kolem Židů, hned u nás hledají kapesní plynovou komoru? Proč neprotestuje kompletní neziskový sektor proti antisemitismu na Ukrajině? Proč neprotestují židovské organizace? Proč neprotestují vlády, které se „rozhýkají“ kdykoli se někdo otře kriticky o židovskou otázku? Proč média zarytě mlčí? Na konkrétních jménech jsme si dokumentovali nacifikaci Ukrajiny.

United Action Center

Pro činnost CIA na Ukrajině, stejně jako kdekoli jinde, je extrémně důležitý neziskový sektor. Proto nyní v další části programu, budu hovořit o organizaci, která se jmenuje United Action Center. Nejprve přečtu něco krátkého z jejich stránek. Píše se tam, cituji:

"Centrum nevládních organizací United Action Center má silný profesionální lidský potenciál. Tým má zkušenosti s vedením projektů v oblasti evropské a euroatlantické integrace. Zároveň je United Action Center složeno z odborníků a aktivistů, kteří mají zkušenosti v oblasti žurnalistiky, veřejné služby, PR, veřejných aktivit atd. United Action Center také disponuje rozsáhlou databází kontaktů na mezinárodní odborníky, politiky a novináře. V současné době je United Action Center koordinátorem veřejné kampaně New Citizen, Nový občan, která sdružuje přibližně 40 nevládních organizací."

Už od 50. let CIA spustila operaci MockingBird, ve které zaplacení novináři publikovali články s jejich podpisem, ale s materiály připravenými CIA.

Další důkazy o CIA, která infiltrovala média, přinesla zpráva Carla Bernsteina. Té se třeba také někdy můžu podrobně věnovat, ale v tomto okamžiku by to bylo odbíhání a zbytečné zdržování. Každého jistě napadne otázka, co prováděla organizace United Action Center a co dělají na Ukrajině se 40 nevládními organizacemi?

United Action Center je organizací, kterou v roce 2018 spolufinancoval Pierre Omidyar. Krátce se zastavím v pár větách u postavy Pierre Omidyara, abychom chápali souvislosti. Jak víme, dnes už o pravdě či nepravdě nerozhodují jednotliví lidé, ale kolektivně a unisono skupina vybraných organizací. To, že jsou kompatibilní s vládním „establišmentem“ snad ani netřeba zdůrazňovat. O pravdivosti příspěvků na Facebookurozhodují organizace,které podepsalyPoynter’s InternationalFactCheckingCodeofPrinciplesna stránkách Poynter Institutu.Volně přeloženo, jakoPoynterova mezinárodní sbírkazásad ověřování faktů.Ovšem kým jen tento institut sponzorovaný?Poynter Institut je financovanýSorosovouOpen Society Foundations,Bill a Melinda Gates Foundation,Googlem aOmidyarNetworkzakladateleE-bayPierra Omidyara. Jednoduše, stále se kolem západní systémové propagandy točí naši staří známí, včetně zakladatele Ebay, Pierra Omidyara. Právě on spolufinancoval tuto organizaci United Action Center na Ukrajině v roce 2018.

United Action Center je zastřešující organizací, která je spojená s různými aktivistickými projekty a nevládními organizacemi. Jednou z nich je kampaň New Citizen, v překladu Nový občan, která podle Financial Times hrála velkou roli při rozjezdu protestů ukrajinského Majdanu v roce 2014. Ve skutečnosti podle Kyivpostu, cituji:

"United Action Center obdrželo v roce 2012 více než 500000 dolarů, z nichž 54 % pocházelo z projektu PactIncorporated financovaného americkou Agenturou pro mezinárodní rozvoj USAID. Téměř 36 procent pocházelo od zmíněné Omidyar Network, nadace založené zakladatelem eBay Pierrem Omidyarem a jeho ženou. Mezi další dárce patří International RenaissanceFoundation, jejímž hlavním sponzorem je miliardář George Soros, a NationalEndowmentforDemocracy, financovaná z velké části americkým Kongresem.“

Jsou to pořád naši známí podezřelí, až je to skoro trapné. Jistě nás napadne, proč byl Pierre Omidyar ochotný spojit se s tak profláknutými sponzory změny režimu, jako jsou USAID a NED, o George Sorosovi ani nemluvě? Kde jinde ještě [spolu]působí? Pierre Omidyar se sice narodil v Paříži a jeho rodiče se v mládí přestěhovali z Francie do Marylandu, ale zdá se, že je íránského původu. Jeho matka byla perská lingvistka a od roku 2016 je prezidentkou Institutu kulturního dědictví Roshan. Jakkoli se to může zdát bizarní, o jeho otci je veřejně dostupných jen málo informací, včetně jeho jména. Podle všeho byl urologem, nebo chirurgem na univerzitě Johna Hopkinse a pokud tomu tak bylo, mělo by být k dispozici i jeho jméno. Utajení naznačuje nějakou zpravodajskou vazbu, možná na ten typ emigrantských kruhů vyšší třídy, které v Americe pěstuje CIA.

Faktem je, že pobočka CIA v Íránu sloužila jako jedna z hlavních základen této rozvědky pro agenturní operace proti Sovětům. CIA a izraelský MOSSAD vytvořily SAVAK, šáhovu proslulou službu vnitřní politické bezpečnosti a íránský šáh na oplátku dal CIA volnou ruku k vedení operací proti Sovětům. Možná je Pierre Omidyar přístupný americkým zahraničněpolitickým rozvědkám díky některým dřívějším rodinným vazbám. Možná to vysvětluje, proč utratil několik set tisíc dolarů, což je na miliardáře mizivá částka, aby pomohl na Ukrajině zavést United Action Center.

Aby CIA mohla vést operace proti Rusům, stejně jako to dělala z Íránu. Musíme si uvědomit, že miliardáři jako Pierre Omidyar, George Soros a Rockefellerové, o USAID a NED nemluvě, nefinancují politické akce z dobroty srdce. Dělají to proto, aby prosadili své zájmy. Proto vzniká organizace jako United Action Center, aby prosazovala zájmy svých finančních sponzorů.

Mně to připadá jako mechanismus, který měl za pomoci CIA vytvořit na Ukrajině krizi a využít ji. Čtyřicet nevládních organizací, které koordinuje, má dokonalé předpoklady k tomu, aby poskytovaly krytí pro tajné politické akce CIA. Jaká je tedy role této organizace. United Action Center ve skutečnosti koordinuje politiky a novináře s odborníky na mezinárodní vztahy a public relations. Uvádí to na svých internetových stránkách. Všichni tito lidé se podílejí na správě informací; možná jsou propojení na soukromém serveru, jaký používala Hillary Clintonová, když byla ministryní zahraničí.

Politické a psychovojenské experty v digitální temné armádě CIA jistě napadlo, že by mohli snadno získat podporu veřejnosti pro své barevné revoluce vytvořením webových stránek, které lidi sjednocují a usměrňují; že by mohli manipulovat potenciálními rebely pomocí stejných, i když aktualizovaných motivačních indoktrinačních metod, jaké ve Vietnamu zavedli lidé jako Frank Scotton.

Odborníci United Action Center na vztahy s veřejností vedou proamerické kandidáty v Kyjevě stejným způsobem, jakým američtí PRisté manipulovali Borisem Jelcinem v Moskvě. Jak známo, Boris Jelcin otevřel ruský krám poté, co se stal prezidentem Ruské federace. Stejným způsobem, jakým CIA prosazovala Jelcina, se novináři United Action Center starají o to, aby proameričtí politici získali příznivý tisk. Překrucují fakta tak, aby byl Pierre Omidyar, který jejich působení umožnil, spokojený.

Deklarovaným cílem United Action Center bylo vytrhnout Ukrajinu z ruského vlivu a předat ji západním korporacím. A to se také stalo, spolu s povinnými politickými úplatky. Tady je důležitá ta časová chronologie. Několik let po založení United Action Center se totiž syn viceprezidenta JoeBidena stal členem správní rady největšího ukrajinského producenta plynu BurismaHoldings. Hunter Biden vedl právní oddělení společnosti Burisma a udržoval styky s mezinárodními organizacemi.

Obamův režim a jeho privátní korporátní partneři svrhli proruskou ukrajinskou vládu a dosadili vládu plnou neonacistů a amerických elit. Udělali to pro své vlastní obohacení. Je to jako obvykle. Průměrný ukrajinský občan z toho nemá žádný prospěch, jen "superzlodějská" americká elita, která převrat zorganizovala.

Natalie Jarešková

K Bidenově rozbíječské operaci došlo v roce 2014. V roce 2016 převzala kontrolu nad společností Datagroup, která ovládá ukrajinský telekomunikační trh, další superpredátorkaNatalie Jarešková. Bývalá investiční bankéřka Horizon Capital, Natalie Jarešková, je amerického původu a je členkou Aspen Institute Kyiv. Mezi další instituce, kde působila, patří třeba kyjevská SchoolofEconomics, Open UkraineFoundation, East EuropeFoundation atd. Natalie Jarešková svého času zastávala na ministerstvu zahraničí vysokou funkci koordinátorky obchodních agentur, které se zabývaly bývalým Sovětským svazem, včetně OverseasPrivateInvestmentCorporation. Podívejte se na ni na Wikipedii. Je součástí globální elity, sítě Mezinárodního měnového fondu, Světové banky a Evropské banky pro obnovu a rozvoj.

V Clintonově administrativě Natalie Jarešková působila jako vedoucí ekonomického oddělení americké ambasády na Ukrajině a pomohla připravit půdu pro státní převrat, ke kterému tam došlo o 20 let později v roce 2014. Organizace těchto převratů trvá roky. Plánuje se jich mnohem více. Natalie Jarešková získala ukrajinské občanství ve stejný den, kdy byla v roce 2014 jmenovaná ministryní financí Ukrajiny. Potom vytlačila z podnikání svého konkurenta, majitele společnosti Datagroup, pomocí podvodu s dluhy v cizí měně, který si oblíbili mafiánští pohlaváři a ekonomičtí zabijáci. Takto pracují volnomyšlenkářští kapitalisté: cílové země a podnikatele zatěžují dluhy a pak je vydrancují.

Samozřejmě, mainstreamová média ani slovem neprotestují: je to přece volný obchod v akci. Hlavní roli v těchto plánech hraje CIA, která provádí nezákonné, ale věrohodně popíratelné věci, ke kterým je zapotřebí špičkové špionáže a prostředků podsvětí. CIA sahá do policejních spisů, nebo využívá soukromé detektivy, aby získala špínu na lidi, pak je podrazí a vydírá. Takové podvratné operace nemohou veřejně provádět lidé jako Hunter Biden, nebo Natalie Jarešková, nebo jejich PR pracovníci.

Kolektivní jednota: Sugestivní vytváření reality

Zahraniční podvratné operace se musí provádět tajně prostřednictvím zločineckého podsvětí, a právě zde vstupuje do hry CIA. Jindy hrají hlavní roli média. Například v Americe se vyhrávají volby prostřednictvím negativní kampaně. Demokratická strana si najímá vyšetřovatele, aby získali špínu na republikánské kandidáty. Republikáni dělají totéž. Na pravdě nezáleží, protože události se odehrávají okamžitě. Hyperbola se stává faktem dříve, než na ni kdokoli stihne zareagovat.

Senátorka Elizabeth Warrenová údajně v přihlášce na Harvard tvrdila, že je částečně indiánka a jakmile začala vést kampaň pro Hillary Clintonovou, Donald Trump ji při každé příležitosti nazval "Pocahontas". V rámci věčné přítomnosti okázalé nadvlády existují nejrůznější způsoby, jak ovlivňovat události prostřednictvím vykonstruovaných skandálů a zkreslování, aniž by to bylo nezákonné, nebo tajné. Vyžaduje to jen status celebrity, účet na sociálních sítích a pozornost sítí kontroly informací.

Jak napsal Guy Debord ve své knize Komentáře ke Společnosti, cituji:

"Jeden z aspektů zániku veškerého objektivního historického vědění lze spatřovat ve způsobu, jakým se individuální pověst stala tvárnou a libovolně měnitelnou těmi, kdo kontrolují veškeré informace: informace, které jsou shromažďované, a také, což je zcela jiná záležitost, informace, které jsou vysílané. Jejich schopnost falšovat je tak neomezená."

Každý může být pošpiněný a kromě neznámé chráněné hrstky v CIA a Národním bezpečnostním úřadu neexistuje žádná obrana. V zámoří CIA neustále shromažďuje informace o protivnících, jako je Vladimir Putin a předává je západním médiím, která je s radostí překrucují na milion různých způsobů.

Méně známé je, že CIA se podílí na vychylování rovnováhy v domácích i mezinárodních soutěžích. Proto je to tajné a proto CIA všichni soukromníci chrání. Sdílejí totiž stejnou obchodní ideologii. Důstojníci CIA, lidé z PR, novináři, politici a akademici, kteří jsou placení za "odborná" svědectví pro Českou Televizi, nebo jiná média, vědomě manipulují se společenskými a politickými hnutími tady v Česku, stejně jako to dělají pro ukrajinskou, nebo venezuelskou opozici.

CIA zakládá účty na Twitteru, stránky na Facebooku a sociální webové stránky, aby přesunula lidi do masových organizací a dosáhla tak svých cílů. V květnu 2016 Twitter "odřízl americké zpravodajské agentury od služby, která prosívá veškerý výstup z příspěvků na sociálních sítích Twitteru". Viníkem byla CIA, která prostřednictvím všudypřítomného fondu rizikového kapitálu CIA In-Q-Tel, uzavřela smlouvu se soukromým dodavatelem Dataminr, aby špehovala americké občany. Takové supertajné "zpravodajské" operace se často používají jako zástěrka pro vysoce nezákonné útočné kontrarozvědné operace.

CIA: Nákup levných nemovitostí v době krize

Na Ukrajině jsme viděli v čele Národní nadaci pro demokracii NED, která je zcela v režii CIA. Ovšem určitě nás napadne, proč ale CIA potřebuje tolik nevládních organizací jako prostředníky? K čemu jim je 40 různých nevládních organizací?

Dám vám příklad. Když se CIA přesunula do Vietnamu s kulturou, se kterou se Amerika předtím nesetkala, první, co udělala, bylo, že nakoupila spoustu nemovitostí. Bylo to během první války v Indočíně a dělali to tajně, aby měli bezpečné domy, kde by později mohli založit organizace. Vždycky je pro ně nejlepší kupovat nemovitosti v době krize, kdy ceny klesají. Jak vždycky říká Donald Trump. "Kupujte nízko". A kdy jsou ceny nejnižší? Jak slavně prohlásil baron Rothschild: "Když v ulicích teče krev." Tehdy jsou ceny nejnižší.

CIA nakupovala obrovské pozemky v Saigonu v letech 1952 až 1955, během první indočínské války, kdy v ulicích tekla krev. CIA nakupovala prvotřídní nemovitosti za deset procent jejich hodnoty. To je první krok. Strčit dva prstíčky do naší světnice, jako Jezinky ke Smolíčkovi. Tyto budovy sloužily jako místa, kde se mohli důstojníci CIA scházet se svými agenty a plánovat tajné operace. Některé z nich předali nevládním a občanským organizacím, aby v nich mohly působit.

Jedním z veteránských důstojníků CIA je Clyde Bauer. Clyde Bauer založil jihovietnamskou Radu pro zahraniční vztahy, Obchodní komoru a Lions Club, "aby vytvořil silnou občanskou základnu". To samé dělá CIA na Ukrajině prostřednictvím United Action Center. Vytváří proamerickou občanskou základnu, ze které vycházejí političtí kádři do politiky. CIA ovlivňuje politiku v cizích zemích mnoha způsoby. Důstojníci CIA neustále posílají peníze všem politickým stranám, pravicovým i levicovým a zřizují dlouhodobé agenty, kteří monitorují a manipulují politický vývoj. To je standardní operační postup.

Další metody rozvědné činnosti na Ukrajině

Další věcí, kterou CIA dělá, je převzetí kontroly nad tajnými službami daného státu. To udělala ve Vietnamu, s BIS v Česku viz medaile George Tenneta Michala Koudelky, ale také na Ukrajině. CIA nabízí lidem v tajných službách výcvik a špičková technická zařízení, korumpuje je a využívá pro své vlastní účely, jako využila SAVAK v Íránu.

Podplácení úředníků v cizích zemích je vysoce nezákonné. Nelíbí se nám, když se to dělá v Česku a není to něco, k čemu by byl vyškolený i tak vlivný miliardář, jako je zakladatel Ebay, Pierre Omidyar (i když v jeho soukromé ochrance pravděpodobně pracují bývalí důstojníci CIA, kteří to umějí).

CIA infiltruje všechny politické strany, a jakmile je na místě nějaký politik, ať už pravicový, nebo levicový, kterého vlastní, může ho povýšit na ministra obrany nebo vnitra. Tito ministři jsou na výplatní listině CIA a jmenují vojenské, bezpečnostní a policejní úředníky, kteří plní příkazy CIA. CIA se snaží dosadit své lidi do celé vlády a občanské společnosti porobeného státu.

V Jižní Americe rekrutuje mladší vojenské důstojníky prostřednictvím Školy Ameriky a v pravý čas je nechá provést převrat s podporou všech ostatních lidí, které si pěstuje už léta, někdy i desetiletí. Někomu se to může zdát až bizarní, iracionální a paranoidní, ale prostě je to tak. Opět, čerpám z dokumentů a zpovědí důstojníků CIA, kteří se rozhodli promluvit, jako je právě Clyde Bauer nebo Philip Agee.

Americké korporace potřebují CIA, aby tyto paralelní vlády uvedly v život. CIA proniká do armády a bezpečnostních služeb a současně vytváří občanskou základnu prostřednictvím organizací, jako je Centrum pro Spojené arabské emiráty. Takto se vládne společnostem, když nemají drtivou podporu lidu, prostřednictvím vlastnictví majetku a tím, že ve vládě a občanských institucích jsou vhodní lidé.

CIA verbuje lidi na místa jako Lech Walesa v Polsku. Lidé, kteří řídí odbory, jsou často na výplatní listině CIA, lidé řídící vzdělávací systém také. CIA může tyto lidi verbovat, protože má spoustu peněz. Rusové nemohou konkurovat, když miliardáři jako George Soros sypou milion sem a pět milionů tam. Peníze, které jdou na budování občanských institucí, které jsou ideologicky laděné. Ať už to lidé dělají z lásky, pro peníze, nebo z víry v lepší budoucnost.

CIA manipuluje společenské a politické procesy. Její důstojníci a jejich agenti verbují lidi a dosazují je na místa, nechávají je podepisovat smlouvy, které fakticky říkají: „výměnou za to, že pro nás budeš pracovat na prosazování našich zájmů tady v Kyjevě, dostaneš 100000 dolarů na účet ve švýcarské bance a tvůj život bude růžový“. Je to nezákonné a vlastizrádné. Nemůžete brát peníze od cizí zpravodajské agentury a pracovat proti vlastní zemi, ale právě to teď CIA na Ukrajině a po celém světě v masovém měřítku dělá.

směrnice zpravodajské komunity 304

Na tomto místě bych se chtěl zastavit u velmi zajímavé směrnice zpravodajské komunity 304. Tato směrnice zpravodajské komunity 304 vyšla v roce 2009. Kdyby si ji chtěl někdo přečíst, má jen čtyři, nebo pět stránek. V ní je široce a zjednodušeně popsané, co dělají FBI, CIA a ministerstvo obrany pro národního ředitele zpravodajských služeb, pokud jde o Lidskou rozvědku.

Tato funkce ředitele národního zpravodajství neexistovala, dokud se George Bush nestal v roce 2001 prezidentem. Do té doby byl osobou, která dohlížela na všechny zpravodajské operace, ředitel CIA, který zdvojoval funkci ředitele všech zpravodajských agentur. Po 11. září 2001 už ředitel CIA oficiálně nedohlížel na všechny ostatní zpravodajské agentury. Tato role přešla na nového ředitele národních zpravodajských služeb, kterým byl od roku 2010 James Clapper. Tuto funkci vytvořil George Bush, aby umožnil větší politickou kontrolu nad domácími zpravodajskými operacemi.

V roce 2009 vydal ředitel národních zpravodajských služeb směrnici 304, která definovala pracovní místa armády, CIA a FBI. Nejnovější online kopie je opatřena redakčními úpravami. Byly z ní vyškrtnuté části o tom, co dělá CIA. Standardně se utajují jména důstojníků CIA na Ukrajině, jaké jsou jejich krycí pozice, koho upláceli a podpláceli. Pokud je prezident Rotary klubu, nebo policejní šéf v Kyjevě agentem CIA, jsou tyto věci tajné, protože jsou nezákonné.

Nyní se díky směrnici 304 nemůžete dozvědět ani to, co je o operacích CIA odtajněné. Tak moc se to zhoršilo. Opět jde o kontrolu a škrcení informací. Nechtějí, abychom se něco dozvěděli. Tak nad námi vykonávají moc. Naši vládci jsou posedlí kontrolou informací a tím, abychom se nedozvěděli, co se děje.

Je to jednoduché. Moc člověka, nebo instituce je přímo úměrná její schopnosti kontrolovat informace, na nichž její moc závisí. Moc drží ten, kdo kontroluje informace. Proto tak obrovská cenzura, blokace a potírání alternativy. Narušujeme jim jednotný a vnucovaný informační monopol. Demokracie je zkažená, když nám naše vláda brání dozvědět se, co dělají. Takové utajování je protikladem demokracie. Pokud veřejnost neví, co se děje, nemá kontrolu nad svým osudem. Evropané a Američané se vzdali jak kontroly, tak i svobody.

CIA: Jak snížit ceny? Rozpoutejme válku!

CIA neprovádí tajné, nezákonné akce po celém světě, aby do světa vnášela mír, nebo abychom se všichni sešli pod barevnou duhou, chytli se za ruce a zpívali o míru. Budu to ukazovat v mých pořadech tento a příští rok. CIA je už od 2. světové války propojená s Wall Streetem. Pro vás, kteří se s touto informací setkáváte poprvé, to může znít bizarně, iracionálně až spiklenecky.

Chystám, ale pořad o Clintonově vražedné mašinérii, kdy CIA přímo profitovala z pašování drog z Latinské Ameriky v obrovském měřítku na letišti Mena v Arkansasu v době, kdy byl Bill Clinton guvernérem v tomto státu. Chystám také pořad, jak Američané prali nacistické zlato přes švýcarskou Banku pro mezinárodní platby, kterou řídil Thomas McKittrick, agent OSS, předchůdkyně CIA a Allen Dulles, šéf CIA, se setkával s prominentními nacisty 2 roky před koncem války.

CIA a Wall Street jsou spojení pupeční šňůrou. Všechno se budete postupně dozvídat v mých pořadech, které budou na sebe navazovat během tohoto a dalšího roku. CIA to všechno dělá jménem Clintonových a Bushů. Dělá to pro Pierra Omidyara a Billa Gatese a George Sorose a lidi, kteří nám vládnou. Jeden z důstojníků CIA, který také promluvil, Philip Agee nazval CIA "neviditelnou armádou kapitalismu". CIA nedělá nezákonné věci proto, aby se zvýšila minimální mzda, nebo aby si bankéři dávali větší pozor při prodeji hypoték lidem, kteří na ně nemají. Pracují s bankéři, proto aby Ukrajinci ukládali své peníze do makléřské firmy Morgan Stanley v Kyjevě s cílem z nich „vysát život“. K tomu slouží CIA a jsou velmi opatrní a obezřetní, koho k dosažení tohoto cíle verbují.

CIA prostě chce věci, které mají vnitřní hodnotu: majetek, pozemky, tedy půdu nebo zemědělství. První věc, kterou chtějí, je majetek a nejlepší způsob, jak snížit ceny, je vyprovokovat válku. Rusko je v tomto konfliktu beze sporu agresorem, o tom není pochyb. Rusko napadlo Ukrajinu. To je fakt. Ovšem musíme pohlížet na souvislé „řetězování“ událostí, které tomu předcházely.

Lidé utíkají z válečných zón v Iráku, Libyi a Sýrii. Jakmile k tomu dojde, ceny klesnou a korporátní soukromníci jako Pierre Omidyar, Hunter Biden a Natalie Jarešková se do toho pustí. Uvědomme si, že jde o spojenou nádobu opět navázanou na Wall Street a světové banky. Mezinárodní měnový fond poskytuje predátorské půjčky, aby lidi zadlužil. Lidé pak musí začít prodávat aktiva, aby mohli zaplatit.

Když Ukrajina začala uzavírat dohody s Rusy, najednou je tu státní převrat! Jen mě rozesmívá, že nevládní organizace, které koordinuje United Action Center, mluví o šíření demokracie právě v době, kdy byla jmenovaná současná vláda na západní Ukrajině.

CIA: Stáj nadějných kádrů

Možná víme, možná nevíme, že Marina Porošenková, manželka exprezidenta Ukrajiny Petra Porošenka, je Američanka a byla součástí ukrajinské exilové frakce. To je další praxe CIA. CIA si totiž pěstuje stáj plnou exulantů odevšad.

Například NgoDinh Diem žil v americkém exilu, když ho Edward Lansdale a CIA dosadili do funkce prezidenta Jižního Vietnamu. Zametal podlahy v semináři Maryknoll v Lakewoodu ve státě New Jersey.

CIA si své exulanty nechávají ve skladech a aktivují je včetně své agenturní sítě, když je to potřeba. Aktuálním příkladem byl Hamid Karzai, afghánský premiér po vpádu amerických vojsk do Afghánistánu v roce 2001. Hamid Karzai absolvoval už v roce 1987 americký program International Visitors Leadership. To je školení pro výchovu budoucích perspektivních kádrů, jakýsi inkubátor. CIA tyto perspektivní kádry nechá u ledu a vytáhne je z klobouku jako v případě Hamida Karzaiho v roce 2001, tedy za 15 let.

Třetím příkladem byl Fethullah Gülen, turecký exulant žijící v Americe a obchodní magnát, který se v červenci 2016 pokusil svrhnout tureckého premiéra Erdogana. Jak v roce 2014 uvedl Joshua Cook, Fethullah Gülen přišel do Spojených států v roce 1999 kvůli údajným zdravotním problémům a zůstal ve Spojených státech poté, co získal vízum s pomocí bývalých úředníků CIA. FBI se dříve bránila tomu, aby byl Gülenovi udělen status trvalého pobytu. Podle uniklých telegramů se část americké vlády domnívá, že Gülen "je radikální islamista, jehož umírněné poselství zakrývá zlověstnější a radikálnější program". Joshua Cook uvedl, že Gülenovy školy jsou největší charterovou sítí v Americe a ročně dostávají od daňových poplatníků přibližně 150 milionů dolarů. Ve 26 amerických státech existuje asi 130 těchto charterových škol, kde většina učitelů pochází z Turecka, a mnoho zakázek na výstavbu a provoz získaly turecké firmy.

Lidé jako NgoDinh Diem, Hamid Karzai, nebo Fethullah Gülen vylézají zpod svých skal a zaplňují vládní a občanské instituce, které CIA vytváří v zemích, které rozvrací. To je další věc, kterou dělá po celém světě.

CIA: Mafie na špinavou práci

Viděli jsme například na Kubě, že CIA si na špinavou práci skutečně najala Meyera Lanskyho a mafii. Pak vidíme, jak si ukrajinská vláda najímá bandu neonacistů. CIA spolupracuje s ukrajinským exilem už od konce druhé světové války, kdy si najala Reinharda Gehlena.

Kdo jste poslouchali můj trojdílný cyklus Utajení démoni nacismu, jistě víte, kdo to byl. Reinhard Gehlen byl hlavním protisovětským špionem armády německé nacistické Třetí říše. Právě s ním jednal šéf CIA Allen Dulles ve Švýcarsku v roce 1943 stejně jako agent OSS Thomas McKittrick jako šéf Banky pro mezinárodní platby také ve Švýcarsku jednal pro změnu s viceprezidentem říšské banky Emilem Puhlem. Poslechněte si můj pořad Utajení démoni nacismu, ale chystám o tom i další pořad, jak Američané prali nacistické zlato. Jsou to neskutečné souvislosti.

Americká armádní rozvědka Reinharda Gehlena najala v roce 1945, ale jakmile vznikla CIA, chopila se ho a pověřila ho vedením východní Evropy. CIA tohoto bývalého nacistu využila k tomu, aby znovu aktivoval špionážní sítě, které měl na Ukrajině, v Polsku, Lotyšsku a ve všech východoevropských zemích. Tito staří nacističtí špioni a sabotéři začali pracovat pro CIA.

Totéž například udělali v Japonsku. Získali jakuzu a bývalé japonské špiony, aby špehovali Číňany. Potřebovali tyto informace a neměli dostatek čínsky mluvících lidí, nebo lidí, kteří by se dokázali infiltrovat. Tak si nechali stejné císařské Japonce, kteří tam byli za 2. světové války. O tom také připravuji pořad, který se bude jmenovat Psychologie deepstate.

Tohle všechno je nezákonné, ale CIA to dělá po celém světě. Na Ukrajině to dělá už po generace. Má na výplatní listině vnuky nacistů. Neuvěřitelnou infrastrukturu neonacistických tajných agentů, kteří už sedmdesát let bojují proti Rusku. Rusové samozřejmě znají jejich jména, vědí, kde žijí, kde má CIA své úkryty, ale česká veřejnost o tom nemá sebemenší tušení. Většina lidí si myslí, že krize začala teprve dnes. To kvůli způsobu, jakým jsou zprávy prezentované.

Majitelé médií a vlastníci pravdy

Novináři, jejich redaktoři, majitelé odvětví, vydavatelé, mezi které teď patří i Pierre Omidyar, nechtějí, abychom věděli o všech nezákonných aktivitách, do kterých je CIA zapojená v jejich prospěch. Proto majitelé médií najímají redaktory, kteří budou reportéry usměrňovat tak, aby nikdy neinformovali o tom, co CIA dělá. Musíme si uvědomit další stěžejní věc. Novinařina je v Americe a obecně v západních zemích tradičním krytím pro důstojníky CIA.

A když majitelé médií nekryjí CIA, prodávají komerční časové sloty nadnárodním korporacím, které vám zase prodávají zboží vyrobené v robotárnách v cizí zemi, kterou rozvrátila CIA. Skoro by se dalo říci, že nic takového jako věcné zpravodajství neexistuje. Má stejnou hodnotu jako většina předraženého zboží, které si lidé kupují, aby si zvýšili svůj společenský status. Všechno je překroucené a podané v devítivteřinových zvukových soustech, abychom si něco koupili, něco nevěděli, nebo na něco zapomněli.

Vždyť jak se vytváří válečná propaganda? Pokud je někdo zmatený, stačí se podívat na zpravodajství o Ukrajině, nebo na zpravodajství během přípravy na válku v Iráku. Podívejme se, jak byly všechny tyhle zpravodajské sítě jednotné. Problém podle mého názoru není v tom, že by CIA infiltrovala žurnalistiku, ale spíše v tom, že CIA podporuje novinářský byznys, což je vlastně reklamní odvětví kapitalismu. Spolupracují spolu. "Spolehliví" novináři, kteří informují o CIA, lidé jako Seymour Hersh, nikdy neříkají věci, které tu říkám já.

CIA a média jsou součástí stejného zločinného spolčení. Nikdy se nedozvíme nic podstatného, když si přečteme, co o CIA vypouštějí z úst mainstreamoví novináři. Proto točím a budu točit moje dokumentární cykly, které se zabývají řadou tajných operací, na kterých se CIA podílela, nebo je měla zcela pod kontrolou. Ale dostat to ven je kapka v moři ve srovnání s tím, co šíří masmédia a kolika kecy nás krmí ve škole a z televize.

Pokud chceme hodnotit a analyzovat CIA, musíme nejdříve pochopit základní rysy a mentalitu americké společnosti. Americká společnost si od svého vzniku od roku 1776 kladla za cíl, obohacení a posílení postavení malé skupiny vlastníků majetku a jejich následujících generací, které poté, co dobyly kontinent, ovládly svět. Občanské a vládní instituce v Americe jsou už více než 240 let organizované tak, aby tento cíl prosazovaly. Skutečnost, že před 70 lety přišla CIA a posunula tento proces kupředu tím, že prováděla nezákonné věci na průmyslové bázi, nic nezměnila na směřování amerického impéria a jeho předáků.

Lidé, kteří ovládají United Action Center a řídí jeho operace na Ukrajině, tu dělají totéž. Jsou to ti samí vládci. Jsou to stejní lidé z PR a novináři, stejní politici a dělají stejné věci. A přesto si lidé opravdu myslí, že tu mají svobodu. Myslím, že je to všechno relativní, ale když se začneme trochu orientovat, zjistíme, že moc "pravdy" vůbec neznáme.

CIA trénovala tajné ukrajinské jednotky

Jednou z věcí, o které česká, ani obecně západní média vůbec neinformují je, že CIA prováděla tajný intenzivní výcvikový program přímo v Americe. Právě v srdci Ameriky CIA cvičila elitní ukrajinské jednotky speciálních operací a další zpravodajský personál. Opět, není to žádná dezinformace, nebo konspirace, nýbrž je tvrzení pěti bývalých zpravodajských a národně bezpečnostních úředníků, kteří jsou s touto iniciativou obeznámení.

Program CIA, který byl zahájený v roce 2015, má podle některých z těchto úředníků sídlo v nezveřejněném zařízení na jihu Spojených Států. Několika týdenní program CIA se sídlem v Americe zahrnoval podle bývalých úředníků výcvik ve střelných zbraních, maskovacích technikách, pozemní navigaci, taktice, jako je "krytí a pohyb", zpravodajství a v dalších oblastech. Zatímco tajný program provozovaný polovojenskými jednotkami pracujícími pro pozemní oddělení CIA, zavedla Obamova administrativa a dokonce Trumpova vláda ho rozšířila, Bidenova administrativa jej posílila ještě více.

Od roku 2015 začali v rámci tohoto rozšířeného protiruského úsilí cestovat na frontu na východní Ukrajině také polovojenské jednotky pozemního oddělení CIA, aby tam radily svým kolegům. To potvrdili oficiálně 4 bývalí úředníci CIA. Tento výcvik CIA probíhal ještě na sklonku minulého roku v prosinci. Ukrajinské síly teritoriální obrany, což je vojenská rezerva ukrajinských ozbrojených sil, se účastnila vojenského cvičení nedaleko Kyjeva ještě 25. prosince 2021. Jednoduše, Amerika cvičila ukrajinskou armádu už několik let až do samotného konce před ruským napadením Ukrajiny 24. února 2022. Je tohle běžné?

Představme si, že by třeba mexická armáda absolvovala speciální výcvik v Moskvě. Přijde to někomu jako normální? CIA už několik desetiletí poskytuje omezený výcvik ukrajinským zpravodajským jednotkám. Polovojenské jednotky CIA na Ukrajině pomáhaly cvičit ukrajinské síly v „potenciálních kritických uzlech“. Tento výcvikový program v Americe byl pro CIA vysokou prioritou už od jeho vzniku za Baracka Obamy.

Trumpova administrativa, částečně na naléhání Kongresu, později rozšířila financování této iniciativy a podle bývalých úředníků zvýšila počet ukrajinských kohort, které každoročně převáží do Ameriky. Roku 2015 byl CIA tento tajný program zahájen a byl shodou okolností také rokem, kdy americký Kongres schválil ekonomickou a vojenskou podporu Ukrajině v hodnotě stovek milionů dolarů.

Tento zákon o podpoře Ukrajiny byl výslovně upravený tak, aby tato podpora mohla proudit do neonacistické milice země, pluku Azov. Podle tehdejších informací deníku Nation obsahoval text zákona schváleného v polovině téhož roku pozměňovací návrh, který výslovně zakazoval "zbraně, výcvik a další pomoc" Azovu. Ovšem na výbor Sněmovny reprezentantů, který měl návrh zákona na starosti, vyvíjel Pentagon o několik měsíců později nátlak, aby tuto formulaci odstranil s nepravdivým tvrzením, že je nadbytečná.

Pluk Azov byl v roce 2014 začleněný do Národní gardy země. Do ukrajinské domobrany proudily americké zbraně, představitelé NATO a americké armády byli zachycení na fotografiích, jak se s nimi setkávají. Členové domobrany hovořili o své práci s americkými instruktory. Ocituji část zprávy Centra pro boj s terorismem americké vojenské akademie West Point z roku 2020. "Řada významných osobností z řad krajně pravicových extremistických skupin ve Spojených státech a v Evropě aktivně vyhledávala vztahy s představiteli krajní pravice na Ukrajině, konkrétně s Národním sborem a s ním spojenou milicí, plukem Azov. Jednotlivci z Ameriky hovořili nebo psali o tom, že výcvik dostupný na Ukrajině by jim a dalším mohl pomoci v jejich paramilitárních aktivitách doma." To ale není všechno.

V prohlášení samotné FBI z roku 2018 se uvádí, že pluk Azov "se pravděpodobně podílel na výcviku a radikalizaci organizací nadřazenosti bílé rasy se sídlem v Americe. Včetně členů hnutí RiseAbove, stíhaného za plánované útoky na účastníky protiprotestů na krajně pravicových akcích a včetně charlottesvillského shromáždění Unite the Right, které později JoeBiden využil jako odůvodnění své prezidentské kampaně. Ačkoli se zdá, že pachatel masakru v mešitě v Christchurch na Novém Zélandu necestoval na Ukrajinu, jak tvrdil, zjevně se inspiroval tamním krajně pravicovým hnutím a při útoku měl na sobě symbol používaný členy hnutí Azov.“

To je panečku nádhera, když tohle tvrdí samotná FBI. Co naše média? Mlčí. A zase o tom musí informovat alternativa, kterou zablokovali. Znamená to snad, že česká oficiální vláda vyjadřuje souhlas s masakrem v mešitě v Christchurch na Novém Zélandu? Když ten magor, co masakr spáchal, měl na sobě symbol používaný členy hnutí Azov? A nikdo si toho nejen že nevšímá, ale dokonce tuto informaci zatajují? Když se okruhem vracím na začátek, Úřad pro koordinaci politiky americké CIA podporoval neonacisty Stepana Bandery, jako hráz proti Rusku.

Dnes se děje naprosto totéž. Historie se nemění. Američané znovu dodávají zbraně a výcvik těmto neonacistickým milicím na Ukrajině. Stejně jako před 70 lety. Američané navíc vytvářejí hrozbu, proti které potom doma bojují. V zahraničí posilují neonacisty a pak doma předstírají, jak bojují proti krajní pravici. Takto to mocnosti dělají. Sami vytvoří hrozbu, a pak proti ní jako bojují.

Takový ten naivní občánek se ptá, jakou to má logiku? Proč by vytvářeli něco, proti čemu bojují, vždyť to přece není logické. My ale už víme, že boj proti terorismu, covidismu, ekologismu, neonacismu jsou jen záminky, jak mohou vlády zavádět ještě větší represe na vlastní občany, ještě větší PATRIOT Acty, ještě větší šmírování, šikanu a odposlechy. Všechno v zájmu bezpečnosti před hrozbami, které samy vlády vytvářejí.

Stejně jako to bylo s Al-Káidou. Američané sami podporovali Tálibán a Al-Káidu už od 80. let. Dokonce je cvičili ve stejném tajném výcviku v srdci Ameriky v New Yorku a New Jersey a pak je letecky posílali do Afghánistánu proti Sovětům. Chystám o tom také pořad Jak Američané stvořili Al-Káidu.

Výsledkem této mohutné americké podpory byl výbuch v podzemních garážích dvojčat v roce 1993 a pak hlavně 11. září. Hrozba, kterou Američané sami vytvořili. Co bylo následkem 11. září? Obrovský PATRIOT Act, který se následně přetavil natrvalo do americké legislativy. Opět Američané stvořili hrozbu, proti které jako bojují, ale většími represemi a ukrajováním svobody vlastních obyvatel.

Co je výsledkem agendy covidismu? Trvalé ukotvení pandemických opatření do národních legislativ. Opět přifukovaná hrozba podvodu jedné z tisíce mutací koronavirů, aby vlády mohly opět sebrat další svobody a práva občanům. Vytváření hrozeb a předstíraný boj proti nim. Jsou to umělé hrozby, které západní systém sám vytváří, aby proti nim jako bojoval A to tím způsobem, že odebírá stále více práv a svobod vlastním občanům.

To je právě ten účel. Vytvořit hrozbu a předstíraným bojem proti hrozbě posílit diktátorskou tyranii nad občany. Já to nazývám princip otrávené studny. Západní systém otráví studnu a pak spustí občanský boj za záchranu otrávené vody. Lidé jásají, jak jim ten systém chce pomoci, aby studnu vyčistil. Samozřejmě jsou na to potřeba obrovské peníze. Jenže systém začne honit fiktivní traviče studny, fiktivní teroristy. Otrava studny je záminkou, aby systém mohl rozjet obrovskou kampaň proti fiktivním travičům studně.

Travičem studny může být kdokoli, teroristé, dezinformátoři, antivaxeři, xenofobové i extrémisté. Metaforicky řečeno. Západní systém otrávenou studnu nakonec vyčistí a lidé jásají, jak je ten režim šlechetný. Ale to, že sám režim tu studnu předtím otrávil, už nikdo neřeší. Záminka byla splněná, máme zákon na chytání travičů studně, který můžeme univerzálně nastavit na kohokoli. Třeba na fiktivní teroristy, které jsme sami vycvičili a podporovali.

Někteří to nazývají „samoolizující se“ zmrzlinový kornout. Vytvoříte hrozbu, kterou sami potíráte. Vytvoříte zmrzlinu, kterou sami lížete. Místo toho, aby Washington zmírnil napětí prostým souhlasem s dlouhodobými ruskými požadavky na nerozšiřování NATO na východ Evropy, zřejmě se rozhodl, že neomezená vojenská nadvláda na planetě je tak důležitá, že raději bude eskalovat napětí podporou ryzích neonacistů.

Mimochodem, možná to víme nebo ne, ale koncem loňského roku byly Spojené státy v hlasování jednou z pouhých dvou zemí, které hlasovaly proti návrhu rezoluce OSN "bojující proti glorifikaci nacismu, neonacismu a dalším praktikám, které přispívají k podněcování současných forem rasismu". Jaká myslíte, že byla ta druhá země? Ukrajina. Jediné dvě země, Amerika a Ukrajina, hlasovaly proti této rezoluci od roku 2014 důsledně každý rok.

Američané se odvolávali na svobodu slova. Fajn, to je chválihodné, jenže ten text rezoluce OSN pouze vyjadřuje znepokojení nad veřejnými památníky, demonstracemi a rehabilitací nacistů, odsuzuje popírání holocaustu a násilí z nenávisti a vyzývá vlády k odstranění rasismu prostřednictvím vzdělávání a řešení krajně pravicových teroristických hrozeb.

Spojení Ukrajiny s novodobým nacismem rozhodně není nějakou ruskou fakenews, jak se to snaží postavit západní vlády, kterým najednou nacismus a fašismus vůbec nevadí. Toto spojení Ukrajiny s novodobým nacismem je ve skutečnosti rozsáhlé a dobře zdokumentované, od oficiálního začlenění Azova do řad ukrajinských orgánů činných v trestním řízení a vládních úředníků s krajně pravicovými vazbami, až po státem sponzorované pocty nacistickým kolaborantům a propagaci popírání holocaustu.

CIA a Internet

Internet sice narušuje mediální monopol majitelů médií a vlastníků univerzálních kolektivních pravd, ale je to bohužel žalostné. CIA vytvořila nové digitální ředitelství, aby mohla dokonaleji kontrolovat internetové informace. Kontrola vědeckých a technologických informací je stejně důležitá jako kontrola slov, intelektuálních informací, které se zapisují nebo vysílají. Kontrola vědeckých informací je prostředkem kontroly našich představ a domněnek o věcech. Stejně jako je CIA v čele propagandy na internetu, je její vědecko-technická divize v čele utváření průmyslu, který řídí svět.

CIA stojí v čele technologie dronů a zbraní, jakéhokoli technologického pokroku, který slouží pouze vládnoucí třídě a obohacuje ji. CIA stojí v čele tohoto výzkumu a vývoje, což platí i pro internet. Všechny informace jsou vedené přes superprocesory v Langley.

Vladimír Putin před nějakou dobou pronesl, že internet je speciálním projektem CIA, a měl možná pravdu. Když Agentura pro pokročilé obranné výzkumné projekty DARPA přišla s ARPANETem, který nám na začátku 90. let začal pomáhat v přístupu k informacím ve vysokoškolských knihovnách. Všechno se to dělalo pod ministerstvem obrany, které bylo zástěrkou pro CIA.

Takže naše možnosti internetu jsou novou svobodou, ale zároveň si tuto svobodu užíváme s dovolením CIA. Kdyby chtěli, mohli by ji během minuty vypnout. A to také dělají se Svobodným vysílačem a dalšími médii. Kontrolují ho a sledují každý jeho aspekt. Kdybychom skutečně dělali něco, co by je ohrožovalo, dozvěděli by se o tom během nanosekundy a naše aktivity by byly zastavené.

K tomu se zřejmě schyluje. Ale my jsme jen komáři. Lidé jsou dnes na internetu závislí, a kdyby Bill Gates, nebo Pierre Omidyar chtěli, mohli by nám začít účtovat stovku denně. Je to jako droga. První dávka je zdarma. Teď je čas, aby začali vybírat poplatky. Nic z toho, co se teď na internetu děje, nevypovídá o tom, co se bude dít za pět let. Celá tahle internetová fantazie se může velmi brzy změnit v noční můru.

Tyhle malé kousky svobody, které teď máme, mohou být poslední. "Nepotřebujeme meteorologa, abychom věděli, odkud vítr fouká." Je to jako směrnice 304, kterou jsme kdysi mohli najít na internetu, ale dnes je tajná. Občanských svobod ubývá, nikoliv přibývá. Mohou dělat cokoli a nebude to lepší. Jak se zmenšují zdroje, jak se zvětšují rozdíly v příjmech, tyto trendy se budou jen zhoršovat. To vidíme na snahách o blokaci alternativy. Příliš mnoho lidí je probuzených.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *